Kaķi un mājas (istabas) seski būs jāapzīmē ar mikroshēmu un jāreģistrē 

Saeima otrajā un galīgajā lasījumā pieņēmusi izmaiņas Veterinārmedicīnas likumā, kas tieši skar kaķu un mājas (istabas) sesku īpašniekus.

Grozījumi likumā uzliek pienākumu kaķu un mājas (istabas) sesku īpašniekiem no 2024. gada 1. jūlija nodrošināt, lai viņu dzīvnieki:

  • būtu apzīmēti ar mikroshēmu (čipu),
  • tiem būtu izsniegta mājas (istabas) dzīvnieka pase,
  • būtu reģistrēti Lauksaimniecības datu centra (LDC) mājas (istabas) dzīvnieku reģistra datubāzē.

 

Dzīvnieka apzīmēšana ar mikroshēmu, pases izsniegšana un pirmreizējā dzīvnieka reģistrācija datubāzē ir “vienots komplekts”, ko, saskaņā ar noteikumiem*, veiks tikai praktizējošs veterinārārsts. Kaķa vai mājas (istabas) seska īpašniekam būs jāsamaksā veterinārmedicīniskās prakses iestādei (veterinārārstam) par dzīvnieka apzīmēšanu un pirmreizējo reģistrāciju:

  • par mājas (istabas) dzīvnieka reģistrāciju datubāzē, saskaņā ar normatīvajiem aktiem** – 9,00 eiro,
  • par praktizējošā veterinārārsta sniegto pakalpojumu mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas nodrošināšanai, saskaņā ar normatīvajiem aktiem* – 5,50 eiro,
  • par vizīti pie praktizējoša veterinārārsta – pēc veterinārmedicīniskās prakses izcenojuma.

 

Veterinārmedicīniskās prakses iestādei, lai veiktu mājas (istabas) dzīvnieka reģistrāciju datubāzē un par to saņemtu samaksu, jābūt noslēgtam līgumam ar LDC par pakalpojuma nodrošināšanu, savukārt LDC savā tīmekļvietnē ievietos un uzturēs to veterinārmedicīniskās prakses iestāžu sarakstu, ar kurām līgums ir noslēgts.

 

Uz likuma grozījumu pamata Zemkopības ministrija izstrādās Ministru kabineta noteikumus, kas noteiks izņēmumus, kad kaķus un mājas (istabas) seskus drīkstēs neapzīmēt ar mikroshēmu un nereģistrēt LDC datubāzē.

 

* Ministru kabineta 2022. gada 21. jūnija noteikumi Nr. 359 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība”

** Ministru kabineta 2013. gada 17. septembra noteikumi Nr. 880 “Lauksaimniecības datu centra publisko maksas pakalpojumu cenrādis”

_________________________

Komentāri

  1. Tad beidzot varēs sodīt tās trakās kaķu vecenes, kuras baro klaidoņus, jo nozīmēs, ka tavi kaķi ir nečipoti.

  2. žurka saka:
    18.03.2024 10:23 rakstīto saprati?- kā var sodīt tavus piesauktos indivīdus,ja pienākums čipot un reģisrrēt ir istabas kakus,a tevis piesauktie ir bezsaimnieka; i otrs,kā tad kontrolēs likuma izpildi,uz kāda pamata kāds ienāks manā dzīvoklī un konstatēs to kaki vai sesku nereģistrēto,kā jau pie mums pieņemts,uztaisa lukumu,tik nepadomā kā garantēt tā izpildi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *