Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tukums bēgļiem var piedāvāt ap 250 vietu

Valdība bija aicinājusi pašvaldības apzināt tās vietas, kuras varētu piedāvāt iespējamo Ukrainas bēgļu izmitināšanai. Kā skaidroja Tukuma novada pašvaldības vadītājs Gundars Važa, novadā ir apkopota informācija par šādām vietām

“Mēs varam apmešanos nodrošināt ap 250 cilvēkiem, taču tās ir tikai pašvaldības vai pašvaldības iestāžu/uzņēmumu ēkas, piemēram, Šlokenbekas muiža, Jaunpils pils, šādas telpas ir Engurē, kur ir ar skolu nesaistīts internāts, arī Kandavā, Tukumā un vēl citur. Ir zināms, ka tiek apzinātas vietas arī privātajās viesnīcās, līdz ar to novadā šis vietu skaits varētu būt lielāks.”

G. Važa skaidroja, ka situācija pirms dažām dienām pārrunāta ar Ekonomikas ministriju, un tobrīd galvenais jautājums ir bijis, kā par šo vietu izmantošanu pašvaldībām samaksāt: “Kad runājām, tad tiešām neviens tā īsti nedomāja, ka notiks tas, kas notiek šodien. Taču tagad redzam, ka, visdrīzāk, šī reālā palīdzība ar naktsmītnēm un ēdināšanu tiešām arī būs vajadzīga.”

Komentāri

  1. Es arī tā domāju!Daudz Tukuma iedzīvotāju būs laimīgi dzīvot ar svešiniekiem sava privātmāja!

   1. Varbūt šī Tukumniece ir Simona Šustina tautiete? Dievi vien zina, kas un kā ir patiesība.
    Ar cieņu, Skolnieciņš

    1. Ja jūs nezinat,es zinu ļoti labi!Tautībai te nav nekāda atšķirība!Ar cieņu,Baiba!

 1. Tai stulbenei taču nav sirds. Sēdi savā mājā viena pati, neviens tevi nespiež palīdzēt. Tik skaties, ka tas neatnāk atpakaļ un tev pašai būs jāmeklē pajumte pie svešiniekiem. Riebīga egoiste ir mūsu vidū, fui.

  1. Uz priekšu!Kad paņemsiet,tad i parunāsim!Nav ko rakstīt,fui, cilvēkam,kuru Jūs nepazīstat!

 2. Putins sāk mobilizēt kodolspēkus. Kurš zina, kur Tukumā ir bumbu patvertne priekš iedzīvotājiem??? Dzirdēju, ka vip personām esot zem topošās izpildkomitejas, bet kurp skriet parastajam iedzīvotājam???

  1. Parastajam iedzīvotājam vispirms ir jāskrien uz ateju, lai neaptaisītu kājas. Tālāk-uz kartupeļu pagrabu.

 3. Otrs variants-ja ir, tad var skriet un lekt uz turieni, kur Ukraiņi aizsūtija Krievu karakuģi!

 4. Interesanti,ka Putlers karo,lai atbrīvotu nacisma apspiestos tautiešus,bet kad jūt,ka neiet no rokas uzmet tiem pašiem saviem tautiešiem kodolbumbu!Krievi ir visur un daaaaudz!Nu īsti krievu garā 😀 ja nav vafelē ar ko kauties tad piekauj savus draugus 😀

 5. Vakar Valkas domes ārkārtas sēdē nolēmām: 1) dāvāt Ukrainas valsts Glābšanas dienestam ugunsdzēsēju – glābēju automašīnu un dīzeļdegvielu, mašīnā vedīsim arī iedzīvotāju saziedotās lietas (guļammaisi utt);2) 5000 eiro paredzēt bēgļu uzņemšanai.
  Valmiera, Cēsis uc vāc naudu, mantas, brauc un palīdz!
  Tukums rīko dziedāšanas un raudāšanas svētkus.

 6. Visiem novadiem pēkšņi lieka nauda parādījusies.Kad vajadzēja kādu ceļu salabot vai bērnudārzu izremontēt,tā naudas nav.Labi dzīvojam

 7. Tie, kas gatavi palīdzēt, nevaimanā, bet palīdz, kaut vai desmitnieku noziedo. Man nav nekā lieka, bet es to daru un darīšu. Ja kāds var pieņemt svešinieku mājās- lai ņem , kuru galu tas plēš nenovīdīgajai tukumniecei?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *