Attēlam ir ilustratīva nozīme

Pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas naudas pārvedumu pieņemšanu un izmaksu

Latvijas Pasts nepiegādās Latvijas abonentiem Krievijā un Baltkrievijā izdotos preses izdevumus – tos, tāpat kā šajās valstīs ražotās preces, nevarēs nopirkt arī pasta nodaļās. Uz Krieviju un Baltkrieviju vairs netiks pieņemti arī naudas pārvedumi un Western Union naudas pārskaitījumi, bet Latvijā netiks izmaksāti no šīm valstīm saņemtie naudas pārvedumi un pārskaitījumi. Uz Krieviju un Baltkrieviju pārtraukta arī komercsūtījumu pieņemšana. Vienlaikus uz Ukrainu tiek pieņemti gan sūtījumi, gan naudas pārvedumi, tomēr nosūtītājiem jārēķinās ar karadarbības situāciju.

Latvijas Pasts ir pieņēmis lēmumu pārtraukt Krievijā un Baltkrievijā izdoto preses izdevumu piegādi Latvijas abonentiem, kā arī ir izņēmis šajā valstīs izdotos laikrakstus un žurnālus no pasta nodaļu sortimenta. Pasta nodaļās nebūs iespējams iegādāties arī Krievijā un Baltkrievijā ražotas preces.

 

No 2022.gada 3.marta ne uz Krieviju, ne Baltkrieviju vairs netiek pieņemti naudas pārvedumi un Western Union naudas pārskaitījumi, un Latvijas adresātiem netiks izmaksāti no šīm valstīm saņemtie naudas pārvedumi un pārskaitījumi. Vairs netiks pieņemti arī komercsūtījumi uz Krieviju un Baltkrieviju.

 

Tajā pašā laikā adresātiem Ukrainā tiek pieņemti gan pasta sūtījumi, gan naudas pārvedumi. Sadarbojoties ar Polijas pasta uzņēmumu, sūtījumi uz Ukrainu tiek piegādāti pa sauszemes ceļiem.  Tomēr aicinām rēķināties, ka gan karadarbības, gan sauszemes transportēšanas un robežu šķērsošanas dēļ sūtījumu apmaiņa būs ilgāka un atsevišķās teritorijās var būt neiespējama. Tas pats attiecas uz naudas pārvedumu saņemšanu karadarbības skarto zonu pasta nodaļās.

 

Tā kā sauszemes transports no Latvijas uz Polijas un Ukrainas robežu ar Ukrainas adresātiem paredzētajiem sūtījumiem kursē regulāri, Latvijas Pasts Ārlietu ministrijai piedāvājis to izmantot nepieciešamo humānās palīdzības kravu nosūtīšanai Ukrainai.

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā par pasta sūtījumu piegādēm aicinām klientus vērsties Latvijas Pasta Klientu centrā: 67008001, 27008001, info@pasts.lv vai sociālo tīklu profilos.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *