Jaunsātu iedzīvotāji apspriež iespējamo vistu novietnes būvniecību

Cik lielas būs smakas, kur liks notekūdeņus un vistu mēslus un kur iedzīvotājiem uzzināt savas tiesības, lai iebilstu pret šo projektu? Tie bija vien daži no jautājumiem, kurus Jaunsātu iedzīvotāji uzdeva sabiedriskās apspriešanas sanāksmē, kas vakar, 29. oktobrī, notika Jaunsātu tautas namā.

Cik lielas būs smakas, kur liks notekūdeņus un vistu mēslus un kur iedzīvotājiem uzzināt savas tiesības, lai iebilstu pret šo projektu? Tie bija vien daži no jautājumiem, kurus Jaunsātu iedzīvotāji uzdeva sabiedriskās apspriešanas sanāksmē, kas vakar, 29. oktobrī, notika Jaunsātu tautas namā.

Šajā sanāksmē iedzīvotāji tika informēti par plānoto darbību – SIA «Gallusman» iecerēto vistu novietņu būvniecību un olu ražotnes izveidošanu īpašumā «Karjeras», Jaunsātu karjera teritorijā. Par šiem jautājumiem sanāksmē runāja un uz jautājumiem atbildēja ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma izstrādātāji – SIA «VentEko» valdes priekšsēdētāja Arta Bažovska un tehniskais direktors Edgars Dimitrijevs, kā arī SIA «Gallusman» valdes priekšsēdētājs Arnis Veinbergs un tehniskais direktors Māris Rudzītis. Sanāksmi vadīja Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs.

 Plāno būvēt 27 vistu kūtis

Iepazīstinot ar SIA «Gallusman» ieceri, uzņēmuma tehniskais direktors Māris Rudzītis, nolasīja informāciju par Jaunsātu pagastā iecerēto vistu novietņu kompleksa būvniecību olu un olu produktu ražotnes izveidošanai. Komplekss paredzēts līdz 8 miljoniem putnu (dējējvistu un jaunputnu) turēšanai. Šim mērķim plānots uzcelt 18 dējējvistu kūtis un 9 jaunputnu ēkas, kurās putni dzīvos brīvībā. Ir paredzēts būvēt arī ēkas olu šķirotavai un barības ceham, kā arī 9 graudu torņus. Iespējams, tiks uzbūvēta arī biogāzes stacija. Kā skaidroja M. Rudzītis, ražotnē plānots izmantot jaunākās mājputnu turēšanas iekārtas un jaunākās, mūsdienīgākās tehnoloģijas.

Pirmajā projekta kārtā paredzētas 50 miljonu investīcijas, bet otrajā kārtā – vēl 35 miljonu investīcijas. Runājot par ieguvumiem vietējiem iedzīvotājiem, M. Rudzītis minēja 150 jaunas darba vietas, vietējo izejvielu, tostarp graudu iepirkumus, kas gadā plānots par 16 miljoniem eiro, bet nodokļu iemaksas – 2,6 miljonu eiro garā. Vienlaikus plānota apstrādes rūpniecības izaugsme par 50 miljoniem eiro.

Vērtēs ietekmi

SIA «VentEko» tehniskais direktors Edgars Dimitrijevs informēja, ka šī ir tikai sākotnējās apspriešanas sanāksme: “Šajā sanāksmē iedzīvotāji tiek informēti par plānoto darbību, par kuru līdz 6. novembrim var iesniegt savu viedokli Vides pārraudzības valsts birojā un SIA «VentEko». Arī šīs sanāksmes protokols tiks iesniegts birojā. Pēc tam uzņēmums saņems Vides pārraudzības valsts biroja izsniegto programmu, pēc kuras tiks vērtētas plānotās ražotnes ietekme uz vidi, iedzīvotājiem, dabas teritorijām – tiks vērtēts piesārņojums, augsnes un virszemes ūdeņu iespējamais piesārņojums, trokšņi, smakas, vibrācijas utt. Tas nepieciešams, lai, plānojot ražotni, izvēlētos materiālus un tehnoloģijas, lai  ražotnei būtu vismazākā ietekme uz vidi un cilvēkiem.”

Kad ietekmes uz vidi novērtējums būs sagatavots, kā skaidroja E. Dimitrijevs, iedzīvotāji atkal tiks aicināti uz sabiedrisko apspriešanu, kurā varēs izteikties par to, ko eksperti vairāku mēnešu garumā būs izpētījuši un izanalizējuši. Viņš teica, ka šis darbs varētu ilgt no četriem līdz pat deviņiem mēnešiem.

 

Vairāk par spriesto lasiet 30. oktobra un 2. novembra laikrakstos ŠEIT => 

https://www.ntz.lv/e-avize/neatkarigas-tukuma-zinas-2018-10-30/

 

Komentāri

 1. Nē! Nekādu vistu kūti!! Atkal būs smakas!! Atkal nekrietni ārzemju investori grib sagandēt mūsu skaisto Zemgales ainavu!! Nost ar vistām! Tikai grib mūs apzagt!! Gribam te Jaunsātos klusumā un mierā sēdēt ar pliku dirsu uz lauka bez naudas!!

 2. Nē, priekš kam mūsu pīļu dīķim vistu kūti! Noteikti nē, jo tad mēs varam kliegt, ka neko negribam un silti sēdēt uz pabalstiem, pardon – uz mūrīša un gausties, ka laukos maz naudas, tāpēc maz tautas. Katrai čuhņai ir tiesības palikt čuhņai! Un vajag atcelt arī kartupeļus, jo tie nav latvisks bambālis, kartupeļus ar varu ieviesa nabaga tautai, lai arī tauta taisīja kartupeļu dumpi un negribēja kartupeļus audzēt. Es arī balsoju par rāceņiem un pliku pakaļu!

 3. A kapēc laukos – būvējiet Tukumā – kaut kur lauķenē vai gorodiņā vai vēl labāk pauzerpļavā atbalstītāju pautiņēdāji pilna pilsēta – tiem tak vajag vistu kūti , mēs te laukos gan jau ar savām 5- 10 vistiņām kaut ka nebūt paši pārtiksim

 4. Ists deputāts cenšas aizstāvēt vēlētāju intereses, sekot pozīcijas darbībām,ne tā?

 5. Vai, kā man patīk tā Reča.Nu pozīcija dabū trūkties, agrāk snauduļoja sēdēs, tagad vismaz jātēlo, ka strādā. Lai veicas Rečai un viņas komandai.

 6. Es neko tur sliktu nesaskatu, lai tik buve buus darbavietas nevajadzees braukt stradaat uz Angliju! Tapat arii Tukumaa kad Hesburgeru buveeja ar bija daudzi pret bet tagad pasi seez tur un stukeee mutee burgerus + darbavietas. Un vaitad kautkas slikts notika?

 7. Nu diezvai tu gribētu, lai pie tavas mājas būtu vistu kūts, vienīgais labums darba vietas – gan jau pa minimālo algu varēs ruksēt….. un ar to arī visi labumi izbeidzas – paliek smakas apkārtējiem pie.irsti gruntsūdeņi, kas nonāks viensētu ūdens akās , sačekarēti jau tā sliktie ceļi par kuriem LVC nospļauties, tapēc pilsētā ir ideāla vide kūtij – infrastruktūra sakārtota un vienmēr zem kontroles…

 8. 🙂 Jūs esat fenomenāls novads. Vistas nevajag, vēju nevajag, būtu man teikšana, liktu pretiniekiem savākt 51% balsu, ne tie kas ko grib izdarīt.
  Varbūt varu palūgt iesniegt sarakstu, ko jums vajag?

 9. Gati,no kurienes tu?
  Es katru dienu redzu,ka tur arī traktorus nevajag?Pabrauc pa to ceļu,kur stāv zīme traktoriem aizliegts braukt,nekur tādas neesmu redzējis,tad varbūt sapratīsi,kas tas par novadu.

 10. Es no Latvijas, tā ir neliela teritorija pasaules kartē, kur dzīvo LATVIEŠI, kuri aiz sava nevajag ir izēduši tos, kas kaut ko grib.
  Protams, traktorus nevajag. Tiem tak ultra infraskaņa un nelāgi smird. Varētu jau izmantot zirgus, bet tiem ir zirgāboli un smird pēc zirga. Arī neder.
  Varētu veču iejūgt, bet šī sasvīdīs un arī smirdēs. Tāpēc, mums neko nevajag, vajag tikai pateikt kā neko nevajag un cik slikti mums iet, jo nekā nav. Un par tiem stulbajiem deputātiem pat nerunāsim

 11. Ko Tu tur pļūti, uz kura ceļa Jaunsātos ir zīme traktoriem braukt aizliegts?

 12. Lai tik būvē,un sakārto kādu no ceļiem,tur grantenes drausmīgas.Slikti vienīgi,ka tuvu laba peldvieta,tā vairs nebūs izmantojama.Un vistu sūdi ož drausmīgi.
  Es tur nedzīvotu.

 13. Tiešām neko nevajag…dzīvo pilnīgā bedrē….un laikam tas arī patīk…jo lielāka atpalicība jo labāk.

 14. Visi ir aizmirsuši ,ka reča pirms vienām pašvaldību vēlēšanām solīja asfaltēt ceļu uz Ķīšiem?? solīja, bet aizmirsa!?arī pirms šīm vēlēšanām daudz ko solīja…..

 15. Tagad viņai ir vieglāk – atrada ” runas sievu ” Rozi,kura knapi beigusi vidusskolu.

 16. Vispār dažiem vidusskolas saprašana labāka par pavāres nopirktu augstāko izglītību. Žurnālistam Domburam arī ir tikai vidējā. Un cik maz pabeigtu klasīšu ir bijušas daudzu valstu dibinatājiem, par to var pasmelties vēsturē. Secinājums: problēma nav izglītībā un ne vienmēr pēc tās vajag mērīt. Atraduši vietu, kur var piekasīties, nu tagad rej. Mani, piemēram, tā vidējā izglītība neuztrauc, pēc darbiem skatos. Bet tā jau ir otrā sērija, par to nelon izteikties.

 17. Sanāksmi vadīja Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs:))))))))))))))))))

 18. Viena jau mums ir. Talsu ielā 4. Dējējvistas, perētājvistas, gaiļi, arī pa kādam tītaram ar ieklīdis.

 19. Bet tie putni tik verbālu smaku taisa…. a te būs pilna buķete…
  Vispār nesaprotu kapēc kā skola, baseins, futbola laukums vai tamlīdzīga rakstura būves tā pilsētā , bet tās kūtis, kombinātus u.t.t – tās lauki pelnījuši… tagad katram auto var arī uz tām 150 darba vietām izbraukāt līdz Tukumam….

 20. Viens te gudrelis rakstīja, ka ceļu sakārtos – jā jā varbūt, bet tikai ne galusmann , tas jādara pašvaldībai uz ceļa kurš ir LVC īpašums, kuriem nekad nav naudas, tātad par asfaltu uz jaunsātiem var pasapņot – ar kūti vai bez kūts

 21. Man patīk, kad notiek ražošana un kad uzņēmīgi cilvēki nevis aizbrauc, bet paliek.
  Jaunsātus par pilsētu nosaukt!?
  “CIETI” A.Šlesers

 22. Šķiet, bija tāda feina multene”Vistu dumpis”…nu jau būtu labs filmas turpinājums ar dažādu tipāžu kolorītiem tēliem…Nr.2..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *