Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tukumā – donoru diena

Jau pirmdien, 12. jūnijā Tukuma Ledus hallē, Stadiona ielā 3 no pulksten 9.00 līdz  13.00 00 būs «Donoru diena» jeb Valsts asinsdonoru centra izbraukums.

Atgādinājumam, lai ziedotu asinis, līdzi jāņem derīgu pasi, eID karti vai jebkuru citu personas apliecinošu dokumentu, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu, foto un bankas konta numuru.

Ja jau zināma asins grupu, pirms pieteikšanās un došanās uz asins ziedošanas vietu, sadaļā  «Asins krājums» var noskaidro, vai asins grupas asinis šobrīd ir nepietiekamā daudzumā. Katru reizi donors ziedo 450 ml (vēl papildu apmēram 30 ml asins paraugiem – izmeklēšanai). Veselam cilvēkam šāds asins zudums nav kaitīgs. Asinis noņem tikai no elkoņa locītavas vēnas. Pirms procedūras donoram pārbauda abu elkoņu locītavu vēnas, jo donori, kuriem ir svaigi dūrieni vēnā vai citi ādas bojājumi vēnas punkcijas vietā, nedrīkst ziedot asinis. Asins ziedošanas procedūra ilgst apmēram 10 minūtes.

Pēc asins ziedošanas lielākā daļa donori jūtas labi, bet retos gadījumos iespējams vājums, karstums, var būt īslaicīgs samaņas zudums, dūriena vietā var būt asins izplūdums, apsārtums vai sāpes. Procedūru uzrauga ārstniecības personas, kas var sniegt medicīnisko palīdzību.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *