šaušana

Paralimpiskajām spēlēm Parīzē kvalificējas arī tukumniece, šāvēja Margita Kanopka

Šāvēja Margita Kanopka kļuvusi par 8. sportisti, kas oficiāli kvalificējusies Parīzes Paralimpiskajām spēlēm un pievienosies Latvijas delegācijai ceļā uz Parīzi, vakar, 11. jūlijā paziņoja Latvijas Paralimpiskā komiteja. Šī ir pirmā reize Latvijas vēsturē, kad tik augsta līmeņa sacensībās Latvija tiks pārstāvēta paralimpiskajā šaušanā.
Margita startēs šaušanas disciplīnā ar pneimatisko pistoli 10m klasē. Kopā ar viņu uz Parīzi dosies arī treneris Kristers Kolužs, kurš ir šāvējs un starptautiska līmeņa šaušanas tiesnesis. Šīs būs sportistes pirmās Paralimpiskās spēles viņas karjerā.

Vasermanim zelts Horvātijā, Strautmanim – sudrabs

31. maijā Horvātijā, Osijekā, notiekošajā Eiropas čempionātā Emīls Vasermanis (treneris Zigfrīds Markainis) izcīnīja zelta medaļu šaušanā ar brīvas sistēmas pistoli 50 metru distancē, sašaujot 565 punktus no 600 iespējamiem. Emīls savu personīgo rekordu uzlaboja par 9 punktiem. Lauris Strautmanis ar 557 punktiem izcīnīja sudrabu, atstājot Ukrainas sportistu Olehu Omeļčuku 3. vietā.

Baltijas kausa izcīņā ložu šaušanā

No 17. līdz 19. jūnijam Dobeles šautuvē un sporta centrā norisinās Baltijas kausa izcīņa ložu šaušanā. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieki no trim Baltijas valstīm – Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Labākie šāvēji sacentās gan pistoļu, gan šauteņu vingrinājumos pieaugušo un junioru konkurencē. Baltijas kauss ložu šaušanā notiek katru gadu un rotācijas kārtībā to organizē katra no Baltijas valstīm – Igaunija, Latvija, Lietuva.