Close view on the road roller working on the new road construction site

Konkurences padome «Strabag» nosaka sodu pusmiljona eiro apmērā. Kompensāciju prasīs arī LVC

Šodien, 14. jūnijā, Konkurences padome nāca klajā ar oficiālu paziņojumu par atklājumiem un lēmumiem tā sauktajā ceļu būves karteļu lietā. Aprēķināti arī sodi iesaistītajiem, tostarp SIA «Strabag», kurš, kā esam vēstījuši 27. aprīlī paziņoja par likvidāciju.

Kā skaidro Konkurences padome, 1. jūnijā pieņemts lēmums, kurā konstatēts trīs ceļu būvniecības uzņēmumu – AS “A.C.B”, AS “Ceļu pārvalde” un SIA “STRABAG” – aizliegtu vienošanos VSIA “Latvijas Valsts ceļi” organizētajos publiskajos iepirkumos par ceļu un maģistrāļu būvniecību Latvijā. Par īstenoto konkurences tiesību pārkāpumu uzņēmumiem piemērots naudas sods kopumā 4 451 649,77 eiro apmērā.

KP, pamatojoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (turpmāk – KNAB) sniegto informāciju un izpētes laikā papildus gūtajiem pierādījumiem, konstatēja Konkurences likuma 11. panta pirmās daļas un Līguma par Eiropas Savienības darbību 101. panta 1. punktā noteikto aizlieguma pārkāpumu.

Aizliegta vienošanās galvenokārt notika mutvārdu formātā. KP ieguva informāciju, ka kartelistu starpā tika organizētas vismaz divas tikšanās restorānā “32.augusts”, tenisa klubā “ACB”, Mārupē. 2016. gada 9. decembrī restorānā tikās AS “A.C.B” pārstāvis ar SIA “STRABAG” pārstāvi, savukārt 2017. gada 25. janvārī tur tikās AS “A.C.B.” pārstāvis ar AS “Ceļu pārvalde” pārstāvi, lai pārspriestu dalības nosacījumus “Latvijas Valsts ceļi” organizētajos iepirkumos, kas izsludināti laika periodā no 2016. gada 21. novembra līdz 2017. gada 18. oktobrim. Sarunas notika par iepirkumiem, kuri tikšanās brīdī jau bija izsludināti, kā arī par vēl tikai plānotajiem iepirkumiem, un to mērķis bija sadalīt iepirkumus kartelistu starpā.

KP identificēja septiņus iepirkumus, par kuriem notika aizliegta vienošanās, ar kopējo līgumsummu 24 762 272,11 eiro. Četri iepirkumi bija saistīti ar valsts galveno autoceļu rekonstrukciju, segumu atjaunošanu, pārbūvi vai segas  pārbūvi, divi iepirkumi saistīti ar valsts reģionālo autoceļu pārbūvi vai segas pārbūvi un viens iepirkums saistīts ar vietējā autoceļa seguma atjaunošanu. Minētie iepirkumi aptvēra ceļu būvdarbu veikšanu Latvijas teritorijā, piemēram, Rīgas, Cēsu, Ogres, Tukuma, Jaunjelgavas un citu apdzīvotu vietu tuvumā.

Mazākā projekta līgumsumma bija nedaudz virs viena miljona eiro, bet lielākā – virs astoņiem miljoniem eiro. Turklāt 43% no visiem iepirkumiem bija saistīti ar ES fondu līdzfinansējumu.

Lietas dalībnieku kopējā tirgus daļa ceļu un maģistrāļu būvniecības tirgū laika periodā no 2016. gada līdz 2018. gadam aizņem ap trešdaļu tirgus, kas ir ievērojams apjoms, skaidro KP. Ņemot vērā pārkāpuma ilgumu un būtisko nodarīto kaitējumu sabiedrībai, KP pārkāpumā iesaistītajiem uzņēmumiem piemēroja ievērojamus naudas sodus. Sods tiek aprēķināts procentos no uzņēmuma iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma, ņemot vērā pārkāpuma ilgumu un smagumu.

 

Plašāk lasāms ŠEIT========>>>>>>>>>>>

 

Jāpiebilst, ka VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) tāpat gatavojas vērsīsies ar zaudējumu piedziņu pret Konkurences padomes (KP) konstatētā karteļa dalībniekiem. Precīzas summas, par kurām LVC vērsīsies ar piedziņu, būs zināmas, kad uzņēmums iepazīsies ar pilnu KP lēmumu.

 

Komentāri

  1. Noteikt jau viņi var daudz, bet diezvai to sodu kāds samaksās, Strabag un Ceļu pārvalde noteikti nē, viņi klapē tos kantorus ciet.

  2. I’m truly enjoying the design and layout of your blog.
    It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did
    you hire out a developer to create your theme? Outstanding work!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *