Attēlam ir ilustratīva nozīme

Latvijas Veterinārārstu biedrība: Ar vislielāko likuma bardzību jāvēršas pret tiem, kuru darbības vai bezdarbības rezultātā tiek sakropļoti vai nogalināti dzīvnieki

Pēdējās dienās sabiedrību sasniegušas ziņas par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, aprokot dzīvu suni, šaujot pa kaķiem vai spīdzinot putnus. Neatkarīgi no tā, kas to veicis pieaudzis cilvēks vai pusaudzis, šādai rīcībai nav attaisnojuma un tā ir kriminālsodāma darbība. Dzīvnieks neatkarīgi no tā vai tas ir mājas, vai savvaļas ir dzīva radība nevis priekšmets. Dzīvnieks tā pat kā cilvēks izrāda savas emocijas, viņš izjūt sāpes, bailes, prieku un atbilstoši reaģē. Cilvēks ar savu darbību vai bezdarbību veicina dzīvnieku nekontrolētu vairošanos, putnu uzturēšanos māju pagalmos, meža dzīvnieku ienākšanu pilsētās. Bet tas nekādā gadījumā neattaisno vardarbību pret dzīvniekiem.

Pēc Latvijas Veterinārārstu biedrības iniciatīvas pagājušajā gadā Tieslietu ministrija kopā ar Zemkopības ministriju uzsāka diskusijas par grozījumiem Krimināllikumā, papildinot 230. pantu “Cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku un dzīvnieka spīdzināšana” ar papildsodu aizliegt turēt dzīvnieku. Pēc produktīvām diskusijām šā gada aprīlī Saeima pieņēma Krimināllikuma grozījumus, 230. pantu papildinot ar sankciju atņemt tiesības uz noteiktu vai visu sugu dzīvnieku turēšanu uz laiku trim vai pieciem gadiem. Šāds soda mērs būtu jāpiemēro arī personai, ja tās beztiesiskā rīcība būtu vērsta arī pret pašam nepiederošu dzīvnieku.

“Latvijas Veterinārārstu biedrība pauž gandarījumu, ka Krimināllikuma grozījumos 230. pantā  iestrādāts LVB priekšlikums noteikt obligāti piemērojamu papildsodu – atņemt tiesības turēt jebkādus dzīvniekus vai arī tiesneša nosauktu konkrētu sugu dzīvniekus, tādējādi paredzot bargāku atbildību par spīdzināšanu vai cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots.,” skaidro Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes priekšsēdētājs Valdis Šmēliņš, “ Biedrība uzskata, ka sabiedrībai par katru gadījumu, kad tā redz vai sastopas ar acīmredzamu dzīvnieku spīdzināšanu, jāvēršas Valsts policijā, pašvaldības policijā vai jāinformē Pārtikas un veterinārais dienests. Un mēs sagaidām, ka policija, prokuratūra un tiesa veiks kvalitatīvu darbu, lai šādas personas sodītu pēc vislielākās likuma bardzības.”

Komentāri

 1. Kad gimenes arstu biedriba versisies pret tiem kuru darbibas rezulrataa tiek sakroploti un nogalinati cilveki

  1. Nu sāciet vērsties…kas liedz, ir valoda, rakstīt prot un prāts noteikti arī ir, bet dzīvnieki ir atkarīgi no mums…

 2. Izskatas ka vetarstiem vairak ir gan sirdsapzinas gan milestiba pret dzivniekiem neka cilveku arstiem pret saviem pacientiem.ne dakteri bet slakteri.

 3. Paldies mani dakteri..es juus milu.bet nevaru to pateikt..to saka mana suna sirds…ir pasaulee labi cilveki un slikti..man skumji par saviem braliem kuri nonakusi necilveku rokas kurus tur badaa sit un moca ari nonavee vai pamet mezaa.dzivot pie laba saimnieka ir suna laime..kuram netrukst labu vardu sabiedribas un rupes par manim..man nevajag daudz tijai miilestibu sabiedribu un brivibu .ko es jums atmaksasu ar nebeidzamu uzticibu kurai nav lidzvertigas uz pasaules.lidz savam dzives galam..

 4. Having read this I thought it was really enlightening.
  I appreciate you finding the time and effort to put this short
  article together. I once again find myself spending way
  too much time both reading and commenting.
  But so what, it was still worth it!

 5. Bet ko lai daru, ja redzu ka kaimiņos nekopj kaķeni, savēlusies knapi kūst, jo veca, dzīvo ārā visu gadu, kopējā koridorī guļ, kur auksts. Noliku kaķenei apakšā tīru sedziņu, pēc 2 dienām kaimiņiene izmeta .Un jau ilgu laiku,ka eju garām ņaud žēli un es ielaižu koridorī. Saimniece nav trūcīgā ,dēls un meita brauc ciemos ar automašīnām un atpūšas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *