Vasaras laiks šogad beigsies 29. oktobrī

Vasaras laiks Latvijā beigsies šā gada 29. oktobrī plkst. 04:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot par vienu stundu atpakaļ.

Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav panākts, joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Attiecīgi pāreja uz vasaras laiku atkal notiks 2024. gada 31. martā.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010. gada 26. oktobra Ministru kabineta noteikumi Nr.1010 “Par pāreju uz vasaras laiku”. Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.03:00 pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.04:00 – vienu stundu atpakaļ.

Savukārt, Eiropas Savienības ietvaros pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 19. janvāra direktīva 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Kā zināms, 2018. gadā Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību, tomēr šobrīd Eiropas Komisijā aktīvas diskusijas par šo jautājumu ir pārtrauktas citu prioritāšu dēļ.

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Papildu informācija par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

 

 

Komentāri

 1. Nekāda nedz ekonomiskā, nedz politiskā, nedz sociālā, nedz veselības pamatojuma šai izdarībai sen vairs nav! Drīzāk liela daļa cilvēku, kuriem ir pietiekami regulārs dzīvesveids, sūdzas par pašsajūtu 1-2 nedēļas pēc tām maiņām. Aptaujās līdz pat 80% atbalsta šīs ākstības atcelšanu! Bet eirobirokrātiem nu nekādīgi pirksteļi neceļas vienreiz izdot tur to direktīvu, ar kuru atceļ grozīšanas ieviešanas direktīvu! Varbūt ierosināt visu to eirokomisiju, eiroparlamenta u.c. eiropūžņu reformēšanu, digitalizāciju un n-kārtēju samazināšanu?!

  1. Tikai kaut kādi mīkstie sūdzas par pašsajūta no tāda nieka. Tad, kad jālido uz Turciju vai Spāniju ceļojumā un pulkstens jāpārgriež par stundu vai trim, tad gan nekāda pašsajūta nav, ne?

   1. Ja uzkāpj uz futbolbumbas, tad nostāvēt nevar? Tātad secinājums atbilstoši tavai loģikai – Zemei ir jābūt plakanai, jo uz bumbas nostāvēt nevar! Kaut ko par aklimatizāciju, aklimatizācijas bedri, endorfīnu esi dzirdējis, “ekspert”?

    1. Aklimatizācijas bedre ir kaut kādu vārguļu problēma, nē, neesmu dzirdējis.

     1. Bet toties visu zini par braukšanu uz Turciju? Kaut ko no tā vispār atceries vai sajēga pazuda jau lidmašīnā pēc n-tās pudeles?

      1. Es nedzeru tā, lai pazustu sajēga. Tikai vārguļi nespēj pretoties pudelei līdz brīdim, kad zūd sajēga. No pieredzes runā?

   1. Nekas neliedz palikt pie vasaras laika, kaut pie Ķīnas vai Francijas laika zonas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *