PVD uz robežas pastiprināti kontrolēs pārtikas preces no Krievijas un Baltkrievijas

Ņemot vērā nepārtraukto un apjomīgo pārtikas un dzīvnieku barības kravu plūsmu, kas no Krievijas un Baltkrievijas caur Latvijas robežkontroles punktiem tiek ievesta Eiropas Savienībā, no  rītdienas, 24. februāra Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), pamatojoties uz Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojumu, uzsāks pastiprinātu šo kravu robežkontroli uz Eiropas Savienības ārējās robežas.

Pastiprinātā kontrole tiks uzsākta, lai noraidītu bažas par riskiem cilvēku un dzīvnieku veselībai, kā arī pārliecinātos par sūtījumu atbilstību Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem, tostarp nepieļaujot, ka patērētāji varētu tikt maldināti par preču veidu, identitāti, īpašībām, sastāvu, daudzumu, derīgumu, izcelsmes valsti vai izcelšanās vietu, izgatavošanas vai ražošanas metodi.

 

Pastiprināta kontrole nozīmē to, ka vismaz 10 % preču no noteiktām preču grupām, piemēram, zirņiem, graudaugu produktiem, eļļas augu sēklām, lopbarībai, kas tiks vestas no Krievijas un Baltkrievijas, kā arī vismaz 5 % preču, kas tiks vestas no citām trešajām valstīm, tiks veikta ne tikai dokumentu, identitātes un fiziskā pārbaude, bet arī tiks noņemti paraugi laboratoriskajiem izmeklējumiem.

 

Atgādinām, ka no 15. februāra ir spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos nr. 681 “Noteikumi par kārtību, kādā aprēķina un veic maksājumus par Pārtikas un veterinārā dienesta valsts uzraudzības un kontroles darbībām, un maksas pakalpojumiem”, kas paredz, ka par tādu ne-dzīvnieku izcelsmes pārtikas un ne-pārtikas preču sūtījumu robežkontroli, kas tiek ievestas no trešajām valstīm, ir jāmaksā vairāk nekā līdz šim. Tāpat ir noteikta papildus maksa par produktu pastiprināto kontroli – gan tādu, kas tiek veikta saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) normatīvajiem aktiem, gan tādu, kas tiek veikta saskaņā ar nacionāla mēroga normatīvajiem aktiem.

 

Saskaņā ar PVD datiem, 2023. gadā PVD robežkontrolei tika uzrādītas 2 513 271 tonnas dažādu no Krievijas un Baltkrievijas ievestu pārtikas preču, tostarp lopbarība, graudaugi, dārzeņi, sēklas, dzērieni, cukura konditorejas izstrādājumi, kafija, tēja un citi.

 

Komentāri

 1. Iesaku biežāk kontrolēt savu pelēko vielu jo klerki,birokrāti un valdība no kontroles necietīs,bet cietīs tā jau nabadzīgā tauta

  1. Baltkrievija ir krievijas okupēta. Latvijai nav jātirgojas ar krieviju. Karš rit trešo gadu. krievija ir agresorvalsts. Ņirdz vai neņirdz, bet tā ir.

  1. Tukumnieks. saka: 24.02.2024 17:03 Ja nu tev krievijas iebrukums Ukrainā ir neesošs, tad tu dzīvo citā realitātē, “Z”-propagandas realitātē. Un ar to nelepojas.

  1. Ddd saka: 24.02.2024 17:17 Kas ir tie “mēs”? Kopš kura laika interfrontistam ir ļauts uzdoties par latviešu tautu? Vai tik tie “mēs” gadījumā nav tu un tavs kurators no maskavas?

   1. Tu tas ir es pats ir provokators,maskavas labā roka šeit jo propogandē vardarbību,mēs-es,cits,tauta ar smadzenēm saprot kas ir kas,kurš ir kuŕš un kas ko pārstāv-tu tas ir es esmu spriedes,nestabilitātes,sorosistu,Na deģenerātu pārstāvis jo zariņu dievi tev tasir man sajaukuši pelēko vielu ddddd

    1. Skolnieciņš skolnieciņam saka: 25.02.2024 11:11 Ukrainai nozagtie = krievijas asiņainie graudi nedz Latvijai, nedz latviešiem nav vajadzīgi. Simboliski, ka 24. februārī krievijas graudu vagons Latvijā nogāja no sliedēm. Un tas baltkrievu tautas un baltkrievu valodas genocīds, ko veic veic maskavas kremļa ieliktenis aleksandrs lukašenko kopā ar kf diktatoru un viņa bandu, ir noziegums pret baltkrievu tautu. Es maskavas kremļa varu neatzīstu. Ar krieviju un krievijas okupētajām valstīm (domāts Baltkrievija) Eiropai nav jātirgojas.

 2. Eiropas un jeņķu modificetai pārtikai Krievijas naturāli audzētā pārtika sastāda nopietnu konkure ci,tāpēc uz kara rēkina tika rasts iegansts papildus slogam uz to, un tas nekas,ka cietīs musu bērni,maznodrošinātie,pensionāri no maizes un citu pārtikas produktu sadārdzināšanās+ pārējie lietos modificēto rietumnieku pārtiku

  1. Skolnieciņš saka: 26.02.2024 10:15 Atradies te demagogs. Pirmkārt, tu neesi Skolnieciņš. Bet gan kremļa trollis vai pat algota cilvēku grupa, kas spamo la.lv un tv3.lv komentāros, un citur. Tu vienkārši lej virsū žulti uz Latviju, uz Ukrainu, un visādi attaisno tagadējo krieviju vai padomju krieviju. Otrkārt, krievija iebruka Ukrainā un marodērēja (zaga) Ukrainas ostās. Treškārt, par jeņķiem tu muldi. Bet par pipukiem un pediņiem, ko tu la.lv un tv3.lv komentāros raksti esi aizmirsis. Varēji vel tos pieminēt, garīgi slimais!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *