Attēlam ir ilustratīva nozīme

Samazina ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, to skaitā Jaunpilī un Tukumā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un š.g. 9.februāra padomes sēdē izskatījusi pašnoteikto tarifu izmaiņas deviņiem komersantiem. Astoņiem no tiem jaunie tarifi būs zemāki vidēji par 26%, savukārt vienam, kuram esošie tarifi bija spēkā kopš 2019.gada, – augstāki. Tarifu izmaiņas saistītas ar komersantu elektroenerģijas iepirkuma cenu izmaiņām.

“Šādas izmaiņas, komersantiem operatīvi reaģējot uz elektroenerģijas cenas svārstībām, iespējamas, pateicoties SPRK pērn tarifu aprēķināšanas metodikā ieviestajai pieejai. Proti, ūdenssaimniecības komersantiem ir tiesības pašiem noteikt tarifus un iesniegt tos vērtēšanai SPRK, ja mainījusies iepirktās elektroenerģijas cena. Attiecīgi, tiklīdz komersanta aktuālā elektroenerģijas iepirkuma cena ir zemāka par spēkā esošajā tarifā ietverto un plānotās cenas izmaiņas veido tarifa samazinājumu vairāk par 10%, komersantam ir pienākums aprēķināt jaunu pašnoteikto tarifu, kas attiecīgi ir zemāks,” skaidro SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktore Agnese Kozlovska, norādot, ka SPRK seko aktuālajām elektroenerģijas cenām un tam, vai komersantiem neiestājas pienākums aprēķināt pašnoteikto tarifu, to samazinot.

A.Kozlovska arī atgādina, ka ūdenssaimniecības nozarē elektroenerģijas izmaksas veido būtisku daļu no kopējām ūdenssaimniecības pakalpojuma sniegšanas – vidēji 29%. Proti, elektroenerģija nepieciešama gan ūdens ieguvei (darbinot sūkņus, lai paceltu ūdeni no zemes dzīlēm) un ūdens sagatavošanai speciālās iekārtās, gan arī ūdens piegādei un optimāla ūdens spiediena nodrošināšanai pie lietotāja. Arī notekūdeņu savākšana un attīrīšana prasa ievērojamu energoresursu patēriņu.

Visi deviņi ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēji aprēķinājuši divus tarifus – līdz valsts atbalsta perioda beigām (š.g. 30.aprīlis) un pēc tā. Valsts atbalsta perioda laikā piemērotajos tarifos ir ietverta gan samazināta elektroenerģijas cena, gan arī izslēgtas izmaksas par elektroenerģijas sistēmas pakalpojumiem.

SIA “Madonas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022.gada 1.novembra, no š.g. 1.marta SIA “Madonas ūdens” ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,22 EUR/m3 jeb par 16% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,56 EUR/m3 jeb par 25% zemāks. Attiecīgi no š.g. 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,27 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,67 EUR/m3.

Jaunie tarifi būs spēkā Madonas pilsētā, kā arī Aronas, Barkavas, Dzelzavas, Lazdonas, Ļaudonas, Liezēres, Mētrienas, Ošupes, Praulienas un Sarkaņu pagastā. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā: https://ieej.lv/mKLR2

Pašvaldības SIA “Jaunpils KS” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022.gada 1.novembra, no š.g. 1.marta Tukuma novada Jaunpils un Viesatu pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,97 EUR/m3  jeb par 34% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,15 EUR/m3  jeb par 32% zemāks.

Attiecīgi no š.g. 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,11 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,27 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā: https://ieej.lv/ILoKb

SIA “Tukuma ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022.gada 1.novembra, no š.g. 1.marta Tukuma pilsētā, kā arī Smārdes un Tumes pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,24 EUR/m3 jeb par 22% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,62 EUR/m3 jeb par 26% zemāks.

Attiecīgi no š.g. 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,30 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,72 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā: https://ieej.lv/GP0cs

SIA “Daugavpils ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022.gada 1.oktobra, no š.g. 1.marta Daugavpils pilsētā, Naujenes, Līksnas Kalkūnes pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,90 EUR/m3  jeb par 21% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,12 EUR/m3  jeb par 24% zemāks.

Attiecīgi no š.g. 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,93 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,15 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā: https://ieej.lv/kVCh9

SIA “Ādažu ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022.gada 1.novembra, no š.g. 1.marta Ādažu pilsētā un pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,02 EUR/m3  jeb par 19% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,65 EUR/m3  jeb par 28% zemāks.

Attiecīgi no š.g. 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,07 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,76 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā: https://ieej.lv/3xVn9

SIA “PRIEKULES NAMI” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi palielināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2019.gada 1.maija, no š.g. 1.marta Priekules pilsētā, Priekules un  Virgas pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,28 EUR/m3 jeb par 24% augstāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,98 EUR/m3 jeb par 14% augstāks.

Attiecīgi no š.g. 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,46 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 2,21 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā: https://ieej.lv/b6Hez

SIA “Īslīces ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022.gada 1.novembra, no š.g. 1.marta Bauskas pilsētas Mūsas upes kreisā krasta teritorijā un Īslīces pagastā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,96 EUR/m3 jeb par 30% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,45 EUR/m3 jeb par 30% zemāks.

Attiecīgi no š.g. 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,03 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,55 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā: https://ieej.lv/wAieM

SIA “Bauskas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazināsies

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022.gada 1.novembra, no š.g. 1.marta Bauskas pilsētā (izņemot Mūsas upes kreisā krasta teritoriju), Jauncodes, Elektriķu un Mūsas ciemā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,86 EUR/m3 jeb par 22% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,34 EUR/m3 jeb par 21% zemāks.

Attiecīgi no š.g. 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,91 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,41 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā: https://ieej.lv/srZHt

SIA “VINDA” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi samazinās

Salīdzinot ar šobrīd piemērotajiem tarifiem kopš 2022.gada 1.oktobra, no š.g. 1.marta Cēsu pilsētā, Jāņmuižas un Līvu ciemā, kā arī Vaives pagastā  ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,23 EUR/m3 jeb par 31% zemāks, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 0,91 EUR/m3 jeb par 22%  zemāks.

Attiecīgi no š.g. 1.maija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,31 EUR/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 0,94 EUR/m3. Plašāk par jauno tarifu izklāstu SPRK infografikā: https://ieej.lv/eQbUW

Visi deviņi komersanti pašnoteiktos tarifus SPRK vērtēšanai iesniedza laikā no š.g. 24. līdz 27.janvārim. SPRK, izvērtējot tarifu aprēķinus un to pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Kopumā (uz 09.02.23.) SPRK vērtēšanā ir seši ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekti. Par tiem vairāk iespējams uzzināt SPRK iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu interaktīvajā kartē.

Papildus SPRK aicina iepazīties ar interaktīvo materiālu “Par ko maksā ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotāji?”.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.

Komentāri

 1. Slava pagānu dieviem! mani rituāli ir nesuši augļus! Pusnaktī mēness gaismā raustot zariņu es esmu ticis uzklausīts!
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Dievturība vienmēr dzīva.

  1. Skolnieciņš saka: 09.02.2023 17:53 Padomijas gados šādi marginalizēja disidentus. Disidentiem piedēvēja apkaunojošas, tizlas un kriminālas lietas, ko disidenti patiesībā neveica, bet pēc tam disidentus sodīja un par disidentiem smējās. Tagad tu padomju garā izsmej dievturus. Tas ir pretīgi.
   Visi tie zaimi, kurus tu raksti, bija padomijas gados (okupācijas varas laikā). Neko jaunu tu neesi izdomājis, tās pašas metodes, lai slāpētu, dzēstu nevēlamu un netīkamu viedokli izmantoja arī padomijas laikā. Tu esi komunisma atraugas reinkarnācija, sovoks (padomija) no tevis dvašo.

  1. … saka: 11.02.2023 11:25 Tu tagad iesaisties diskusijā ar segvārdu zagli. Varbūt tu esi tas cilvēks, kurš mani te kritizē un zog manu segvārdu. Tas ir zemiski un pretīgi. NTZ.lv darbinieces droši vien redz tavu IP adresi.

 2. Protams! Un ari jūs visus renģēdājus es iemācīšu to darīt! Svētā sakārnīša vārdā!
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Dievturība vienmēr dzīva.

  1. Skolnieciņš saka: 11.02.2023 17:13 Komunisma sarkanā migla, nolādētā no tevis dvašo. Izbeidz apsaukāt latviešus par reņģēdājiem. Tu uzvedies kā derdzīgs, krieviski runājošs civilokupants.

 3. Neticiet šeit tiem nepagānu bezdievjiem,kas zem mana vārda zaimo bauru pesteļelkus,lucifera dusmas pār tiem brāzīsies.
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Lai dzīvo pesteļòšana!

  1. Īstais Skolnieciņš saka: 12.02.2023 15:52 Tu neesi skolnieciņš, tu esi nolādēts rašists (krievu fašists). Normāli, adekvāti un mentāli veseli cilvēki latviešus nekad neapsaukā par bauriem. No tevis smird pēc lielkrievu šovinisma, krievu imperiālisma. Kremļa trolli, tu latviešus uzskati par otršķirīgu tautu. Un, protams, tu dievturus ienīsti, jo dievturi uzdrošinās runāt pretī baznīcai, pareizticīgo baznīcai…
   Varu tev atkārtot, ka pareizticīgo baznīca ir Sātana baznīca. Tā ir totalitāra sekta.

  2. Īstais Skolnieciņš saka: 12.02.2023 15:52 Kāpēc tevi NTZ.lv nebano? Vai nevar šim cilvēkam uzlikt banu?

 4. Neticiet šim viltvārdim,kas zem skolnieciņa mani te diskreditē…par laimi aklā ticība pagāndieviem neļāva ievazāt sapujušās veceiropas tautas izmiršanas līdzekļus ka prezervatīvus,abortus un pagāneļi varēja vairoties uz nebēdu ar aitas vai cūča zarnas gabalu izsargājoties

  1. Īstais Skolnieciņš saka: 12.02.2023 22:46 Bet tu esi nenormāls cilvēks. Tu neesi skolnieciņš. Atšujies no manis! Un izbeidz dievturību marginalizēt!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *