Pasaules Dabas Fonds izsludina grantu konkursu “Ielaid skolā dabu”

Līdz šā gada 8. aprīlim izglītības iestādes aicinātas pieteikt idejas grantu konkursam “Ielaid skolā dabu”, kura mērķis ir veicināt izglītības par bioloģisko daudzveidību attīstību skolās, vairojot interesi, izpratni un attīstot dabas atjaunošanas prasmes skolēnos un skolotājos. Skolas var pieteikt idejas, lai saņemtu līdz 1400 eiro lielu finansējumu savas idejas īstenošanai.

Konkurss “Ielaid skolā dabu” norisinās jau trešo gadu pēc kārtas. Šā gada konkursā uzsvars likts uz bioloģiskās daudzveidības veicināšanu, aicinot skolas pievērst uzmanību savai apkaimei un rodot iespēju rūpēties par atsevišķu sugu dzīvotnēm pie skolas un tās tuvumā. Bioloģiskā daudzveidība jeb dzīvās dabas daudzveidība ir saikne starp visiem zemes organismiem, kas tos vieno savstarpēji atkarīgā sistēmā, kurā katrai sugai ir sava loma. Tajā ietilpst visu dzīvo būtņu – augu, dzīvnieku, sēņu, mikroorganismu – daudzveidība, līdz ar to skolām ir plašas iespējas īstenot visdažādākās idejas, sākot ar kukaiņu mājas vai dabiskā zālāja izveidi pie skolas un beidzot ar degradētu teritoriju atjaunošanu, piemēram, stādot tajās vietējās koku sugas.

Programma “Ielaid skolā dabu” tiek īstenota kopš 2022. gada. Gan pirmajā, gan otrajā grantu konkursā Latvijas skolas iesūtīja aptuveni 60 radošus projektus. 2022. gada konkursa mērķis bija dažādos veidos veicināt izpratni un vairot praktiskās iemaņas dabas daudzveidības saglabāšanā, savukārt 2023. gadā īpaša uzmanība tika pievērsta dabai draudzīgas pārtikas audzēšanai, aicinot veidot permakultūras dārzus un audzēt ārstniecības augus.

Katrīna Madara Stadgale, Pasaules Dabas Fonda klimata programmas vadītāja: “Iepriekšējos gados dažādie pieteikumi pierādīja to, ka Latvijas skolām ir svarīgi, lai skolā un tās teritorijā vairotu dabas klātbūtni. Projektu īstenošanā iesaistās visi – bērni, skolotāji, vecāki un vietējie iedzīvotāji. Šo projektu īstenošana veicina ne tikai kopības sajūtu, bet arī ļauj bērniem mācīties praktiski par dabas procesiem un tās daudzveidību.”

Jau otro gadu Pasaules Dabas Fonds grantu konkursu “Ielaid skolā dabu” īsteno ar uzņēmuma “Lidl Latvija” atbalstu.

Antra Birzule, “Lidl Latvija” korporatīvās sociālās atbildības vadītāja:Lidl apņemšanās un iesaiste iet tālu pāri produktu robežām, bet bioloģiskās daudzveidības un izpratnes par to veicināšana ir īpašā mūsu uzmanības lokā, jo tās mazināšanās vistiešākajā veidā ietekmē mūsu klientu dzīves kvalitāti. Izpratnes veidošana par dabas daudzveidības nozīmīgumu jau skolas vidē noteikti nostiprinās dabas kā vērtības apzināšanos visā sabiedrībā. Tāpēc ar prieku iesaistāmies Pasaules Dabas Fonda Latvijā iniciētajā projektā “Ielaid dabu skolā” un ceram uz lielu skolu atsaucību.”

Pieteikšanās konkursam līdz 2024. gada 8. aprīlim, aizpildot šo pieteikumu. Pieteikuma pielikumi, kas nav obligāta prasība, var tikt iesūtīti elektroniski ar norādi “KONKURSAM „Ielaid skolā dabu”” uz e-pasta adresi kstadgale@pdf.lv tajā pašā dienā, kad tiek aizpildīts pieteikums. Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties PDF mājaslapā.

Konkursā var piedalīties ikviena pamatizglītības vai vidējās izglītības iestāde, un uzvarētāji saņems vienreizēju maksājumu līdz 1400 eiro ideju īstenošanai.

Komentāri

  1. Daudz darba saimniecibaa vairs nav laika komentesanai.esmu saskarsmee ar dabu un esmu laimiga.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *