Iedzīvotāju ievērībai! Tukuma teritorijās veiks gaisvadu elektrolīniju apsekošanu ar droniem

Elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar igauņu uzņēmumu “Hepta Group Airbone OÜ” īsteno pilotprojektu gaisvadu elektrolīniju apsekošanā ar inovatīvu tehnoloģisko risinājumu, kas ietver bezpilota lidaparātu jeb dronu izmantošanu. Laika periodā no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam šādi tiks apsekotas gaisvadu elektrolīnijas Tukuma, kā arī Talsu, Dobeles un Ventspils novadā.

Kopumā plānots apsekot gaisvadu elektrolīnijas apmēram 700 kilometru garumā, droniem lidojot infrastruktūras aizsargjoslu koridoros. Jāņem vērā, ka dronu maršruti var šķērsot arī privātīpašumos esošās elektrolīnijas.

 

Iegūtais vizuālais materiāls tiks izmantots tikai un vienīgi elektrotīkla defektu noteikšanai. Tas tiks apstrādāts ar speciālu elektrotīkla defektu analīzes programmatūru, sniedzot iespēju laikus atklāt un preventīvi novērst potenciālas avāriju situācijas, kas nākotnē varētu traucēt elektroapgādi apkaimes klientiem – piemēram, izolētos gaisvados iekritušu koku, kas vēl nav paspējis radīt bojājumus.

 

Līdzīgi elektrolīniju defektēšanas darbi Latvijā tika veikti arī pērn, un šogad turpinās jaunāko pieejamo risinājumu testēšana un darbs pie elektrotīkla digitāla dvīņa izveides.

 

Elektrotīkla defektēšana ir neatņemama elektrotīkla uzturēšanas sastāvdaļa, kas ļauj sniegt drošu un kvalitatīvu elektroapgādes pakalpojumu. Savukārt jaunāko tehnoloģiju piemērošana un testēšana ļauj elektrotīkla uzturēšanas un uzlabošanas darbus veikt iespējami efektīvi.

Komentāri

  1. Lidz laikam..kad tehnologijas apdraudes cilveku un nostasies pret to…..robotizacija un maksligais intelekts reiz atnems tiem darbu…bet cilveks ir radits darbam…

    1. Tava suga ir radita laupisanai kudusanai .banku apzagsanai un visadam aferam.

 1. Man jautajums..vai bez sii skolniecina mesledaja sajaa portalaa iegriezas kads normals cilveks…nu nav vairs ar ko normali parunat…visi vinam vatniki un trolli.. tikai pats ir vuslielakais algotais trollis par kuru visi ienirdz.

  1. Kur palikuši tavi salkanie komenti par dabu un veicamajiem darbiem dārzā?
   He he, no tevis pāri palikusi tikai nožēlojama mēslumuša!

   1. kada sabiediiba tadi komenti..par dabu nerunaju..jo ko gan mans sarunu biedrs sudedajs ruksis saprot no dabas…..kutii auzgaldaa tapis..kuuti audzis..pue siles barojies.. ka cuka audzis ka cuka uzvedies un ka cuuka momirs.. kada vel daba ..cukai cukas liktenis..daba tev Salkana.. bet vatniki garsigi..vai ne tu tos ed katru dienu un katraa rajstas…nozelojamais cilvekedaj.

    1. Ja tev vatniks ir izkastrejis un palicis esi ainuks norij krupi savu sapi paturi pue sevim.ne ardies te.komentos.savadak tiesam jauzsauc sanitars

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *