Sātu baznīcas jubilejā – opera

“Viss ir pavisam jauns. Un vispirms jau pati opera, kurā jādzied itāliski, turklāt – ļoti augstās balsīs,” saka diriģente Sanita Apine un sieviešu koru «Noktirne» un «Irlava» dalībnieces, kam vaicājām, ar ko viņu šobrīd iestudētā opera atšķiras, piemēram, no koru skates repertuāra. Un tomēr – kauliņi ir mesti, un jau šo sestdien, 13. maijā, 15.00 Sātu evaņģēliski luteriskās baznīcas 245. dzimšanas dienā koru un viņu pieaicināto solistu izpildījumā izskanēs Dž. Pučini viencēliena opera «Māsa Anželika».

Evaņģēliste Ilze Rupenheite, kam vaicājām, kā radusies doma par šo operu, stāsta, ka pērn 1. maijā baznīcā bijis Ukraiņu dziedātājas Annas Labut un baritona Naura Indzera koncerts, un pēc tā menedžeris Spartaks Leimanis teicis, ka jūnijā Ģipkas baznīcā būs operas izrāde… “Es, ja tā varu izteikties, ieriju to āķi labi dziļi, jo sapratu, ka arī mums to vajag. Dace Ernšteine (kultūras darbiniece, kora «Noktirne» pārstāve) rakstīja projektu, un ieguvām pašvaldības atbalstu un vēl mazliet. Kā tas viss būs? To redzēsim, bet zinu, ka māsas Anželikas lomas izpildītāja Laima Krīgere (soprāns) mācās Itālijā un ir šo lomu tur iestudējusi. Esmu priecīga, ka mūsu vietējie kori atsaucās – domāju, ka būs labi!” – tā evaņģēliste.

Pārējās lomās: hercogiene – Irma Pavāre (mecosoprāns), Laura Grušina, Evita Martinija, Paula Mihailova, Kitija Mināte, Liāna Muižniece, Linda Pētersone, Lioneta Roze, Sanita Roze, Melisa Smilga, māsas Anželikas dēla lomā – Harijs Gulbis. Piedalīsies Latvijas Nacionālās operas un baleta stīgu kvartets, Tukuma kultūras nama sieviešu koris «Noktirne» (diriģente Sanita Apine), Irlavas kultūras nama sieviešu koris «Irlava» (Vija Fogele), pie ērģelēm – Elīza Apine, diriģents Guntars Bernāts, režisors Vladimirs Okuņs, vokālā konsultante – Zigrīda Krīgere.

 

 

 

Komentāri

 1. Šajā viencēliena operā piedalās Laima Krīgere kura ir no Irlavas un Paula Mihailova Džūkstes. Novadnieces.

 2. Es nezinu, vai ir prātīgi atvēlēt pašvaldības naudu baznīcas dzīvei. Reliģija ir ticības lieta. Tā nav nedz zinātniski pierādāma, nedz zinātniski aptrīdama. Cilvēki drīkst ticēt jebkam vai neticēt nekam. Katrs pieņem pats lēmumu ticēt vai neticēt. Kam un kā ticēt vai neticēt. Manuprāt, tas ir nosodami, ka skolās bērniem uzspiež kristietību. Es uzskatu, ka tas ir nepareizi. Latvieši tomēr ir pagāni. Savukārt, kristietība te ienāca krusta karu rezultātā ar viltu, uguni un zobenu. Tad ar ko kristietība ir labāka par nacismu vai komunismu, ja savulaik arī kristietība ir samērcējusi rokas nevainīgu ļaužu asinīs???

  1. Kurā skolā uzspiež kristietību? Nosauciet konkrētu skolu Tukuma novadā, kur kristietība tiek “uzspiesta”? Vēlos zināt, kur pieteikt savus bērnus! Šobrīd skolā nav pat t.s. Ētikas, kuru vēl pirms 10 gadiem mācīja, nerunājot par Ticības mācību…

 3. Labāk ir ievērot ticības brīvību un nesponsorēt baznīcu. Ābramisko reliģiju dominance nav pieļaujama. Latvieši ir pagāni: politeisti; daudzdievji.

 4. Šajā gadījumā opera var notikt da jebkur, tikai šoreiz baznīcā. Un bija skaisti,jo sižets norisinās klosterī, tātad baznīca bija vispiemērotākā vieta, bonusā perfekta akustika. Nekur nav rakstīts un teikt,ka baznīcu nevar apmeklēt jebkurš,kurš vēlas. Visi mīļi aicināti Sātu baznīcas Baznīcu naktī 27.maijā!

 5. Dievturību ir jāstiprina. Dievu Pērkonu ir jāgodā. commons.wikimedia.org/wiki/File:God_Perkons_9.jpg [Dieva Pērkona atveidojums angļu valodā]

 6. Dievturība ir jāstiprina. Dieviete Laima ir jāgodā. commons.wikimedia.org/wiki/File:Goddess_Laima_21.jpg [Dievietes Laimas atveidojums latviešu valodā]

 7. Latvija ir Latvju Dievu zeme. Un Latvju Dievi ir vienmēr kopā ar latviešu tautu gan priekos, gan nelaimē. Tāpēc būsim pateicīgi Latvju Dieviem par visu labo, ko Latvju Dievi latviešu tautai ir snieguši! Un tad svētība būs mūsu mājās. Un mūsu dzimtas taps svētītas. Un Latvijai būs Saules mūžs!
  commons.wikimedia.org/wiki/File:Latvian_Gods_24.jpg
  Ar cieņu, Skolnieciņš

 8. Tagad ir grūti laiki, palūdz Latvju Dievus palīgā! commons.wikimedia.org/wiki/File:Latvian_Gods_stand_with_Ukraine._26.jpg [Latvian Gods stand with Ukraine.]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *