Attēlam ir ilustratīva nozīme

Ziema atgriezusies! Brīdina par slideniem ceļiem

Šorīt uz plkst. 6.30 apledojums un  slapjš sniegs  daudzviet Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 68 ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

 

 • Tallinas šoseja (A1) no Berģiem līdz Zvejniekciema stacijai;
 • Vidzemes šoseja (A2) no Rīgas līdz Vangažiem un no Smiltenes pagrieziena līdz Veclaicenei;
 • Valmieras šoseja (A3) no Strenčiem līdz Valkai;
 • Rīgas apvedceļš (Baltezers-Saulkalne) (A4) visā posmā;
 • Rīgas apvedceļš (Salaspils-Babīte) (A5) visā posmā;
 • Daugavpils šoseja (A6) no Rīgas līdz Skrīveriem;
 • Bauskas šoseja (A7) no Rīgas līdz Dimzukalnam;
 • Jelgavas šoseja (A8) posmā no Rīgas līdz Olainei;
 • Liepājas šoseja (A9) no Rīgas līdz Anneniekiem un no Blīdenes līdz Liepājai;
 • Ventspils šoseja (A10) visā posmā;
 • autoceļš Liepāja–Lietuvas robeža (Rucava) (A11)  posmā no Nīcas līdz Rucavai;
 • autoceļš Tīnūži–Koknese (P80) posmā no Rīgas apvedceļa līdz skrīveru pagriezienam.

 

 

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Alūksnes, Dobeles, Ogres, Rīgas, Liepājas, Talsu, Tukuma, Saldus, Valmieras,  Valkas un Ventspils apkārtnēs.

 

Saglabājas neseno nokrišņu un atkušņa laikā ieviestie masas ierobežojumi uz grants ceļiem. Transportlīdzekļa masas ierobežojumi ieviesti 834 grants ceļu posmā. Karte ar posmiem, kur noteikti ierobežojumi, atrodama šeit.

 

Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

 

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs.

Komentāri

 1. Man darba tikums ir tik augstaa limeenii ka es ziemai uzlieku veto…es rukaaju no septiniem riitaa lidz, septiniem vakaraa. Tirot apkartni..apkart mezss veejs laoas sadzen.un tagad dzeru kafiju un palasu zinas..pie mums no ziemas nav ne minas. ..toties kas par zalu zaliti kad lapas novac..prieks kur tu rodies. purenes un zilie sniegpuljsteni lauzas aaraa…tie arii ziedet grib..un nekadi sniegi un sali pavasari nepadziis…gadalaiks noliks visu pa vietam..

  1. MI spams ar niku Adel drukā tekstus ar pilnu jaudu, bet visu spama kompis vienalga nezina.
   Par šito pārrēcos, purenes jau martā zied.

     1. Skolniecins ir par stulbu lai katru rakstu komentetu ..vins prot tijai raustit sveto zarinu..un pielugt paganu dievus un katraa rakstaa iespamott vienus un to pasus tekstus…. skaudiba nav laba lieta nu gluzi kaa. suns uz siena kaudzes..ne pats raksta ne citiem lauj.

 2. Ak tu dumikiti. Divkajainais kranciti….skolniecin..kurs ta te spamo ja ne tu…bet es atpusos brivajos brizos..ko lai saka .krancitim krancisa valodina un saprasana ..un vairak par vau vau vins neprot….vai ne…plavas purenem mazas Lapinas zem koku pernajam lapam tas laukaa netiek..lapas janograbj.pukes zied aprilii.bet zilie sniegpuljsteni jau zied dienvidu pusee..pie majas…ak skolniecin cik vajas tavas zinasanas biologijaa .es domaju ka tu esi gudraaks.. jagrabj lapas.un japeta daba..bet es saubos vai vispar tu tgrabekli esi roka turejis…tijai komja peli….spamotaj.skumji.

 3. Man pilns kazoks ar blusam..24 ha spamojot dazados portalos…a ko man darit

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *