Iedzīvotāju ievērībai: ar droniem apsekos elektrolīnijas

Elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS “Sadales tīkls” sadarbībā ar igauņu uzņēmumu “Hepta Airborne” īsteno pilotprojektu gaisvadu elektrolīniju apsekošanā ar jaunu tehnoloģisko risinājumu, kas ietver bezpilota lidaparātu jeb dronu izmantošanu un speciālu elektrotīkla defektu analīzes programmatūru.

Ar bezpilota lidaparātiem tiks apsekotas Tukuma un Talsu novadā esošas gaisvadu elektrolīnijas apmēram 500 kilometru kopgarumā. Pilotprojekts norisināsies līdz jūnija beigām. Jāņem vērā, ka dronu maršruti var šķērsot arī privātīpašumos esošās elektrolīnijas.

 

Šādas defektēšanas laikā ir iespējams laikus atklāt un preventīvi novērst potenciālas avāriju situācijas, kas nākotnē varētu traucēt elektroapgādi apkaimes klientiem – piemēram, izolētos gaisvados iekritušu koku, kas vēl nav paspējis radīt bojājumus.

 

Elektrotīkla defektēšana ir neatņemama elektrotīkla uzturēšanas sastāvdaļa, kas ļauj sniegt drošu un kvalitatīvu elektroapgādes pakalpojumu. Savukārt jaunāko tehnoloģiju piemērošana un testēšana ļauj elektrotīkla uzturēšanas un uzlabošanas darbus veikt iespējami efektīvi.

Komentāri

  1. kadreiz taadi droni nebija.elektriba maksaaja 6 centus.tas vads man pie maajas 60 gadus stav.nu nav tur ne koki nekas.bet redz nepateree tanii iipashumaa citus meneshus ne kilovatu,bet 3 eiro jamaksaa.piderasi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *