Tukuma bibliotēkā atvērs izstādi «Ar domām par Ukrainu»

Tukuma bibliotēka un Ukraiņu atbalsta centrs 21. februārī 17.00 Tukumā aicina uz pasākumu, pieminot 2 gadus kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar ukraiņu valodas vēsturi, ieklausīties vēsturnieka un pedagoga Valda Klišāna stāstījumā, kā arī baudīt ukraiņu dziedātājas Anastasias Vasiļenko sniegumu.

Pasākums sāksies ar izstādes U K R A I N S K A  M O V A  (Ukraiņu valoda) atklāšanu. Būs iespēja uzzināt ukraiņu valodas attīstības un veidošanās stāstu cauri gadsimtiem, kā arī to, cik lielu un vienojošu nozīmi valoda ir ieguvusi kopš kara sākuma. Izstāde Tukuma bibliotēkā būs skatāma līdz š.g. 21. martam. Tā tapusi pēc Ukraiņu atbalsta centra Tukumā iniciatīvas SIF projekta ietvaros.

Savukārt vēsturnieks, pedagogs, mācību grāmatas ,,Ievads Ukrainas vēsturē” autors Valdis Klišāns iepazīstinās ne tikai ar Ukrainas vēsturi, bet arī ieskicēs Ukrainas un Latvijas vēstures paralēles.

Ukraiņu dziedātāja Anastasia Vasilenko ne reizi vien ir bijusi Tukumā, piedaloties dažādos pasākumos. Šoreiz dziedātāja priecēs ar savu pirmo dziesmu latviešu valodā “Rītausma” un citām ukraiņu melodijām. Anastasia Vasilenko ir pabeigusi Mariupoles Mūzikas skolu akadēmiskās dziedāšanas nodaļā. Latvijā viņa dzīvo kopš kara sākuma Ukrainā un strādā skolā, kā arī aktīvi koncertē.  Šī būs lieliska iespēja baudīt ukraiņu valodas muzikālo skanējumu.

Veltīsim savu domu spēku drīzai Ukrainas uzvarai!

Slava Ukrainai!

Komentāri

 1. Kas ir šī aplamā apgalvojuma (“pilna mēroga iebrukums”) autors? Nav tāda, tieši tā pat, kā naivais sauklis – līdz Ukrainas uzvarai, labi saprotot tā neiespējamību.

  1. Adriatico, no 2014. gada pavasara karš norisinājās Ukrainas dienvid-autrumos, proti, Krimas pussalā, Luhanskas un Doņeckas apgabalos. krievija šīs teritorijas okupēja. Karš ritēja tā lēnajā gaitā, respektīvi, līķu bija maz. No 2024. gada 24. februāra karš pieņēma jaunus apgriezienus. krievija iebruka Ukrainā ar jauniem spēkiem.
   Ukraina uzvarēs, jo Eiropa nepieļaus tādas fašistiskas valsts kā krievija saimniekošanu citu valstu teritorijās. Ukrainu atbalsta Eiropa. krieviju neatbalsta neviens.

   1. Aizmirsi piebilst, ko ukraiņi izpildīja tajā pašā Krimas pussalā , terorizējot vietējos krievus?

    1. Adriatico, lūdzu, nefantazē. Ja krievi ir tik abižoti, tad viņiem visas iespējas pašiem repatriēties uz krieviju. Izklausās pēc kremļa piektās kolonnas mūžīgas čīkstēšanas. Un ko krievija darītu, ja Anglija nāktu atbrīvot angliski runājošos krievijā? Ar tādu pašu loģiku Anglija un ASV var teikt, ka angliski runājošie ir abižoti krievijā un ka krieviju drīkst postīt, marodēt un iznīcināt. Tas būtu atbilstoši krievijas loģikai. Tas ir viss, ko gribēji man pateikt? Jeb būs vel citi putina krievijas slavinājumi un kremļa propagandas brīnumi, kas ar realitāti nav saistāmi?

     1. Kur tieši lasāmi slavinājumi?
      Atbildi par ukraiņu teroristiem nesagaidīju.
      P. S. Kurš, pēc Jūsu ieskatiem, būs tas varonis, kurš sakaus kodolieročiem bruņotu lielvalsti?

      1. Adriatico saka: 15.02.2024 08:32 Kremļa propagandist, liecies mierā ar fašistiskās krievijas/putina krievijas slavināšanu! Pretējā gadījumā tevi būs jārepatriē uz mordorstānu!

 2. Lai Slāvu Dievi svētī Ukrainu! Lai Slāvu Dievi pasargā Ukrainu no ļauna! Slāvu Dievi ir Ukrainas pusē.

 3. Uz pieres uzdedzināts Z, galvā vate sajaukta ar šņabi, ko ar tādiem diskutēt, tas ir tas pats, kas diskutēt ar sētas stabu, kaut patiesībā sētas stabam vairāk gudrības nekā vatesvaņkam.

  1. Un prokremliskā vate ir pietiekami bezkaunīga, lai zagtu svešu digitālo identitāti un internetā rakstītu murgainus komentārus.

 4. Un esmu gailīšmežā uzcēlis svētnīcu,kur ziedoties un mentali dot spēku nato vīriem,kas mūsu zemīti aizsargās pret krievu vareno lāci

  1. Skolnieciņš saka: 18.02.2024 15:06 Neraksti manā vārdā it neko. Nekopē manu rakstības stilu, neparodē mani. Neņirgājies par mani.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *