Kompensācija, brīvprātīgi piesakoties valsts aizsardzības dienestā, plānota 7700 eiro gadā

Līdz ar Valsts aizsardzības dienesta likuma pieņemšanu noteikts, ka valsts aizsardzības dienesta karavīri tiks nodrošināti ar virkni ieguvumu un citām ar dienestu saistītām garantijām.

Plānots, ka valsts aizsardzības dienesta karavīram, kurš dienesta izpildei pieteicies brīvprātīgi, ikmēneša kompensācija būs 600 eiro apmērā, savukārt dienestā iesauktie karavīri saņems 300 eiro mēnesī. Tāpat plānota arī atvaļināšanās kompensācija pēc dienesta beigām 1100 eiro apmērā. Līdz ar to plānots, ka kompensācija par brīvprātīgu iesaisti valsts aizsardzības dienestā būs 7700 eiro gadā. Par valsts aizsardzības dienesta karavīru ikmēneša un atvaļināšanās kompensācijas apmēru gala lēmumu pieņems Ministru kabinets.

Valsts aizsardzības dienesta karavīriem, kuri dienestu pildīs Zemessardzē vai apgūs augstskolu un koledžu studentiem paredzēto rezerves virsnieka kursu, kompensācijas apmēru aprēķinās proporcionāli par dienām, kurās tiks pildīts dienests.

Valsts aizsardzības dienesta karavīriem kazarmās nodrošinās ēdināšanu un dzīvesvietu. Tāpat dienesta karavīrs saņems apmaksātu veselības aprūpi, un atsevišķos gadījumos būs iespēja iegūt savai specializācijai atbilstošu autovadītāja apliecību.

Tāpat darba devējiem būs pienākums saglabāt valsts aizsardzības dienesta karavīra iepriekšējo darbu vai nodrošināt līdzīgu vai līdzvērtīgu darbu ar darbiniekam ne mazāk labvēlīgiem darba apstākļiem un nodarbinātības noteikumiem. Savukārt izglītības iestāde pilsonim, kurš atbrīvots no mācībām, saglabā tiesības turpināt mācības ar tiem pašiem nosacījumiem, kādi bija pirms iesaukšanas valsts aizsardzības dienestā.

Jau ziņots, ka 5. aprīlī Saeima trešajā – galīgajā – lasījumā pieņēma Valsts aizsardzības dienesta likumu, nosakot, ka Latvijā tiek ieviests valsts aizsardzības dienests.

Valsts aizsardzības dienesta likums nosaka pienākumu dienēt valsts aizsardzības dienestā katram Latvijas pilsonim, vīrietim viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, vai, ja pilsonis turpina iegūt izglītību pamata vai vidējās izglītības pakāpē – viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecumam. Vienlaikus noteikts, ka valsts aizsardzības dienestam brīvprātīgi var pieteikties Latvijas pilsones, sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Pirmais iesaukums dienestu uzsāks šī gada 1. jūlijā uz brīvprātības pamata, bet no 2024. gada 1. janvāra dienests tiek noteikts kā obligāts. Jāatzīmē, ka arī otrajā iesaukumā sākotnēji Latvijas pilsoņi tiks aicināti iestāties brīvprātīgi. Taču nepieciešamības gadījumā trūkstošo personu skaitu vecumā no 18 līdz 19 gadiem iesauks, nosūtot lēmumu par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestā uz elektronisko adresi vai deklarēto dzīvesvietas adresi, vai izsniegs personīgi.

Brīvprātīgā pieteikšanās valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam notiks līdz 15. maijam. Lai uzzinātu vairāk par pieteikšanos, kandidāti aicināti zvanīt uz tālruni 67072793 vai rakstīt uz e-pastu vad@klustikaravirs.lv.

Komentāri

 1. “tāpat dienesta karavīrs saņems apmaksātu veselības aprūpi” beidzot jauniešiem kāds salabos nepareizu zobu sakodienu, salabos zobus, veiks zobu balināšanu. RTU Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūtā pēta mākslīgo kaulu materiālus. Tātad var arī smukus zobu implantus ielikt mutē, ja zobs ir jau iepriekš ticis vairākas reizes blombēts. Esmu pateicīgs valstij par veselības pakalpojumu apmaksu. Es atbalstu obligāto militāro dienestu Latvijā! Man kā jaunietim salaboti zobi ir aktuāli.
  Ar cieņu, Skolnieciņš

 2. “un atsevišķos gadījumos būs iespēja iegūt savai specializācijai atbilstošu autovadītāja apliecību” Forši. Autoskola bez maksas! Ēdināša bez maksas! Kojas bez maksas! Nav tā kā MLFĶ studentiem Valda Kokara un Māra Turka laikā, kad par ēdienu maksā, par kojām Laimdotas ielā 2A maksā. Te viss bezmaksas un vel autovadītāja tiesības par velti! Un vel stipendija, kuru RTU lielākoties piešķīra RTU inženierzinātnes vidusskolas izcilniekiem un izcilniecēm (skola atrodas blakām vacajai LU BF ēkai, kurā tagad ir muzejs).

 3. Trūcīgi lauku jaunekļi ir tikai par! Ja vel mazgadīgos armijā ņemtu un ja būtu iespēja tikt pie bezmaksas cilvēka somatropīna (citiem zīdītājiem, piemēram, govīm, ir citi somatropīna izomēri) injekcijām, kamēr augšanas zonas kaulos nav ciet. Tad pat punduri tiktu pie iespējas izaugt. Es teiktu, ka tā būtu VIP veselības aprūpe. Valsts rūpētos par bērniem, lai tiem zobi būtu veseli. Lai tie augtu gari un nebūtu ap 160cm. Vot, to es saprotu. Tās ir rūpes par jaunatni.

 4. “augstskolu un koledžu studentiem paredzēto rezerves virsnieka kursu” 600 eiriki tikai par lekciju klausīšanos un dažiem laboratorijas darbiem! A, halāts un aizsarg brilles būs bez maksas? Citādi studenti to visu pērk paši par savu naudu. Un dekanāta tantes čekus nepieņem atmaksai. A, šeit bezmaksas C daļas kredītpunkti! Un vel nav jāuztraucas, vai dekanāts atļaus vazāties pa citām fakultātēm, lai apgūtu KP virs paredzētās 20KP normas. Parasti par to vel jāmaksā. Un nevienmēr tā ļauj darīt.

 5. Armija! Ak, armija! Armija, gaidi mani! Vai kleriķus neopagānu vidus armijā pieņem?

 6. Cerams,ka pirms armijas iesanas nebūs caur psihiarra kabinetu jāiet,kur tante piekasās citādi domājošiem new age jauniešiem un ar saviem vecmodīgajiem uzskatiem progresīvi domājošiem jauniešiem liegs nākotnes perspektīvas. Dievturība mūžos,ar cieņu skolnieciņš.

  1. Skolnieciņš saka:
   16.04.2023 22:00 Ko nedzēšat segvārdu zagli? Šis cilvēks smejas par mani, par nabagiem, par reliģiskajām minoritātēm.

 7. Skolnieciņš saka: 16.04.2023 22:00 Ntz.lv mīl segvārdu zagļus. Tiešām nevar izdzēst šī cilvēka rakstīto?

 8. Skolnieciņš > Ntz.lv saka:
  21.04.2023 11:56-tik tiešām kāpēc nedzēšat šo provokatoru in etniskā naida atklātu kurināšanu.
  Skolnieciņš@bezdievis

  1. Skolniecinš saka: 21.04.2023 14:00 Ntz.lv patīk segvārdu zagļi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *