Attēlam ir ilustratīva nozīme

Iespējams, jau nākamgad pašvaldības varēs rīkot referendumus

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien, 7.novembrī, nolēma atbalstīt vietējo pašvaldību referendumu ieviešanu no 2024.gada 1.septembra.

Komisija uzdeva Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai divu nedēļu laikā kopā ar atbildīgajām institūcijām sagatavot un iesniegt Saeimā attiecīgu likumprojektu.

“Iekšlietu ministrijas ierosinājums uz diviem gadiem atlikt termiņu, no kura pašvaldībās būtu iespējams rīkot referendumus nav saprātīgs, tādēļ lēmām iedzīvotājiem nodrošināt iespēju izmantot šo demokrātijas instrumentu jau no nākamā gada 1.septembra, nevis no 2026.gada, kā to plānojusi ministrija,” atzīmēja O.Burovs.

Kavēšanās ar pašvaldību referendumu ieviešanu, kas likumā noteikta no nākamā gada 1.janvāra, saistīta ar nepieciešamā finansējuma, tehniskā risinājuma izstrādes un testēšanas nodrošināšanu, vēstulē Valsts pārvaldes komisijai norādījusi Iekšlietu ministrija.

O.Burovs iepriekš atzīmēja, ka līdz brīdim, kad referendumu norise būs nodrošināta elektroniski, iedzīvotāji tā ierosināšanai parakstus varēs vākt, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu Latvija.lv, bet balsošanu referendumā klātienē organizēs attiecīgā pašvaldība.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *