Attēlam ir ilustratīva nozīme

Uzdāvini kādam iespēju dzīvot! VADC aicina atvaļinājumā izdarīt labu darbu, ziedojot asinis!

Augusts ir atvaļinājumu laiks, bet diemžēl ārstniecības iestādēs pieprasījums pēc asins komponentiem nav apstājies. Nereti tieši vasarā tiek gūtas dažādas traumas, kuru rezultātā nepieciešama asins pārliešana. VADC aicina donorus būt aktīviem un pirms došanās atvaļinājumā ziedot asinis.

VADC donorus turpina gaidīt visās pastāvīgajās ziedošanas vietās Rīgā – Sēlpils ielā 9, Merķeļa ielā 11, Hipokrāta ielā 2, Kurzemes filiālē – Liepājas slimnīcā (pēc iepriekšēja pieraksta), Latgales filiālē – Rēzeknes slimnīcā, reģionālo slimnīcu Asins sagatavošanas kabinetos – Ventspilī, Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī.

Savukārt izbraukumi plānoti daudzās vietās Rīgā, Kalsnavā, Lubānā, Demenē, Jēkabpilī, Aglonā, Rogovkā, Gulbenē, Cesvainē, Viļakā, Dubnā, Madonā, Sventē, Krāslavā, Preiļos, Dreiliņos, Lielvārdē, Talsos, Ķekavā, Jaunpiebalgā, Brocēnos, Olainē, Bauskā, Mārupē, Ogrē, Ungurpilī, Siguldā, Tukumā, Aucē, Aizkrauklē, Kuldīgā, Smiltenē. Pilns izbraukumu vietu saraksts pieejams mājaslapā www.donors.lv.

 22. augustā izbraukums –  Tukuma sarkanais krusts, Kurzemes iela 5 A, Tukums no  09.00 līdz 13.00;

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja  visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes.

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *