Attēlam ir ilustratīva nozīme

Šonakt, 28. oktobrī gaidāms daļējs mēness aptumsums

28. oktobra vakarā un 29. oktobra pirmajās stundās Latvijā būs novērojams daļējs Mēness aptumsums.

Aptumsuma sākumā Mēness vispirms, sākot no pulksten 21.01 ieies Zemes pusēnā, pēc tam pulksten 22.35 sāksies aptumsuma daļējā fāze, kas ilgs nedaudz ilgāk par – stundu līdz pulksten 23.52.

Mēness aptumsuma maksimālās fāzes brīdis visur Latvijā būs pulksten 23.14, bet Mēness aptumsums beigsies 29. oktobrī 1.26, kad Mēness izies no Zemes pusēnas. Aptumsuma maksimālās fāzes brīdī satumsusi būs vien aptuveni 1/8 no Mēness diska diametra.

Komentāri

 1. Mēness aptumsums, Helovīns un milzu ķirbis, tas izklausās biedējoši, Zeme kļūs vēl plakanāka.

  1. Vai zināji, ka Helovīns (citi saka Halovīns) ir kristiešu svētki angliski runājošajā pasaules daļā? Tā ir savā veidā izņirgāšanās par ķeltu pagāniskajiem svētkiem – Samainu? Un leģenda par Helovīna ķirbi ir ļoti kristīga. Šī īru leģenda stāsta par skopuli Džeku un Velnu. Un cik krusts ir varens! Īsts bulšits jeb buļļa pļecka.

 2. Baznīcēni mani pārsteidz. Senāk baznīcēniem it visur bija slimīga paranoja, un baznīcēniem visur rēgojās elkdievība. Ļoti daudzas tautas tādēļ tika iznīcinātas ar kristiešu taisnīgajām rokām. Bet tagad kristieši publiski nodarbojas ar elkdievību. Kristīgā popkultūra ir izdomājusi leģendu par skopuli Džeku un Velnu. Un ķirbis aiziet tautu masās uz urrā. Tas viss tiek darīts, lai angliski runājošie cilvēki nesāktu interesēties par ķeltu pagāniskajiem svētkiem (datumi sakrīt), un lai nesāktu pielūgt Ķeltu Dievus. Tā teikt, neopagānisma – druidrisma un vikkas – slāpēšana.

 3. ŠAUSMAS! Nevar neko saprast! ir 21.01 un vai nu ir apmācies vai mēnes aizgājis aiz mājas! Neko neredz! Nu ko lai dara? Tas taču liels notikums!

 4. Vai tas būtu Helovīns, vai mēness aptumsums, vai Valentīdiena, vai kāda šo laiku izklaide, Skolniekzellis tur saskatīs Kristietības sazvērestību pret mežoņu kultu.
  Pats smieklīgākais, ka mežoņu kulta kultivēšana Skolniekzellim nav devusi ne bagātību, ne prātu un līdz mūža galam būs gaudojošs nabags.

  Neliela atkāpe, tieši senie mežoņi, savus slimos un atpalikušos bērnus naturāli iznīcināja, aizveda uz mežu vai nometa no klints.
  Tā ka Skolniekzellim tajos tik mīļajos mežoņu laikos nebūtu nekāda cerība izdzīvot.

  Cilvēces dižgari Johans Sebastians Bahs un Īzaks Ņūtons bija dziļi Kristīgi cilvēki.

  1. Es neesmu kristietis un netaisos par kristieti būt. Kamdēļ man būt ebreju cilts Dieva Jahves/Jehovas vergam, ja es piedzimu kā balts Baltu tautu dzimtajās zemēs? Te es esmu natīvais iedzīvotājs, kurš praktizē šīs zemes natīvo ticību. Man ar kristiešiem nav pa ceļam. Katrs tic tam, kam grib ticēt. Kur problēma?

  2. Līdz 7.gs. kristīgie svetki, kas saucas Visu svēto diena, tika svinēti 13. maijā. Bet Romas pāvests Bonifācijs pārlika šos svētkus uz 1. novembri, kad ķeltiem notiek Samains. Tāpēc Helovīns/Halovīns ir kristīgie svētki. Latviešiem tie ir lieki.

 5. Visu svēto diena jeb Helovīns/Halovīns ir kristiešu svētki. Tos var dēvēt par kristīgo popkultūru jeb kristīgo masu kultūru. Ar pagānismu (politeismu; daudzdievību) Helovīnam/Halovīnam nav nekā kopīga, jo šī tizlošanās, gorīšanas, kristīgo leģendu uztveršana pa pilnu ir prasta profanācija. Garīguma te nav. Kristīgā baznīca savus svētkus ielika šajā datumā, lai noniecinātu un traucētu svinēt Samainu (Vasaras nāvi), kas ir ķeltu pagāniskie, dabas sezonu svētki (ziemas iestāšanās), kuros cilvēki godā Ķeltu Dievus un pateicas tiem. Mūsdienās par Ķeltu Dieviem interese nav zudusi. Ir tāda neopagāniska reliģija kā druidrisms (eng: druidry). Internetā iesaku pameklēt: Celtic Gods.

 6. Latviešiem vispār kristīgā popkultūra jeb kristīgā masu kultūra ir kaitīga, jo tā grauj mūsu saikni ar senčiem un mūsu tautas saknes savā zemē. Helovīns/Halovīns, kristīgie Ziemassvētki – tas viss ir pupu mizas, ko cenšās mūsu tautai ieborēt baznīcēni, lai tikai uzturētu ļaužu ticību rabīnam Jēzum Kristum, ebreju cilts Dievam Jahvem un baznīcas institūtam kā tādam. Bet cilvēki var ticēt jebkam vai neticēt nekam, jo ticība un sava personīgā pasaules uztvere ir katra paša cilvēka ziņā. Eiropā ir vairākas neopagāniskas reliģijas priekš tiem, kas negrib ticēt baznīcēnu piedāvātajai pasaules uztverei. Dievturība/Romuva (pašlaik vel attīstās). Asatru. Druidrisms/Vikka. Hellēnisms. Ridnovirstvo. Izvēle ir. Izvēle ir plaša.

 7. Pilnīgi nospļauties par to, kam tic Skolniekzellis, bet nekad nebūs vienalga, ka šamais te visiem uzbāžas ar savu mežoņu kultu.
  Tici kam gribi, bet NEUZBĀZIES un AIZVERIES!
  Ej savā izdomātajā svētbirzī un veic visus savus svētā zariņa rituālus, dauzi gar akmeni līdz zils paliek.
  Kas tu par Latvieti, tev tuvāki ir Sibīrijas iedzīvotāji, kuri joprojām dzīvo jurtās kopā ar suņiem un blusām vai labākajā gadījumā pussabrukušās barakās, tā ir tava īstā vide.kur mežoņu kults izpaužas visā krāšņumā.

  1. 2023 saka: 31.10.2023 10:47 Samainu Sibīrijā nesvin. Samainu svin Eiropā un Amerikā (ASV, Kanāda). Un to dara neopagāni, kuri praktizē ķeltu pagānisko tradīciju. Piemēram, druidrismu (eng: druidry) vai vikku (eng: Wicca).
   Sibīrijā ir varen daudz pareizticīgo baznīcu maskavas patriarhāta pakļautībā, citu nav, jo viss ir iznīcināts un pievienots centralizētajai valsts varai. Tie retie budistu klosteri Sibīrijā ir iznīcināti. Lai arī tajos klosteros praktizētais budisms nav kanonisks, tomēr maskavas kremlis to visu aizliedza sakarā ar to, ka krievija ir totalitāra valsts. Totalitārās valstīs valda totalitārisms, tur pat par ticības brīvību nedrīkst runāt.

  2. Es šodien veikšu īstu helovīna rutuālu! Ar svēto zariņu birztaliņas maliņā es veikšu speciālu procesu izgrebtā ķirbī!

 8. Skolnieciņš saka: 31.10.2023 11:52 Lūdzu, neizliecies par mani un nelieto manu vārdu, ar kuru es te komentēju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *