Attēlam ir ilustratīva nozīme

Skolēni var pieteikties vasaras darbam

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) 10. maijā atver skolēnu elektronisko reģistrāciju dalībai nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā. Pasākums norisināsies no 1. jūnija līdz 31. augustam, piedalīties pasākumā var skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēnu elektroniskā reģistrācija  turpināsies līdz 17. augustam.

Pieteikties vasaras darbam skolēni varēs, aizpildot pieteikuma anketu NVA mājaslapas sadaļā “Skolēnu vasaras darbs” (https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem). Ja pieteikums būs aizpildīts un iesniegts pareizi, uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts reģistrācijas apstiprinājums.

 

Aicinām skolēnus pirms reģistrācijas NVA mājaslapas sadaļā “Skolēnu vasaras darbs” iepazīties ar pasākuma aprakstu, nosacījumiem, skolēna un darba devēja pienākumiem un tiesībām. Ja rodas jautājumi, skolēns var sazināties ar darbinieku, kurš attiecīgajā NVA filiālē atbild par vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanu, atbildīgo darbinieku kontaktinformācija ir pieejama šeit: https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem#ja-rodas-papildus-jautajumi-zvaniet-kontaktpersonai-kas-filiale-atbild-par-pasakumu.

 

NVA vērš uzmanību, ka skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, un darba devēji būs tie, kas izvēlēsies viņiem piemērotus darbiniekus no skolēnu vidus. Lai nodrošinātu sev iespēju strādāt valsts līdzfinansētajā darba vietā, skolēns par nodarbinātību var iepriekš vienoties ar darba devēju, kurš NVA ir pieteicis darba vietu vasaras nodarbinātības pasākumam. Darba devēju piedāvāto brīvo darba vietu saraksts publicēts NVA mājaslapā: https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem#brivo-darba-vietu-saraksts. Iesakām sekot līdzi brīvo darba vietu sarakstam un pieteikties atbilstošai vakancei, sazinoties gan ar darba devēju, gan ar NVA filiāles atbildīgo darbinieku.

 

Pirms iesaistes pasākumā ar skolēnu sazināsies NVA pārstāvis, kurš informēs par pasākuma iesaistes nosacījumiem un skolēna turpmāko rīcību.

 

Arī šovasar valsts līdzfinansētajās darba vietās varēs strādāt Ukrainas civiliedzīvotāju bērni. Informācija ukraiņu valodā par skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu pieejama NVA mājaslapā: https://www.nva.gov.lv/lv/litniy-zakhid-z-pracevlashtuvannya-uchniv.

 

Skolēns pasākumā tiks nodarbināts vienu mēnesi vai, vienojoties ar darba devēju, līdz diviem mēnešiem. Skolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas  nedēļā. Skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināts 8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Skolēni netiek nodarbināti darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai. Skolēna mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku būs ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru – 620 eiro pirms nodokļu nomaksas.

 

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē: ja bērns līdz 19 gadu vecumam turpina mācības un strādā tikai vasaras brīvlaikā (no 1. jūnija līdz 31. augustam), vecākam nav algas nodokļa grāmatiņā jāsvītro ieraksts par bērnu kā apgādājamo, un atrašanās vecāka apgādībā arī netiks pārtraukta automātiski. Vairāk lasiet publikācijā “Svarīga informācija par darbu vasaras brīvlaikā skolēniem un viņu vecākiem” VID mājaslapā.

 

Detalizētāka informācija par NVA īstenoto aktīvo nodarbinātības pasākumu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” pieejama NVA mājaslapas sadaļā “Skolēnu vasaras darbs”.

 

 

 

Komentāri

  1. Cēzara laikā leģionāru vairākums vēl ir romieši — pilsētu proletārieši, izbijušie laukstrādnieki un bankro­tējošie sīkgruntnieki . Tiesa, viņiem nav zemes, ko tie varētu aizstāvēt reizē ar valsti pret ienaidniekiem, kā to savā laikā un ar lielu varonību ir darījuši šo izbijušo zemnieku senči. Bet viņi tomēr ir romieši un lepni uz to. Viņiem nava, kam pie­ķerties, — lielākai daļai nav arī savas ģimenes. Zemes un māju vietā tie pieķeras savam vadonim, ja tas ir taisns un gādīgs, un par ģimeni šiem kareivjiem profesionāliem paliek viņu leģions.

    1. Romai bija vairāki attīstības etapi, kad tā no pilsētvalsts transformējās impērijā, kas nu gan nebija labi.
      Republikas laika Roma bija ļoti progresīva un attīstīta, tur tāpat kā antīkajā Grieķijā kādu laiku turējās demokrātija. Vienīgi sievietes bija bišku apdalītas, tomēr to pasaules pirmajām demokrātijām var piedot. Jo tajā laikā, piemēram, ebreju tauta turēja vergus no goju (neebreju) vidus. Protams, ticība ebrejiem aizliedza paverdzināt citu tādu pašu ebreju, tomēr par neebreju paverdzināšanu tur nekas nebija teikts. Un senie ebreji šo cilvēktiesību un cilvēkbrīvību robu savā reliģijā izmantoja, lai darītu savus melnos darbus. Ja man ir jāizvēlas starp romiešu pagānisko ticību un ābramiskajām reliģijām, tad es izvēlos romiešu pagānisko ticību.

  2. Atkārtošu-nepietiekika ar vienu debiloīdu palīgskolnieciņa veidolā,kad jau brāļi ilmāru no palīgskolas uzradās,lai te iegānītu ne pa tēmu

    1. Skolotājs saka: 16.05.2023 12:57 Jautājums. Man universitātē ir nodarbības. Pa kuru laiku es varu rakstīt? Visai dīvaini tu aizstāvi segvārdu zagļus un viņu muļķības. Pasaki par personības dalīšanos Artim Pabrikam, kad kremlini veidoja viņam viltus profilus feisbukā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *