Latvijā ievēlēts prezidents

Nākamais Latvijas Valsts prezidents būs līdzšinējais ilggadējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kuru amatam virzīja koalīcijas partija “Jaunā Vienotība”, ziņo lsm.lv

Par viņu trešdien, 31.maijā, 3. kārtā nobalsoja 52 Saeimas deputāti.

 

Edgars Rinkēvičs

Dzimis 1973. gadā Jūrmalā

Bakalaura grādu ieguva Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, studēja politikas zinātni un starptautiskās attiecības Groningenas Universitātē, Nīderlandē, ieguva maģistra grādu politikas zinātnē Latvijas Universitātē un maģistra grādu ASV Nacionālās aizsardzības universitātes Bruņoto spēku Nacionālo resursu stratēģijas industriālajā koledžā.

Karjeru sāka kā Latvijas Radio žurnālists ārpolitikas un starptautisko attiecību jautājumos, pēc tam ilgus gadus strādāja Aizsardzības ministrijā dažādos amatos, tostarp bija valsts sekretārs un Latvijas delegācijas vadītāja vietnieks sarunās par iestāšanos NATO. Vadīja NATO samita Rīgā organizācijas biroju.

2008.-2011. gadā bija Valsts prezidenta Valda Zatlera kancelejas vadītājs.

Kopš 2011. gada 25. oktobra ir Latvijas ārlietu ministrs.

Politisko karjeru sāka Zatlera Reformu partijā, kopš 2014. gada ir partijā “Vienotība”.

Nav precējies, 2014. gadā tviterī paziņoja, ka ir homoseksuāls un Latvijā jārada tiesisks regulējums visa veida partnerattiecībām.

Komentāri

 1. Ļoti labi!
  Arī vakar TV debatēs E.Rinkēvičs bija vispārliecinošākais.
  Labi, ka neievēlēja to Pīlēnu, pavisam mīklains tips, it sevišķi, viņa sovoku laiku biogrāfija ir ļoti apšaubāma. Ne jau par velti par viņu tā iestājās šlosera kremlinu projekts.

  1. ir jau labi, puis, tāpat tu mani apkaunoji ārējo sakaru kolpotiera postenī , kas gan tu par prezi..,,maksājiet bauru nīkones no valsts kases bodītes man 3000 eirikus nedēļā, tad ticēšu, citādi ej uz Verdenu …

 2. Urrā! Šodien vladimirs solovjovs rūdolfa dēls varēs nojūgties tiešajā eterā! Urrā! Krievi ar putām uz lūpām varēs jukt prātā, un to ir ņirdzīgi skatīties, jo krievi pa savu televīziju rāda šizofrēniju.

   1. Es skatos TV kanāla ICTV raidījumu “Antizombi”. Anotācija: Легендарний проєкт ICTV, який роками знищує російську пропаганду.

 3. Tad, kad likās, ka dziļākā dirsā vairs būt nevar-no turienes pieklauvēja!:) Šī valstele var! Visa progresīvā geiropa ir sajūsmā! Nu droši var teikt-kāda valstele, tāds prezidents!:D

 4. Kauns visas pasaules priekšā,zeme atveries,pirmā valsts pasaulē,kur prezidents p……s,tagad jau ar lielo burtu.

  1. Izskatās ka kāds ir ielīdis d..sā, skumji ka tādi uzbudinās, nu ņem dr..z āzi un nomierinies, jo esi piedzimis lohhhs!! Cilvēku vērtē pēc darbiem ..!

 5. visiem galvenais,lai nav homo,tas ka lohs tas būtu labāk ne? 😀 Padomju atraugas vel nav iznīkušas ar savu domāšanu.Ja jūs paši nepinkšķētu, ka viņš ir zils,tad to nemaz neviens nemanītu!Bet patīk jums pašiem tā zilo tēma ka vandat paši viņu!Paši laikam dibenmīļi esat?!

  1. Vispār jau,ja šamējais pats nebūtu visapkārt ar lepnumu izbļaystījies par savu novirzi,tad i apkārt neviens ned..st,bet nē vajag takš uzmanības,es takš visiem nestāstu vai man vecas,jaunas,resnas,kādā pozā un tmldz patīk?!

   1. Mācis Jencītis tagad varēs vārīties savos vājprāta mugos, jo Latvijas Republikas prezidents ir Rinkēviča kungs. Arī Ainārs Šlesers varēs vājprāta lēkmē, naida lēkmē vārtīties pa zemi kūleņus mezdams.
    Kā būs ar Mārča Jencīša sektas filiāli Siguldā? Kā būs? Vai šo jaunumu nākamajā sprediķī apmuļās? Vai Youtube videoblogošanas vietnē būs jauns video no Mārča Jencīša? Ko teiks Prieka vēsts?
    Pagāniem atšķirībā no vājprātīgajiem kristiešiem nav naida un nepatikas pret LGBT+ kopienu, jo Dievu un Dieviešu priekšā visi cilvēki ir vienādi.
    Lai Dieviete Freija kliedē naidu! Lai Dieviete Freija dāvā mīlestību un labu laiku!

    1. Labi, ka pieminēji jencīti.
     Šodien viņš vāvuļoja gluži kā tu.
     Droši vien, tas ir tavs gara radinieks, tu ļoti labi iederētos šlesera-krišnopāta kompānijā.

     1. Mārcis Jencītis pa ārzemēm ceļo ar ģimeni. Labi ēd, labi ģerbjas. Tik vien Valsts amatpersonas deklarācijā ir norādītas mazas naudiņas. Man patika Levita kungs, kurš vismaz puslīdz godīgi norādīja savu lielo mantību un neko neslēpa. Vismaz viņa dati izskatījās ticami, t.i., ienākumi atbilda elites līmenim.
      Eh, Jencīša sekta. Mīļi, forši cilvēki, ar kuriem es negribētu dzīvot kaimiņos.

   2. Šķiet, ka Rinkēviču kāds šantazēja, tādēļ nācās iznākt no skapja pirmajam. Paziņojuma tekstā sadaļai par lepnumu, ir sekundāra nozīme. Cilvēks ir jāvērtē pēc paveiktiem darbiem, ne pēcpuses.

 6. “Ja necieni citus, arī tevi necienīs!” Un papildnianse: “Ja necieni sevi, tad citi arī tevi necienīs!”To es attiecinu uz tiem, kas komentāros noniecina visu pēc kārtas – gan savu zemi, gan cilvēkus! Patiesība ir tāda, ka tieši šādi komentējoši ļautiņi paši ir kaunatraipi gan savai zemei, gan savas zemes normālajai sabiedrībai… Tieši tādi ļaudis apkauno Laviju. Lamāt savas valsts prezidentu (faktiski – lamāt jebko, tikai ne sevi un savu nevarēšanu kaut ko labu izdarīt Latvijas labā!) nav nekāda goda pilna akcija, bet gan sevis un savas valsts pazemošana… Ar ko šādi ļautiņi labāki par krievijas propagandistiem, par Ždanoku, Mamikinu, par saeimā iekļuvušajiem “cīnītājiem” par saeimas atlaišanu (it kā pēc tam ievēlēs kaut ko labāku…)… Bet vispār jau vajadzēja pateikt īsi: visai mūsu sabiedrībai jāmācās uzvesties, mierīgi un konstruktīvi risināt problēmas, ar cieņu un argumentēti sarunāties, nevis šļākt emociju fontānus… Bet notiek pretēji – vispirms agresija vārdos, pēc tam darbos – nu jau bērni kaujas uz dzīvību un nāvi, turklāt to visu vēl uzfilmē… Vai nevajadzētu apstāties un pārvērtēt katram sevi un savu uzvedību,- vismaz nedemonstrēt savu agresīvo prastumu?

  1. Cik ilgi tevi tur Gintermuižā,,un laikam dod super nomierinošas zāles,atceries vienu ja šeit ir demokrātija tad katrs var izteikt savu viedokli-vai par prezidentu vai vietējo bomzi…

   1. Paanalizēšu Jūsu komentāru. Jūs gribējāt teikt, ka katram ir tiesības izteikt savas domas. Arī es tam piekrītu. jautājuma tikai – KĀ, AR KĀDIEM VĀRDIEM un KĀDĀ MANIERĒ. Tālāk: man tātad arī ir tiesības izteikt savas domas un es to izdarīju. Turpinām: tad kāpēc Jūs savu sakāmo sākat ar kaut kādiem mājieniem, apvainojumiem – kas tā par Gintermuižu, kāpēc murgojat par kaut kādām zālēm, kāpēc domājat, ka demokrātiju demostrē ar jēliem apvainojumiem, rupjībām, pseidoasprātīgiem murgiem? Ja Jūsu domas atšķiras no manām, Jūs demokrātijas ietvaros varat iebilst [ieklājīgi, argumentēti. Es atkal Jums kaut ko atbildētu… ir vēl viens teiciens: ”Novēlu Tev gudru ienaidnieku!” Gudrs cilvēks runās argumentēti, zinot kaut kādus faktus, un to viu izteiks korekti. Mēdz teikt, ka strīdos dzimst patiesība. Taču tas ir tad, ja strīdās gudri cilvēki. Ja bļaustās aprobežoti rupekļi, tad tādi ne pie kādas patiesības nenonāks, beigās viņi vienkērši var sakauties,- kā jau to dara primitīvi “demokrāti”…

 7. Skatos te patīk analizēt,tad jūs laikam esat no tiem kas ir starā par geju prezidentu,teikšu ka lielāks apkaunojums Lv nav bijis,lai arī cik viņš ir gudrs,bet ja esi ar novirzi no normas nelien vilcienam pa priekšu,jā teiksit viņi ir arī daļa no mums,bet tā dala ir ar novirzi no normas,no kristīgas sabiedrības,no tās daļas kurai ir gan morālas gan garīgas vērtības,bērnus rada tikai vīrietis un sieviete,nevis divi geji vai lesbietes,ko tādi var bērnam iemācīt,ar tādiem nāciju nepalielināsi,mūs tā ir maz lai lgbt ideoloģiju te izplatītu.Ceru ka nevienu neaizvainoju.Tā kā par tādu prezidentu jeb v.i.nelepojas…

  1. atkal priekšplānā izcelts orientācijas jautājums. Vispirms gan vajadzētu skatīties nevis uz to, nevis uz tautību vai dzimti, bet gan uz to, KĀDS ir cilvēks pēc rakstura, pēc intelekta, pēc spējām darīt, vai viņa darbi un attieksme pret citiem vērtējama pozitīvi vai negatīvi, vai viņš vispār atšķir labo no ļaunā, vai spēj atbildēt par savu rīcību un vārdiem, vai spēj aizstāvēt labo un cīnīties pret ļauno… Kas attiecas uz orientāciju, tad, ja tas ir dzimsot līdzi nācis dabas untums, tad cilvēks pie tā nav vainīgs, un zākāties par to ir zem cilvēka cieņas. Bet nu atkal nonākam pie tā, vai cienām sevi un citus… Mans aktīvais oponents atkal mēģina izgāzt savu žulti, kaut arī tikko apliecinājis, ka ir demokrātijas piekritējs. Un tas viņa izpratnē nozīmē, ka VISIEM jādomā kā viņam, ka demokrātija attiecas tikai uz viņu, pārējiem nav atļauts izteikt citādākas domas… Starp citu, lai kā arī šāda tipa “demokrāti” ārdītos, tad, ja problēmas ir, tad viņas ir, tik un tā nāksies pieņemt vajadzīgus, problēmu risinošus likumus, fanātiska netradicionālo orientāciju noliegšana nelīdzēs. Un, ja piemin kristietību un vispār visas fanātiskās ticēšanas, tad tas viss ir tīrā liekulība. Kāpēc? Kaut vai tāpēc, ka visas ticības māca būt līdzcietīgam, piedodošam, saprotošam utt., bet dzīvē tieši ticīgie bez aizķeršanās pāriet uz fanātisku ļaunumu. Turklāt viņi pat nenojauš, ka viņus izprovocē pavisam ne jau ticīgie, bet gan varaskārie un mantrausīgie, kas tic vienīgi ļaunuma spēkam. Un vispār baušļi nav tikai kristiešu īpašums, – sak’ tikai kristīgie ir labi (vajag paskatīties, kā rīvējas katoļi ar luterāņiem, un kur nu vēl visādas sektas uz kristietības bāzes!). Neatkarīgi no ticības katrs normāls vecāks bez visāda veida baznīcām un bībelēm var mācīt bērnu būt visādā ziņā labam. Bet kas notiks ar to labo bērnu (kaut vai netradicionāli orientētu), ja viņš dzīvē satiksies ar PAREIZO, ļoti ticīgo un baušļus zinošo, bet vajadzīgā mirklī tos aizmirsušo, kristieti, no kura virdīs fanātisks citādā noliegums? Agresija deformē daudzu cilvēku likteņus. Šodiena ir tam pierādījums.
   Gaidīšu atkal Jūsu kaismīgos iebildumus. Varbūt kaut kad sāksiet domāt objektīvāk un mierīgāk…

   1. Klau man patika-dzimstot dabas untums,bet varbūt kļūda…vai kāman tas patīk ka izlaidību tagad ar to aizstāv.

    1. Jūs pārāk aši nokomentējāt. Vajadzēja vēl mazliet padomāt, ka iedzimtas var būt arī citas ļoti nežēlīgas likstas. Uzskaitīt? Minēšu tikai pāris piemērus, bet to ir daudz… Dažkārt iedzimtie trūkumi ārēji, pirms cilvēks nav muti vaļā vēris vai komentējis, nav manāmi. Bet, kad viņš pauž savas domas, tad uzreiz var saprast, ka nav kārtībā gan ar nerviem (agresija, nesavaldība – dusmu izvirdumi līdz fiziskiem uzbrukumiem), gan ar attīstību (nav spējīgs loģiski un visaptveroši domāt, ir t.s.”grūtā galva”, kad nav spējis iegūt sakarīgu izglītību)… Protams, šajā jomā esošās negācijas var iegūt ne tikai piedzimstot, bet arī dzīves laikā. Tad cilvēkā, piemēram, uzrodas vēl arī lielummānija, nekritiska attieksme pret sevi, mazvērtības kompleksi, turklāt šie trīs momenti var cilvēkā iemiesoties vienaicīgi. Un tad ir grūti diagnosticēt, kas ir ar šo cilvēku… Bet orientācija šādam nesakarīgam cilvēkam var būt pavisam tradicionāla… Un vārdi ”dabas untums” mierīgi ir aizstājami ar “dabas kļūdu”. Tas jau ir tikai tāds literārs, var teikt – tēlains, vārdu salikums… Tā kā, ja sagādāts prieks, tad tas nemaz nav slikti!

 8. tās netradicionālās orientācijas sakarā teikšu vienu: tā izrādīšanās, gorīšanās, praidi gan man nav pieņemami. Tie nu varēja nebūt. Pārējais ir jāsaprot, jārisina un brīžiem jāatgādina sev tos labos kristiešu baušļus, kaut gan tie nemaz nepieder tikai kristiešiem, bet ir vispārcilvēcīgi un attiecas uz visām ticībām un tautībām. Un beigu beigās – vai tad ir tik Dievu, cik visvisādu ticību un konfesiju? Ja reiz visi tic VIENAM dievam (vispārējai visuma ENERĢIJAI), tad jebkādām pretrunām vajadzētu beigties, bet – kāpēc tā nav? Tāpēc, ka cilvēki nedomā ar savu galvu, bet pauž kaut kādas sasmakušas, vecas, pārakmeņojušās un svešas dogmas…

  1. Nē, paldies. Man pirmie trīs jūdaisma, kristietības un islāma baušļi nav aktuāli. Neesmu ebrejs!

 9. Vispār ir muļķīgi stīvēties par to, ko katrs uzskata par Dievu un vai ir viens vai divi, vai daudzi Dievi. Reliģijas vēsturē bijuši visādi varianti. Un mēs, kaut arī dažkārt konfliktējam par šiem jautājumiem, patiesībā nemaz nezinām, kā īsti ir, tāpēc vajadzētu filozofiskā mierā un ar smaidu izklīst un atkāpties no šī foruma… Bet savu valsti vajag cienīt un tās vārdu lieki nevazāt, jo ir vienas tādas valsts propagandisti, kas to vien gaida. Bet – kāda ir viņu daļa? Lai domā par savu valsti un savu morāli!

  1. Kremļa propagandisti izčākstēs līdz ar krievijas sabrukumi. Un krievija visai ātri, neizbēgami sabruks. Finka pareģojums piepildās. Tik no viņa kapa ir jānovāc pareizticīgo krusts un jāuzliek skaists auseklis. Kaut vai no armatūras stieņiem to var sametināt, ja nav laba metāla pie rokas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *