Attēlam ir ilustratīva nozīme

NVA piedāvā atbalstu bezdarbniekiem, kuriem atrast darbu traucē atkarības problēmas

Bezdarbniekiem, kuriem iekārtoties pastāvīgā darbā traucē atkarības problēmas, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā iespēju ārstēties no alkohola, narkotiku vai psihotropo vielu, vai uzvedības procesu atkarības. Atbalstu atkarību ārstēšanā NVA piedāvā kopš 2012.gada decembra, un šo iespēju ir izmantojuši jau vairāk nekā 1,8 tūkst. bezdarbnieku.

Gadu gaitā NVA pakalpojumu klāsts atkarību ārstēšanai ir paplašinājies. Ja atbalsta pasākuma īstenošanas pirmajos gados bezdarbniekiem tika piedāvāta Minesotas 12 soļu programma, tad tagad ir iespējama arī emocionālā stresa terapija (kodēšana) un narkologa atzinuma saņemšana.

Minesotas 12 soļu programma ir stacionārās psihoterapijas veids, kas paredz atkarīgās personas aktīvu līdzdarbošanos un komunikāciju ārstēšanās procesā. Programmas galvenais uzdevums – uzlabot atkarīgā dzīves kvalitāti, iemācīt viņu saprast, ka vispirms ir jāmainās pašam, lai pārvarētu atkarības radītās negatīvās sekas. NVA atbalstīto ārstēšanos pēc Minesotas 12 soļu programmas īsteno divas ārstniecības iestādes – SIA „Akrona 12”, kas atrodas Rīgā, un VSIA “Slimnīca „Ģintermuiža””, kas atrodas Jelgavā. Ārstēšanās SIA „Akrona 12” ilgst 30 dienas, bet “Slimnīcā „Ģintermuiža”” – 28 dienas.

Emocionālā stresa terapija (kodēšana) notiek VSIA “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs”. Tā ir ārsta narkologa konsultācija un medikamentozā terapija alkohola atkarības ārstēšanai.

Savukārt bezdarbniekiem ar iespējamām atkarībām, kuriem nav narkologa atzinuma, ir iespējams saņemt narkologa atzinumu SIA “Akrona 12”, Rīgā.

Atbalsta pasākumu dalībniekiem NVA piedāvā transporta pakalpojumu vai transporta izdevumu kompensāciju nokļūšanai līdz ārstniecības iestādei un atpakaļ.

NVA atbalstam atkarību ārstēšanā aicināti pieteikties bezdarbnieki, kuri ir saņēmuši narkologa atzinumu par alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu, vai uzvedības procesu atkarību, kā arī bezdarbnieki, kuriem iespējama atkarība, bet vēl nav saņemts narkologa atzinums.


Kā pieteikties?

1.solis

Jāsazinās ar NVA filiāli un jāinformē par vēlmi saņemt atbalstu atkarību ārstēšanā.

2. solis

Jāizvēlas ārstniecības iestāde un jāvienojas par ārstēšanās uzsākšanas dienu.

Ārstēšanās uzsākšanas dienā bezdarbniekam jāierodas izvēlētajā ārstniecības iestādē, līdzi ņemot pasi, individuālo darba meklēšanas plānu, kā arī narkologa atzinumu, ja tāds ir saņemts.

Vismaz 10 dienas pirms ārstēšanās jāievēro atturība!

2021.gadā ārstēšanos no atkarībām bija uzsākuši 208 NVA reģistrētie bezdarbnieki: Minesotas 12 soļu programmā bija iesaistījušies 120 bezdarbnieki, bet Emocionālā stresa terapijā (kodēšanā) – 88 bezdarbnieki. Ārstniecības kursu pabeiguši 192 bezdarbnieki, to skaitā 104 Minesotas 12 soļu programmas dalībnieki un 88 Emocionālā stresa terapijas saņēmēji. Šī gada 7 mēnešos ārstēšanos no atkarības ir uzsākuši 68 bezdarbnieki, no kuriem 60 to pabeiguši, bet 8 turpina.

Komentāri

 1. Jautajums Vai alkatibas launuma varaskares zagsanas atkaribai ari nva ir kads cits darba piedavajums tiem kas valdibaa sez…skatoties un secinot kas notiek valstii bezsaubam tur sez slimi atkaribas nonakusi lautini..kuri parkapj ne tijai morales etikas kodeksu bet pat likumu un cilvektiesibas izversot genocidu pret tautu..cik slimam jabut lai tautas kalpi daritu visu pret savu tautu visas izpausmes.kuru ta ir ievelejusi…ko vini lieto dievs vien zin .vinuem vahadzetu iziet psihiatra sledzienu katram lai startetu atkartoti velesanas….a ko tautai darit kura novesta ludz izmisumam..ar covidaferu un maksligi raditu inflacijukura dzivo nezinaa bezceribaa par nakotni..kuru brutalaa veida parkapjot cilvektiesibas piespueda vakcineties.atnema tiesibas uz darbu..ko vienkarsam cilvekam atluek darit..nebutu alkohola sen jau puse butu sajukusi prata no stresa no problemam..no si maksligi veidotaa arprata..nu ko teiksiet nva..kadu darbu varetu puedavat slimajai valdibai pec velesanam..dzurdeju ka pilsetas esot setnieku trukums..nu tad sapetciet slotas laicigi…fizisks darbs dziedee gan miesu gan garu.

 2. Adelite ir ogu audzetaja un vasaraa nems savu dzeraj kaiminu par stradnieku..kas zin kapec vins nodzeras..adelite ari ierauj vinu..galugala vinam jabut katra lauku majaa .kur nu vel ja lielas pkatibas ogu lauki.gan savam galdam gan cieminiem…taka droz visi bezdarbnieki apmirs no skiet no inflacihas un bada un nebus ko be arstet ne nidarbinat

 3. .ja kads raksts tads komentars nenemiet launaa adelite ir reizem ir loti nespetna meitene..galugala skorpions..cavinas talsinieki..adelitei pilna siltumnica ar tomatiem jauet nolasit.lai jums jauks vakars.

  1. Varbūt NVA var piedāvāt atbalstu arī tiem, kam problēmas ar latviešu valodas pareizrakstību ….

   1. Ak tukumniece tava pareizrakstiba nepaglabs tevi no valdibas genocida no globalistu pakalpinu merkiem un uzdevumuem depopulacijai..izkidas tevi ka vecu zosi.un iemetis misenee..novakcines un badaa nomerdes.ar inflaciju .raksti vai sudzies kam gribi..nelidzes.ahaha

    1. Ak sterva tu man patic.. ka es parsmejos..es gan nesmu zose un vakcineties neiesu un par so valdibu nebalsosu..ak jaa es arirakstu ar kludam jo rakstu no telefona..bet vispar jau man ir apnicis rakstit.un rajstisu tikau tad kad nan bus labs garstavoklis.

 4. Ko par šo programmu saka Skolnieciņš? Varbūt jau iestājies un studē piepūstiem vaigiem?

  1. Smile, es jau studēju. Vienīgi mani neapmierina valsts attieksme pret studentiem. Un IZM ierēdnes ir prātā jukušajas, ja domā, ka es no nākamā gada 1000 eiro maksāšu. IZM ierēdnēm būtu jāārstējas pie psihiatra, tām kurvām nedrīkst algu maksāt, kamēr viņas nebūs izgājušas psihiatra pārbaudi.
   Bez cieņas, Skolnieciņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *