Attēlam ir ilustratīva nozīme

Varēs precēties arī bez lieciniekiem

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 20.jūnijā, trešajam lasījumam Saeimā lēma virzīt grozījumus, ar kuriem plānots noteikt, ka līgavainis un līgava var pieaicināt vienu vai divus pilngadīgus lieciniekus, taču liecinieku neierašanās nebūs šķērslis laulības noslēgšanai.

Plānots, ka grozījumi stāsies spēkā no nākamā gada 1.jūlijā un  būs piemērojami gadījumos, kad iesniegums un citi laulības noslēgšanai nepieciešamie dokumenti dzimtsarakstu nodaļā vai Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstīs būs iesniegti pēc minētā datuma.

 

Tāpat ar grozījumiem iecerēts noteikt tiesības noslēgt laulības pie dievturu garīdznieka. Plānots, ka šie grozījumi stāsies spēkā vienlaikus ar atsevišķu likumu par savstarpējo attiecību noregulēšanu starp valsti un dievturu reliģisko organizāciju.

 

Grozījumi vienlaikus paredz precizēt arī termiņu, kādā persona var tiesā apstrīdēt paternitātes pieņēmumu. Šobrīd likums paredz, ka bērns var apstrīdēt paternitātes pieņēmumu divu gadu laikā pēc pilngadības sasniegšanas. Ar grozījumiem likumā paredzēts noteikt, ka bērns, kurš sasniedzis pilngadību, paternitātes pieņēmumu varēs apstrīdēt tiesā divu gadu laikā, skaitot no dienas, kad viņš ir uzzinājis par apstākļiem, kas izslēdz paternitāti. Savukārt, ja par apstākļiem, kas izslēdz paternitāti, bērns būs uzzinājis pirms pilngadības sasniegšanas, paternitātes pieņēmumu viņš varēs tiesā apstrīdēt divu gadu laikā pēc pilngadības sasniegšanas, paredz likumprojekts.

 

Par grozījumiem Civillikumā un saistītajiem grozījumiem likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ģimenes tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” galīgajā lasījumā vēl jālemj Saeimai.

 

 

 

Komentāri

    1. Skandināvu valstīs un ASV asatru priesteri un priesterienes laulā arī viendzimuma pārus. Kas tur slikts? Nekā slikta tur nav.

    1. Skolnieciņš saka: 29.06.2023 13:51 Neraksti manā vārdā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *