FOTO avots: www.klustikaravirs.lv

Jaunieši aicināti pieteikties valsts aizsardzības dienestam regulāro spēku vienībās un Zemessardzē

2024. gadā jauniešiem būs iespēja pildīt valsts aizsardzības dienestu kādā no Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienībām vai Zemessardzē.

Viens no trim valsts aizsardzības dienesta veidiem ir 11 mēnešu ilgs dienests Nacionālajos bruņotajos spēkos, kurā 2024. gadā iesauks 600 jauniešus – 120 personas janvārī un 480 personas jūlijā.

2024. gada janvāra iesaukums 11 mēnešu dienestam Nacionālo bruņoto spēku vienībā tiks īstenots trīs dienesta vietās: Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā Rīgā, Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizionā Lielvārdē un Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā, Vidzemē. Lai nokļūtu sev vēlamajā dienesta vietā, iesaucamais ir aicināts dienestam pieteikties brīvprātīgi, anketā norādot vēlamo dienesta vietu.

Valsts aizsardzības dienests tiks integrēts Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizionā, apmācot kareivjus par RBS-70 iekārtas operatora palīgiem. RBS-70 ir tuvās darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēma, kuru izmanto svarīgu objektu un gaisa telpas aizsardzībai, kā arī vienību tuvā gaisa atbalsta nodrošināšanai kaujā. Gaisa spēki ir Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienība, kas nodrošina Latvijas gaisa telpas kontroli un aizsardzību. Gaisa spēkos apmāca pretgaisa aizsardzības specialitātes, kā arī šajā vienībā ir daudz dažādu profesiju, kuru nav citās vienībās – lidotājs, ugunsdzēsējs, gaisa kuģu tehniķis, glābējs.

Tāpat jauniešiem ir iespēja pildīt valsts aizsardzības dienestu arī vienīgajā no vēsturiski atjaunotajām Nacionālo bruņoto spēku kājnieku vienībām – Štāba bataljonā, kur katram jauniesauktajam būs jāapgūst pamatapmācības kurss atbilstoši trīs mēnešu programmai. Pēc šī programmas apguves karavīrs veiks specializētu apmācību Štāba bataljona uzdevumu ietvaros. Divu mēnešu laikā karavīrs iegūs apmācību dažādās specialitātēs, kā piemēram ložmetējnieks, strēlnieks, granātnieks, sakarnieks, kā arī būs iespēja pildīt pienākumus godasardzes rotā. Pēc specialitātes iegūšanas karavīrs tiks ieintegrēts Štāba bataljona ikdienā un izdevumu izpildē.

11 mēnešu valsts aizsardzības dienestu ir iespēja pildīt arī  Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljonā Gulbenes novada Stāmerienā, sniedzot iespēju jauniešiem no Vidzemes un Latgales reģiona dienēt tuvāk mājām. Pirmajos dienesta mēnešos iesauktie apgūs kareivja pamatapmācību individuālā un kolektīvā līmenī, paralēli iepazīstot militāro vidi un uzlabojot fizisko sagatavotību. Nākamajā apmācību posmā iesauktie apgūs militāro specialitāti, kurai pēc iespējas būtu jāatbilst katra karavīra spējām un talantiem. Dienesta noslēgumā piecus līdz sešus mēnešus karavīriem tiks uzticēta konkrētu dienesta pienākumu pildīšana prettanku vai izlūkošanas specialitātē. Apmācība noritēs plecu pie pleca ar profesionālā dienesta karavīriem, kuri ir izvēlējušies ik dienu veltīt valsts aizsardzības spēju stiprināšanai. Tā ir iespēja būt daļai no saliedētas komandas, profesionāliem kolēģiem un iespēja apgūt militārās iemaņas savas valsts aizsardzībai Vidzemē.

Piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu varēs arī dienestu pildīt Zemessardzē, kopumā dienot piecus gadus un ik gadu apmācībā piedaloties 28 dienas. Valsts aizsardzības dienests Zemessardzē tiks piedāvāts līdz 50 jauniešiem katrā Zemessardzes brigādē – 1. Rīgas brigādē, 2. Vidzemes brigādē, 3. Latgales brigādē un 4. Kurzemes brigādē. Iespēju robežās dienesta vieta tiks piedāvāta tuvāk dzīvesvietai.

Piecu gadu valsts aizsardzības dienestu Zemessardzē plānots uzsākt 2024. gadā 1. februārī. Pirmā dienesta gada 28 dienas tiks veltītas formas tērpu un ekipējuma izsniegšanai, pirmszvēresta apmācībai un zemessarga zvēresta došanai, Zemessarga militārās pamatapmācības kursa (21 diena) apgūšanai. Pamatapmācības kurss tiks organizēts Zemessardzes brigāžu centralizētājās nometnēs februārī. Savukārt kolektīvās apmācības dienas realizējot kopā ar Zemessardzes vienības karavīriem un zemessargiem visaptverošas valsts aizsardzības mācību “Namejs” laikā vai atbilstoši vienības apmācību plānam. Plānots, ka no otrā dienesta gada jaunietis apgūs kādu no militārajām specialitātēm, pakāpeniski papildinot jau esošās militārās zināšanas un uzturot konkrētās Zemessardzes vienības kaujas spējas, kā arī iesaistīsies aizvien lielākas apakšvienības kolektīvo uzdevumu izpildē.

Savukārt līdz 50 jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – varēs brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus. Augstskolu un koledžu studentiem paredzēto rezerves virsnieka programmas realizēšanu Zemessardzē plānots uzsākt 2024. gada jūlijā, nodrošinot augstskolu studentu reģistrēšanu dienestam, ekipēšanu un nodrošinājumu ar materiāli tehniskiem līdzekļiem, īstenojot Zemessarga militārās pamatapmācības kursu (21 diena) un speciālo apmācību. Otrajā dienesta gadā tiks realizēts Jaunākā instruktora kurss Zemessardzes Mācību centrā, proti, spēja vadīt līdz 8 karavīru/zemessargu lielu vienību. Dienesta trešajā, ceturtajā un, ja nepieciešams piektajā gadā, valsts aizsardzības dienesta īstenošana šiem jauniešiem plānota Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecībā, apgūstot Zemessardzes Vada komandiera kursu. Piektajā dienesta gadā plānota šo studentu/karavīru iesaiste Zemessardzes apmācībā vada (līdz 32 cilvēki) līmenī un dalība militārajos vingrinājumos šādā sastāvā. Augstskolu studentiem valsts aizsardzības dienestu plānots īstenot galvenokārt vasaras mēnešos un nedēļas nogalēs, lai minimāli ietekmētu karavīru studijas augstskolās.

Līdzīgi kā pirmajā iesaukumā valsts aizsardzības dienestam, tā arī otrajam iesaukumam, kas dienestu uzsāks janvārī, Latvijas pilsoņi sākotnēji tiek aicināti pieteikties līdz 15. jūlijam vienotajā rekrutēšanas platformā www.klustikaravirs.lv. Ja šajā termiņā vēlamais cilvēku skaits 11 mēnešu ilgajam dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos netiks sasniegts, iztrūkstošo noteiks ar atlasi pēc nejaušības principa, kas tiek plānota 2023. gada 10. augustā.

Pirms atlases visiem iesaucamajiem, kuri kvalificējas atlasei, tiks piešķirts kārtas numurs. Pēc nejaušības principa no šiem kārtas numuriem tiks atlasīti iesaucamie. Lai pilsonis saņemtu informāciju par valsts aizsardzības dienesta iesaukumu, ir jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei jeb e-adresei, uz kuru tiks izsūtīta pavēste par ierašanos uz pārbaudēm. Ja pilsonim e-adrese nav izveidota, pavēste tiks nosūtīta uz deklarēto dzīvesvietu vai izsniegta pret parakstu.

Saskaņā ar Oficiālās elektroniskās adreses likumu e-adrese no šī gada 1. jūnija ir obligāta Latvijas pilsoņiem – vīriešiem – no 18 līdz 27 gadu vecumam. Oficiālo elektronisko adresi var izveidot vienotajā elektronisko pakalpojumu portālā www.latvija.lv, klikšķinot uz banera “e-adrese”. Lai izveidotu savu e-adresi, pilsonim ir nepieciešams kāds no elektroniskās identitātes apliecināšanas rīkiem – eID karte vai arī eParaksts mobile. E-adrese nodrošinās iespēju saņemt informāciju no Aizsardzības ministrijas par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestu, kā arī turpmāk kalpos kā e-pasts saziņai ar valsti.

Jau ziņots, ka 1. jūlijā dienestu uzsāka valsts aizsardzības dienesta pirmā iesaukuma karavīri – kopumā 251 Latvijas pilsonis.

Pēc pieteikšanās noslēguma atlases speciālisti izskata saņemtās pieteikuma anketas, kā arī pārbauda katra pilsoņa sodāmību Sodu reģistrā. Ja netiek konstatēti šķēršļi dienestam, veic veselības pārbaudi. Katram pilsonim tiek sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

Komentāri

  1. Vajag LGBTQ+ vienību transfestītiem TAGAD!!!!!
   Kam to kamoflāžu, kaujā jādodas ar varavīksnes karoga apģērbu!!!!!!
   Slava Pride!!!

   1. Skolnieciņš saka: 09.07.2023 18:06 Tu neesi skolnieciņš. Varbūt vienreiz pietiks izlikties par mani? Ko tu diskusiju virzi beztēmā?
    Tu man atgādini kasparu dimiteru, kurš ir kā apmāts ar geju tēmu, ja uzmanīgi pavēro viņa nesenos ierakstus sociālajos tīklos un viņa manifestus videoblogošanas vietnē YouTube. Laikam šī apmātība ar gejiem kasparam dimiteram nāk no Cēsu kolonijas laikiem, kur ar viņu notika tādas lietas, ka LGBTQ+ kopiena var malā pīpēt. Vārdu sakot, celka pušu. Lūk, no kurienes viss nāk.

   2. Skolnieciņš saka: 09.07.2023 18:06 Tu esi tāds pats tirliņš kā mārcis jencītis. LGBTQ+ kopiena tavā dzīvē nelien, bet tu zodz cita cilvēka segvārdu un raksti kaut kādu nievājošu, sarkastisku komentāru par LGBTQ+ kopienu zem raksta, kas vispār nav nekādīgi saistīts ar LGBTQ+ kopienu. Tas ir totālis bezsakars, sviets, bulšits. Tu man atgādini mārci jencīti, kuram nepatika pret gejiem radās, izciešot cietumsodu cietumā. Viņš pat izlaida video “9 iemesli kāpēc nepiedalīšos prezidenta inaugurācijas ballītē”, kur viņš apmēļo geju tēmu. Tur viņš sameloja, ka viņam nav smokinga. Bet viņa Youtube bloga avatārā (lietotāja profila titulbidē) viņš ir ģērbies smokingā un pozē fotokameras priekšā. Vai nav liekulis? Pat savā sprediķī viņš spējsasaistīt nesavienojas lietas un samelot tā, it kā nekas nebūtu bijis.

    1. Tu esi segvārda zaglis!!!!!!!!!!
     LGBTQ+ kopiena to nepiedos!!!!! Es esmu īstais skolnieciņš, esmu LGBTQ+ galvenais aizstāvis tukumā, pēc bēdīgā gadijuma kad iepriekšējais sevi pats aizdedzināja. Kad tikšu domē karogi būs visur. Beidz izsmiet mani, veidojot tādus komentārus. Tikai es esmu īstais Skolnieciņš!!!

     1. Skolnieciņš saka: 10.07.2023 19:47 Tu esi krievu ute. Raksti nievājošus komentārus beztēmā un bezjēgā.
      Šodien ir Latvijas armijas svētki, bet tu te komentāros ņirgājies. Vatņiks tu esi. Nožēlojams segvārdu zaglis.

      1. Skolnieciņš > segvārda zaglis, kurš mani sauc pa segvārda zagli. saka:

       Tu esi vatņiks kurs mani meiģina apmelot saucot mani par Krievu. Esmu īstais Skolnieciņš. Tavs tēvs bija čekas darbinieks. Tapēc tu šeit tā uzdarbojies. Meiģini zagt manu segvārdu un aģitēt pret mani, kauna vispār tev nav. Laima, Māra un pat sūdu māte tev nepiedos. Nožēlojamais Krieveli. Ceru ka musu svētie dievi ar tevi izrēķināsies

     2. Pats sevi nodevi ,negribi lai publiskoju īsto u.vārdu…moš būs miers no tavām zilajām domām

 1. I’m gone to convey my little brother, that he should also visit this website on regular basis
  to obtain updated from newest news update.

 2. Dievs sargi Latviju no tādiem kareivjiem, kuru pati galvenā motivācija ir pierīties par velti!

  1. 2023 saka: 09.07.2023 18:27 Tavu viedokli neviens nav prasījis. Vai tu pats dienē? Nē.
   Kurš Dievs? Vai tas Dievs, kurš lika ebrejiem nogalināt septiņas tautas Vecajā Derībā? Vai tas Dievs, kurš nolādēja ēģiptiešu mazuļus un lika rabīnam Mozum nodarboties ar melno maģiju? Vai tas Dievs, kurš teica, ka tikai jaunavas drīkst atstāt dzīvas (sievietei jaunavību var pārbaudīt tikai vienā veidā, tātad šis Dievs par labu atzīst izvarošanu), bet visus pārējos nokaut?
   Es uzskatu, ka karavīrus valstij ir jāēdina par velti. Un tur ēdienu nedrīkst ekonomēt, jo no karavīru fiziskās varēšanas ir atkarīgas cilvēku dzīvības krīzes gadījumā. Bet tev tik smiekliņi vel prātā. Tā tu saki “pierīties par velti”. Tu spried par sevi.

  2. Tiešu tu runāji nevis par kalpošanu Latvijai, bet uzreiz sāki gaudot, dod bezmaksas pusdienas.
   Es jau labi saprotu, ka tu strādā tandēmā ar savu vates dubultnieku: tev uzdevums stāstīt, cik Latvijā ir slikti lumpeņiem, bet vates dubultniekam jāstāsta, cik vatei slikti Latvijā.

   1. 2023 saka: 09.07.2023 23:17 Armijā taču ir valsts apmaksātā uzturdeva, va ne? Tātad ja students nonāk armijā, tad rūpes par šo studentu uzņemas valsts.
    “tu strādā tandēmā ar savu vates dubultnieku” tu laikam esi tas cilvēks, kurš manu segvārdu zog. Piedod, bet es nevaru atsekot, ko segvārdu zagļi raksta la.lv un tv3.lv komentāros. Man priekš tā nav spēka. Pretkara aģitāciju un atbalstu Ukrainai es paužu e-pastiski no sava studējošā e-pasta, ko man ir piešķīrusi universitāte, kurā es studēju. To nu neviens nevar nozagt. Un tu mani apsaukā par vati. Tu pats esi vate, īsta kremļa vate, citiem vārdiem, vatenis jeb vatņiks. Tev tik rūp pierīties. Laikam tu uzrakstīji savu komentāru pierījies un piedzēries. Atradies pārgudrais! Un tu vel asiņaino kristiešu Dievu te komentāros piesauc, kurš inkvizīcijas ugunskuru dūmeņus ostīja kā labu, dārgu vīraku un bija ekstāzē septītajās debesīs no savu sekotāju snieguma, kuri ar NKVD un Gestapo medodēm nekautrējās sludināt kristietību ļaužu masās. Ar tevi viss ir skairs. Tu esi inkvizīcijas šausmu nesējs. Tev tik vajadzēja piedzimt viduslaikos, tu būtu pirmrindnieks starp bendēm un kristietības sludinātājiem.

  3. Jēdziens Dievs ietver sevī ētiku, morāli un filosofiju, un tas ir vienots visiem cilvēkiem.
   Atšķiras tikai izpratne par Dievu, primitīviem mežoņiem ir 101 dieveļi, jo zināšanas un prātiņš par īsu,
   lai izprastu kopainu.
   Nu gluži kā alkoholiķim, kuriem ir četri pamatdievi: pudeles dievs, uzkodas dievs, ”babenes” dievs un siltas migas dievs.

   1. 2023 saka: 10.07.2023 06:59 Kā jau tev iepriekš teicu, tev tik vajadzēja piedzimt viduslaikos, tu būtu pirmrindnieks starp bendēm un kristietības sludinātājiem. Tu tagad demonstrē klaju snobismu, naidu un neiecietību, aizstāvot monoteismu un jūdaisma pasaules uzbūves modeli. Varu tev teikt, ka jūdaisms, kura adaptācijas un atvasinājumi ir kristietība/sātanisms un islāms, ir tikai reliģija, kas nav nedz zinātniski pierādāma, nedz zinātniski apstrīdama, tā ir ticības lieta. Tu nevari ticību ne pierādīt, ne apstrīdēt.
    Tu pieturies pie monoteisma, es pieturos pie politeisma. Man ar tevi nav pa ceļam.

   2. Latvju Dievi stāv par Ukrainu. Latvian Gods stand with Ukraine.
    failiem.lv/u/mu5fwtzqc

 3. Un kas tur slikts,ka nabagi vares beidzot paēsties,ja citu iespēju dzīvē nav un esi norakstits,tad vismaz armijnieku rindas carēs piepildīt,lai gudrākajiem jauniešiem nav jāiet pieapiedu kārtā dienestā un tie var izglītoties.Skolnieciņš@dievturība

  1. Skolnieciņš saka: 11.07.2023 09:19 Numuldi manā vārdā. Neraksti manā vārdā, jo tu neesi es.
   Netēlo gudro. Tu esi kremlins, kremļafīls, rusofīls, okupantu kājslauķis. Kāda tev daļa gar Latvijas armiju? It nekāda.
   Dienēt iet patriotiski, Latvijai lojāli jaunieši, kuri to grib, spēj un var. Ja jau tu internetā Latviju nodirs, slēpdamies aiz sveša vārda, tad tu esi Latvijai nelojāls un varbūt pret Latviju naidpilns.

 4. Lai cik skaļi naidpilnais orks viltus skolnieciņš-provokators, bezspēcīgā histerijā te bļaustās, es esmu nelokāms un visiem zinamo patiesību skaļi paudīšu,jā vecāki man bija komuņagas i es cēlies no verdzināta proletariāta i tāpēc man nava izcilas prāta spējas,bet tas neliedz man un man līdzīgajiem hotj arnijā vismaz kārtīgi paēst i tad jau var arī formu panēsāt,lai gudrajām galvām nav bezjedzīgi pusotru gadu jāpakāš militrā dienestā. Skolnieciņš@elkdievība mūžīga

  1. Skolnieciņš saka: 11.07.2023 11:44 Tu neesi skolnieciņš. Lūdzu, neizliecies par mani.

  1. Skolnieciņš saka: 11.07.2023 15:39 Man pret LGBTQ+ kopienu nav nekāda naida. Taču tu raksti šeit bezjēgā un beztēmā par LGBTQ+ kopienu, lai tikai paņirgātos par šiem cilvēkiem. Tu vienkārši izsmej šos cilvēkus, tas tev godu nedara.

 5. Jā esmu un man nav kauns par to,jo pat prezidends mums pirmajiem pasaulē ir lGBT pārstāvis,i varbūt es ar kādreiz par prezidentu kļūšu,jo valstij vajag tādus progresīvus cilvēkus kā mani.Skolnieciņš@pagāndievs

  1. Skolnieciņš saka: 11.07.2023 19:42 Neraksti manā vārdā. Izbeidz ņirgāties par LGBTQ+ kopienu. Izbeidz ņirgāties par dievturību. Tas nav labi.

  2. Skolnieciņš saka: 11.07.2023 19:42 Liec mierā Latvijas Republikas prezidentu. Ne tev par viņu ko rakstīt.

 6. haifas sinagogas virsrabīns jau 74. reizi pieķerts kopojamies ar cūkām..tev kauna nav žīdeļu smerdeli?

  1. domu pārmijnieks saka: 11.07.2023 20:30 Komentārs ir bezjēgā un beztēmā. Pie tam aizvainojošs un mentāli slims. Aizej pie daktera.

 7. sakiet, bet vai rotšildizkarnījumus likvidejot, tai asv cūkvalstelei tiešam vēl pastāv zināmas izredzes izbēgt no PILNĪGA KRAHA un žīdnacisteļu , anglonacisteļu un ģermāneļu pidareļu mēslu pārstrādes suņu barībā?

  1. Vispārējs viedoklis saka: 11.07.2023 20:34 Ne velti putina krieviju sauc par fašistsku. Antisemītisms kremļa propagandai ir asinīs. Un vel tā mūžīgā čīkstēšana un īdēšana par ASV.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *