Vētra

Valdība piešķir finansējumu Jaunpils pils atjaunošanai

20. februārī  Ministru kabinets apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto rīkojuma projektu, kas paredz Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt VARAM finansējumu 310 161 eiro apmērā pārskaitīšanai Tukuma novada pašvaldībai, lai segtu izdevumus saistībā ar 2023. gada 7. augusta dabas stihijas laikā radītajiem postījumiem Jaunpils pils jumta seguma un logu atjaunošanai.

Vētras postījumi Latvijā pārsnieguši prognozes

Pēc pagājušās nedēļas spēcīgās vētras Latvijā apdrošināšanas sabiedrība «Balta» saņēmusi vairāk atlīdzību pieteikumu nekā sākotnēji prognozēts. No 155 atlīdzību pieteikumiem šobrīd pieņemts lēmums jau 76 lietās, veicot daļu atlīdzību izmaksu. Savukārt pēc vakardienas brāzmām, kas vairāk skāra Latgali, pie apdrošinātāja vērsušies vēl vairāki cilvēki.

Vakardienas vētra Latviju plosījusi vairāk nekā Lietuvu un Igauniju

Nesen Eiropā piedzīvotā vētra «Kristiāns», kas līdz Latvijai atnesa spēcīgas vēja brāzmas, nav gājusi secen arī mūsu kaimiņiem. Kā ziņo apdrošinātāja «Balta» kolēģi no māsas kompānijām Lietuvā un Igaunijā, arī tur vētra nodarījusi postījumus īpašumiem, taču tie ir mazāk nozīmīgi kā Latvijā.

Turpina intensīvi atjaunot elektroapgādi

Šodien līdz 14:00 ir izdevies trīskārtīgi samazināt bojājumu skaitu un atjaunot elektroapgādi vairāk nekā 60 000 klientiem. AS «Sadales tīkls» turpina elektroapgādes atjaunošanas darbus visā Latvijā, strauji samazinot bojājumu skaitu un darbā ieslēdzot elektrolīnijas, kas iepriekšējā naktī bija atslēgušās vētras radīto bojājumu dēļ.

Vētras postījumi Tukumā, Kandavā, Engurē un Jaunpilī /papildināts ar FOTO pl. 10:46/

Nakts stiprā vēja nodarīties postījumi otrdienas, 29. oktobra, rītā bija manāmi daudzviet. Nolauzti koki un paprāvi koku zari, tāpat kā savu ierasto atrašanās vietu mainījuši atkritumu konteineri, dažādi viegli sadzīves priekšmeti daudzviet pilsētā šķita dabiska parādība.

Noris aktīvs darbs elektroenerģijas piegādes atjaunošanai

Šorīt saskaņotas un operatīvas darbības rezultātā ir atjaunota elektroenerģijas piegāde Ventspils apkārtnē. Spraigs bojājumu novēršanas darbs noris visā Latvijā. Šorīt uz 10:00 jau ir izdevies atjaunot elektroapgādi vairāk nekā 30 000 tūkstošiem klientu. Šobrīd bojājumu novēršanā iesaistītas 408 brigādes.

Kā droši pārvietoties ar auto vētras laikā?

Sinoptiķi ziņo, ka šodien – visticamāk jau pēc 18.00 – līdz Latvijai būs atnākusi vētra, kas pašlaik plosās Lielbritānijā un citur Eiropā. Tā kā arī vētras laikā iedzīvotājiem nākas pārvietoties ar auto vai citiem transporta līdzekļiem, lai nokļūtu mājās, darbā, pie tuviniekiem un sasniegtu citus galamērķus, eksperti sniedz padomus, kā droši pārvietoties ar auto vētras un stipra vēja laikā