atkritumi

Tukuma novada iedzīvotāji aicināti nodot savu laiku nokalpojušo elektrotehniku un piedalīties izlozē

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Eco Baltia vide”, “Tet” un “Maxima Latvija” elektrotehnikas šķirošanas kampaņas Vislatvijas “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” pirmajā posmā aicina Tukuma reģiona iedzīvotājus 7. un 8. maijā nogādāt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu uz kampaņas tūres pieturpunktu, kas Tukumā atradīsies pie veikala “Maxima”, Kurzemes ielā 36. Piedaloties akcijā, ikvienam iedzīvotājam būs iespēja reģistrēties izlozei un laimēt veikala “Maxima” dāvanu karti 50 eiro vērtībā.

Kur likt atkritumus?

Tuvojoties Lielajai Talkai, “Zaļā josta” vērš sabiedrības uzmanību uz korektu rīcību ar atkritumiem, lai talkas nebūtu jārīko nemaz. Ik gadu Lielās Talkas dienā no meža, ceļmalām vai vienkārši dabas zonām tiek iznesti atkritumi, kurus tur mērķtiecīgi ir aiznesuši cilvēki. Taču, visi šie atkritumi ir vienkārši utilizējami ikdienā, turklāt lielāka daļa nododama pārstrādei bez maksas. Iedzīvotājiem ir jāveicina izpratne par korektu rīcību ar pašu radītiem atkritumiem, lai saudzētu vidi un nepiesārņotu dabu.

Sakopjot kapus, lūgums lapas bērt kaudzēs

Lai arī lielie rudens darbi Tukuma kapos apdarīti, tomēr savākto lapu kaudzes arvien krājas; tādas radušās arī pagājušās nedēļas nogalē. Kā stāstīja Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis, iedzīvoti aicināti lapas bērt kaudzēs kapsētu malās vai arī salikt vienuviet maisiņos.