Valsts policija aicina atcerēties par velosipēdu un skrejriteņu drošību arī pie skolām

Jaunā mācību gada sākumā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa darbinieki apsekoja vairākas izglītības iestādes Tukumā un pārliecinājās, ka diemžēl lielākā daļa pie skolām atstāto velosipēdu un arī skrejriteņu nav pieslēgti ar  drošības slēdzenēm.

Policisti pie katra velosipēda un skrejriteņa, kas bija novietots stāvēšanai nepieslēgts, atstāja lapiņu dzeltenā krāsā – aicinājumu savu braucamrīku pieslēgt un parūpēties arī par citiem drošības jautājumiem, to atstājot bez uzraudzības.

Likumsargi aicina skolēnus un arī vecākus parūpēties par kvalitatīva divriteņa saslēga iegādāšanos, kā arī pieaugušajiem atkārtoti pārrunāt ar savām atvasēm par drošu braucamrīku novietošanu stāvēšanai, kamēr paši atrodas izglītības iestādē mācību stundās.

Par visdrošāko tiek uzskatīts U-veida saslēdzējs, kas jāpieslēdz pēc iespējas zemāk pie rāmja un ar atslēgas caurumu uz zemi, lai zaglis to nemēģinātu atmūķēt. Savukārt pie ēkas sienām atstutēti un uz zemes nogāzti skrejriteņi un velosipēdi ir visātrākais un visvieglākais garnadžu ieguvums.

Tāpat Valsts policija atkārtoti uzsver, ka, novietojot velosipēdu, vienmēr vajadzētu rūpīgi pārliecināties, ka velosipēda pieslēgšana izvēlētajā vietā ir droša, piemēram, velo novietni nav iespējams salauzt, deformēt vai pārvietot un ir iespējams pieslēgt gan riteni, gan rāmi.

Novēlam šo mācību gadu aizvadīt bez nevajadzīgiem uztraukumiem un finansiāliem zaudējumiem!

 

Komentāri

  1. Ja tagad viss ir jasledz jasargaa..kaut gan manaa bernibaa ari zaga velisipedus…cik sen ar to nav braukts..tagad degvielas dardzibas del daudzi to izvelas….vakar biju riigaa…ta izskatijas tik peleka noplukusi un skumja..apkart daudz velosipedu.
    .braucot garam kadai skolai ar tik mazu atputas laukuminu kura bija tik daudz skolnieku kura notika pasakums.. man taa.atgadinaja cietumu..diez kur berni atpusas sai akmens pasaulee tik mazi pagalmini ne puku ne kosumkrumu ne skaustuma..ak dievs es taja negribetu dzivot ne mirkli..noguru no sim akmens klintim un atrak gribeju majas.kyr nezi un plavas un briviba..nemilu pilsetas..kaut ari tas ir velosipediem piebaztas…

    1. Adelitei paris gadus atpakal nozaga kvadraciklu..ibio mio kas par asaram bija.kad kadu ritu ta vairs nebija.un ar galiem..novada bija kvadraciklu zagsanas bums.adelite ar riteni nebrauc..ar kvadru laida pa meziem ka puteja vien ogaas ..vairak nepirku..pue gultas kaajas jau nesiesu..

  2. Adelitei paris gadus atpakal nozaga kvadraciklu..ibio mio kas par asaram bija.kad kadu ritu ta vairs nebija.un ar galiem..novada bija kvadraciklu zagsanas bums.adelite ar riteni nebrauc..ar kvadru laida pa meziem ka puteja vien ogaas ..vairak nepirku..pue gultas kaajas jau nesiesu..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *