Ukraina atzīmē Neatkarības dienu. Aicina doties gājienā

Šodien, 24. augustā, Ukraina atzīmē Neatkarības dienu. Pašu valstī dzīvojošie tiek aicināti svētkos nepulcēties, jo Krievijas organizēto provokāciju risks šobrīd esot jo īpaši augsts, taču Neatkarības dienu svin arī ārpus Ukrainas, tostarp Latvijā. Plašāka informacija par pasākumiem ukraiņu un latviešu valodā apkopota mājas lapā: https://lv.podiyi.lv/ Viens no tiem – gājiens, kas sāksies pie Brīvības pieminekļa.

Par gājienu:

Ukrainas Neatkarības dienā, 24.augustā, starptautiskās akcijas #IndependenceInMyHeart #TheFreeWorldGathering ietvaros, Rīgā notiks ukraiņu un Ukrainas draugu gājiens no Brīvības pieminekļa līdz Tarasa Ševčenko piemineklim Kronvalda parkā. Gājiens sāksies septiņos vakarā (19:00) ar puķu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, pateicībā Latvijai par ilgstošu palīdzību un atbalstu Ukrainai. Pie Tarasa Ševčenko pieminekļa ar klusuma brīdi pieminēsim varoņus, kas atdevuši dzīvības par Ukrainas neatkarību.

“24. augustā, diemžēl, jāatzīmē jau pusgads kopš krievijas federācijas pilna mēroga militārās ofensīvas Ukrainā. Ukraina karo ar agresoru ne tikai par savu neatkarību, bet arī par visu civilizēto valstu neatkarību. Uz likmes ir arī ekonomiskā, enerģētiskā un politiskā neatkarība no krievijas un neatkarība no krievijas toksiskās ietekmes un autoritārisma uzspiešanas. Tāpat kā pirms 100 gadiem ukraiņiem palīdzēja Pēteris Radziņš, Kārlis Brože, Jānis Labenieks, tāpat tagad latviešu vīri cīnās par Ukrainas neatkarību. Mēs esam lepni par Latviju un latviešiem.Aicinām ukraiņus un Ukrainas draugus pievienoties mūsu pateicības gājienam, gājienam Ukrainas aizstāvju godināšanai, gājienam par vienotību un mīlestību pret Ukrainu. Velciet tautastērpus vai apģērbus ar ukraiņu simboliem, ņemiet karogus, puķes, uzrakstiet uz plakāta vietu Ukrainā, no kuras devāties bēgļu gaitās uz Latviju”, aicina gājiena organizatori.

 

Ukrainas prezidenta Volodimira Zeļenska sacītais  Neatkarības dienā:

“24. februārī mums teica:” Jums nav izredžu. “24. augustā mēs sakām:” Daudz laimes neatkarības dienā, Ukraina! “Šajos sešos mēnešos mēs esam mainījuši vēsturi, mainījuši pasauli, mainījuši sevi. Tagad mēs droši zināt, kurš īsti ir mūsu brālis un draugs, un kurš nav pat gadījuma paziņa. Kam mēs īsti neesam vajadzīgi, un kur mums durvis ir atvērtas. Mēs sapratām, kurš ir kurš, un visa pasaule uzzināja, kas ir ukraiņi ir un kas ir Ukraina.”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *