Satversmes tiesa sāk izskatīt lietu par normām, kas paredz aizliegumu audzēt dzīvniekus tikai kažokādu ieguvei

Šodien, 12. martā, Satversmes tiesa sāk izskatīt lietu Nr. 2023-09-0106 “Par 2022. gada 22. septembra likuma “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” 2. un 3. panta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. pantam, 105. panta pirmajam un trešajam teikumam un Līguma par Eiropas Savienības darbību 49. pantam”.

Pieteikumu iesniedzējas ir kapitālsabiedrības, tostarp viens ārvalstī reģistrēts komersants, kuras audzē un tur ūdeles un lapsas kažokādu ieguvei. Apstrīdētās normas liedzot tām tiesības ar to nodarboties. Tādējādi Pieteikumu iesniedzēju ieskatā apstrīdētās normas aizskar Satversmes 1. pantā ietverto tiesiskās paļāvības aizsardzības principu un Satversmes 105. panta pirmajā un trešajā teikumā ietvertās tiesības uz īpašumu. Vienlaikus ārvalstī reģistrētās pieteikuma iesniedzējas ieskatā apstrīdētās normas pārkāpj Līguma par Eiropas Savienības darbību 49. pantā ietvertās tiesības veikt uzņēmējdarbību.

Satversmes tiesa lietu izskata rakstveida procesā. Nolēmums jāpieņem ne vēlāk kā 30 dienu laikā pēc Satversmes tiesas sēdes.

Plašāka informācija: https://www.satv.tiesa.gov.lv/press-release/satversmes-tiesa-sak-izskatit-lietu-par-normam-kas-paredz-aizliegumu-audzet-dzivniekus-tikai-kazokadu-ieguvei/

Komentāri

  1. Diemzel cilveks ir viens no egoistiskakajam un cietsirdiigakajam butnem pasaulee…bez tadiem kazokiem var dzivot..kadas mokas tas nabaga savvalas dzivniecins izcies tai kratinaa. Lidz asinim sevi savainojot .lidz tiek noindeets..un izgerets..un tikai aizliegt to turesanu.

    1. Bet citiem uzsplaut ko tu domaa…nebutu par sliktu tevi paturet tai kratinaa..kaut vai dienu .kauktu jaa aizkauta cuja un lugtu lai izlaizz..bet atskiribaa no tevis dzivniecins to nespej…ja starp citu divkajaina cuuka pat frizuraa un auskaros ir un paliek tikai cuukaa..

  2. This is my first time go to see at here and i am in fact happy to
    read everthing at alone place.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *