Turpinās depozīta kuponu atprečošanas sistēmas atjaunošana

Saistībā ar 16. jūlijā notikušo kiberuzbrukumu Latvijas taromātu uzstādītāja “Tomra Systems ASA” (Tomra) IT infrastruktūrai, kas ietekmējis depozīta kuponu atprečošanas papildpakalpojumu, kuru izmanto daļa veikalu visā Baltijā un Skandināvijas valstīs, turpinās darbi pie sistēmas atjaunošanas. Daļā tirdzniecības vietu, piemēram, veikalu tīklos Rimi un Lidl, kā arī lielā daļā LaTs veikalu un citos veikalos kuponu atprečošana ir iespējama, kā arī bez traucējumiem darbojas visi manuālie depozīta pieņemšanas punkti. Tirgotājiem ir pieejami alternatīvi pagaidu risinājumi, kurus SIA “Tomra Collections Latvija” un SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) ir aicinājis ieviest – tāpat, kā tas tiek darīts citās kiberuzbrukuma skartajās valstīs, – kamēr turpinās darbi pie Tomra sistēmas atjaunošanas.

“Vēlos uzsvērt, ka pašu taromātu darbība nav traucēta, un visā depozīta punktu tīklā ir iespējams nodot iepakojumus un saņemt kuponu. Daļā veikalu ir traucēts ar kuponu atprečošanu saistīts Tomra sniegtais papildu pakalpojums, tomēr tirgotājiem ir pieejami pagaidu risinājumi, lai to nodrošinātu. Esam pastāvīgos sakaros ar Tomra, lai iespējami drīz atjaunotu sistēmas darbību un tirgotājiem būtu pieejams ierastais risinājums. Vēlos uzsvērt, ka veikalu tīklos Rimi un Lidl, kā arī lielā daļā LaTs veikalu un citos veikalos kuponu atprečošana šobrīd ir iespējama; arī manuālie depozīta punkti strādā bez izmaiņām. Tāpat esam sazinājušies ar pārējiem tirgotājiem, kuru tirdzniecības vietās ir traucēta kuponu pieņemšana, un esam snieguši konkrētas rekomendācijas alternatīvu kontroles risinājumu ieviešanai. Citas valstis šādus risinājumus jau ir ieviesušas praksē, tādēļ ceram uz ātru un efektīvu sadarbību ar tirgotājiem arī Latvijā,” komentē SIA Depozīta Iepakojuma Operators valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Atgādinām, ka daļā tirdzniecības vietu ​​šobrīd ir traucēta depozīta kuponu atprečošanas iespēja, taču depozīta iepakojumu nodošana taromātos ir iespējama bez traucējumiem. Ja atprečošana konkrētajā depozīta punktā šobrīd nav iespējama, aicinām kuponus saglabāt un atprečot tos vēlāk – kupona derīguma termiņš ir viens gads no tā izdošanas dienas.

 

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *