Tumē gaidāms Elīnas un Vestarda Šimku koncerts “Ir viens vakars”

Piektdien, 15.septembrī plkst.19.00 jauno koncertsezonu Tumes Kultūras namā iesāksim ar Elīnas un Vestarda Šimku veidoto koncertprogrammu “Ir viens vakars”, kura tapusi nesen un līdz šim bijusi pieejama ierobežotam klausītāju lokam.

Koncertā skanēs romantiskas un abiem māksliniekiem personīgi nozīmīgas latviešu autoru solo dziesmas, kuras komponējuši Jāzeps Mediņš, Jānis Mediņš un Jāzeps Vītols. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt arī Vestarda Šimkus klaviermūziku un Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesmas” īpašu versiju balsij un klavierēm. Koncertprogramma veidota kā saruna ar klausītāju, kur mūzika mīsies ar mūziķu stāstiem par programmai izvēlēto darbu nozīmi abu mākslinieku radošajā dzīvē.

Kā atzīst Elīna un Vestards: “Šādas kopīgas mizicēšanas reizes mums abiem ir ļoti īpašas, jo noteik ārkārtīgi reti. Turklāt šī uzstāšanās solās būt vēl īpašakā, jo notiks mūsu mājās. No sirds ceram šajā vakarā iepriecināt Tukuma novada iedzīvotājus un viesus.”

 

 

Par mūziķiem:

Elīna Šimkus ir VII Starptautiskā Klaudijas Taevas konkursa jaunajiem operdziedātājiem laureāte. 2016.gadā par izcilu sniegumu nominēta Lielajai Mūzikas balvai. Ārzemju prese viņu raksturojusi kā “spoži skanošu, apveltītu ar skaistu kantilēnu un pārsteidzoši krāšņu un stabilu augšējo reģistru” (OperaNews.Ru), “enerģisku, muzikālu, apveltītu ar skaistu un elastīgu balsi” (Gazeta Wyborcza, Polija), ar “gaišu un lirisku balsi, kas pelnījusi visaugstāko atzinību” (Der Neue Merker, Austrija). Kā dziedātājai, vistuvākā ir baroka un agrīnā klasicisma, kā arī itāļu bel canto mūzika. Elīnas repertuārā ir vairāk nekā 40 lielformas skaņdarbu. Kopumā iestudētas 16 operu lomas Latvijas Nacionālajā operā, Krakovas operā Polijā, Rennes operā Francijā, Milānas operā Itālijā un daudzos starptautiskos festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs. Studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Norvēģijas Mūzikas akadēmijā Oslo.

Pianistam Vestardam Šimkus mūzikas kritiķi veltījuši tādus vārdus kā “fenomenāls” (diriģents Pāvo Jervi), “iedvesmojošs” (BBC), “visaugstākās raudzes pianists” (American Record Guide), kā arī “viens no jaunās paaudzes izcilākajiem pianistiem” (Piano News).

Būdams vairāku prestižu konkursu laureāts, Vestards sāka gūt starptautisku atzinību, sadarbojoties ar BBC Filharmonijas orķestri, Birmingemas Simfonisko orķestro un Francijas Nacionālo orķestri uzstājoties Lucernas, Šlēzvigas-Holšteinas, Reingavas, Bergenas un Lokenhauzas festivālos.

Dažkārt Vestards mēdz spēlēt pilnībā improvizētas mūzikas koncertus. Viņš ir arī komponists, kura darbus izdevis prestižais Vācijas apgāds “SCHOTT”. Šimkus ir divu klavierkoncertu, solo klaviermūzikas, kamermūzikas, kā arī kino un teātra mūzikas autors. Viņa komponētā oriģinālmūzika apbalvota ar “Lielo Kristapu” (par Lailas Pakalniņas spēlfilmu “Ausma” 2016.gadā un Giedres Beinoriūtes spēlfilmu „Elpa marmorā” 2018.gadā).

Triju Zvaigzņu ordeņa virsnieks, saņēmis arī Polijas un Igaunijas valstu augstākos apbalvojumus.

Studējis Rīgā, Losandželosā, Madridē un Minhenē un viņa pedagogu vidū ir bijuši Sergejs Osokins, Teofils Biķis, Dmitrijs Baškirovs, Klaudio Martinezs-Mēners, Daniels Pollaks un Vadims Suhanovs. Mācījies arī kompozīciju pie Pētera Vaska.

Koncertu rīko biedrība “Koris Noktirne” sadarbībā ar Tumes Kultūras namu.

Koncerts tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Kurzemes plānošanas reģiona atbalstu.

Komentāri

 1. Šamais savulaik bija viens no skaļākajiem pošmīžiem! Pļurkstēja kaut ko tur par tiesībām un izvēles brīvību, vaimanāja, ka nevarot klimperēt pa koncertiem – vārdusakot, izrādīja savu egoismu. Šādos brīžos parādās cilvēka būtība. Ko viņš darītu X stundā? Mācītos paraškas himnu? Cieņu var iegūt, bet nevar atgūt! Spēlē pats sev vai līdzīgiem bezatbildīgiem egoistiskiem gobzemoīdiem!

  1. Precīzs novērojums!
   Jau pirms Covid šis TV24 diskusiju klubā Šimkus spīdēja ar savām ”pērlēm” par ekonomisko situāciju valstī.
   Godīgi sakot, man bija kauns par viņu kā tukumnieku. Tādas runas, kā viņš teica, derētu pie lauku veikala noplīsušiem tipiem nevis pasaulē pabijušam un skolotam cilvēkam.
   Manuprāt, viņu pārņēmis nenovērtēta un aizvainota ģēnija aizvainojums un pārspīlēts egoisms.

   1. Tagad tie vakcinētie “skolotie” ir pilnas poliklīnikas ar sapi..u sirdi, vairogdziedzeriem citām kaitēm! Tikai aklais un stulbais to var neredzēt.

    1. Agrāk poliklīnikas bija tukšas? Mirstība bija mazāka? Mazāk slimoja ar nopīpēto plaušu vēžiem vai nodzerto aknu cirozi? Jā, divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju bija atbildīgi un vakcinējās, bet tā diemžēl negarantē nesaslimšanu ar aterosklerozi, cukura duabētu vai kādu citu ligu. Līdz ar to tīri matemātiski vakcinētajiem hronisko slimību pacientiem ir jābūt 2 reizes vairāk! Toties smagi slimie ar C19 un lielu valsts naudu tērējošie (līdz pat 3 000 EUR dienā!) bija tavi stulbie sugas brāļi! Liela daļa atdeva galus, nu, dievs ar viņiem – vismaz nepiesmirdina vairs internetu ar savu debīlismu…

 2. Diemžēl arī es piekrītu augstākizteiktajiem viedokļiem un pēc Vestarda rīcības Covid laikā vairs nespēju baudīt viņa izpildīto mūziku. Žēl…

 3. Loti augstu verteju sos maksliniekus un vinu devumu latviesu muzikaa..vestards ir izcils pianists virtiozs..cilveks ar kritisko domasanu savu nostaju un savu nelokamibu pueradija plandemijas laikaa….izcils gimenes cilveks kurs savus bernus audzina kristigaa morales garaa..elina ir izcila operdziedataja ar skaistu balsi..lai veicas kopkoncerts kas priecee katra klausitaja sirdisirdi.vestards ur godiguma un talanta paraugs visiem..domaju ka vestards ir katras sievietes viriesa ideals..lai skan muzika..jo muzika nemelo..ta mus panem savaa varaa..kur launumam nav vietas.

  1. Izcils ģimenes cilvēks, nelokāms kristietis, aizstāv tradicionālo ģimeni, nelokāms antivakseris, cilvēks ar kritisko domāšanu, par ko Jūs runājāt, par Aināru Šleseru vai Vestardu Šimku.
   Visticamāk, Jūs domājāt abus, jo abu ģeniālā pārliecība tiek atpūsta ar austrumu vējiem, kur lielā cieņā viss paranormālais un milzu ticība pārdabiskajam.

  1. Nu jā,- kā būs ar vakcīnām, ja atkal viss atsāksies – nevar zināt! Bet pilnīgi droši ir tas, ka tavai mātei nepaveicās, jo viņas olšūnai tika visstulbākais, kroplākais, klibākais un slimākais no tava tēva spermatozoīdiem!

 4. Talantīgs viņš ir un paliek par spīti nozombetajai pelēkai masai,kas te no netīrām pavārtēm kā noplukuši kranči bezspēcīgi rej. Un par spiti šiem Vestarda koncerti ir plaši apmeklēti

 5. Kā pianists, jā ok, LV der, varbūt vēl kaut kur , bet nekas mega.
  Bet kā personībā, nu nēeeee ,galīgi garām !!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *