Attēlam ir ilustratīva nozīme

VUGD atgādina – uz ledus šobrīd atrasties ir bīstami!

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests brīdina, ka silto laikapstākļu ietekmē uz ūdentilpēm esošais ledus ir kļuvis ārkārtīgi nedrošs un bīstams, turklāt vietām upēs jau sākusies tā iešana.

Vakar Jelgavas novada Vilces pagastā dzirnavu ezerā zemūdens meklēšanas darbu laikā ugunsdzēsēji glābēji atrada un izcēla krastā bojāgājušo, kurš visticamāk bija ielūzis ledū. Pēcpusdienā VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavas novada Svētes pagastā upē Svēte ledū ir ielūzis suns. Ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas dēļa palīdzību nokļuva līdz dzīvniekam, kas atradās apmēram trīs metrus no krasta ielūzis ledū un nogādāja viņu krastā.

VUGD aicina pieaugušos atcerēties, ka, atrodoties uz ledus, viņi ne tikai riskē ar savu dzīvību, bet arī rada maldīgu priekšstatu bērniem, ka ledus ir izturīgs un drošs. Tā kā ledus šobrīd neiztur ne tikai cilvēku, bet vietām arī dzīvnieku svaru, drošām pastaigām ar saviem mājas mīluļiem jāizvēlas vietas, kas neatrodas tiešā ūdenstilpju tuvumā, bet ja tādas iespējas nav, tad jāizmanto pavada.

Komentāri

  1. Var atgādināt,var neatgādināt-tāpat būs frīki,kas dēļ pirksta lieluma asarīšiem mirs…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *