Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tukumā pārbauda automašīnu riepu atbilstību braukšanai ziemas apstākļos

24. janvārī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa amatpersonas, veiksmīgi sadarbojoties ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas darbiniekiem, profilaktiska rakstura pārbaudē Tukumā pastiprinātu uzmanību pievērsa tam, vai transportlīdzekļi ir aprīkoti ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. 10 gadījumos tika konstatēta riepu protektoru neatbilstība, par ko likumsargi sāka administratīvo pārkāpumu procesus.

Pirmdien, 24. janvārī, Tukumā tika pārbaudīti 143 transportlīdzekļi un 10 automašīnām konstatēja riepu protektoru neatbilstību, proti, vienai automašīnai bija vasaras riepas un pārējiem transportlīdzekļiem protektoru dziļums bija mazāks par 4 mm. Par noteikumu pārkāpumiem tika sākti administratīvo pārkāpumu procesi. 3 automašīnām tika anulēta esošā atļauja piedalīties ceļu satiksmē un 3 transportlīdzekļiem noņemtas valsts reģistrācijas numura zīmes.

Atgādinām, ka ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama un saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 15 līdz 55 eiro.

Valsts policija arī turpmāk aktīvi strādās, rīkojot profilaktiska rakstura pārbaudes, lai atklātu, pārtrauktu un novērstu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *