Attēlam ir ilustratīva nozīme

Elpceļu infekcijas uzņem apgriezienus

Aizvadītajā nedēļā, no 5. decembra līdz 11. decembrim, Latvijā par 3,6% samazinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Reģistrēti 2842 jauni Covid-19 gadījumi un pieaudzis pozitīvo testu īpatsvars, kas sasniedza 21,6%. Tāpat par 13,8% pieaudzis pacientu skaits stacionāros.

Iepriekšējās nedēļas laikā Covid-19 gadījumu skaits samazinājies tikai Latgalē un Pierīgā, bet pieaudzis Kurzemē, Rīgā, Vidzemē un Zemgalē.

Eiropas Savienībā nedaudz turpina pieaugt saslimstība ar Covid-19. Latvijā saslimstība ar Covid-19 turas zem ES vidējā radītāja.

Tomēr, turpinoties ievērojamam saslimstības pieaugumam ar dažādām elpceļu infekcijas slimībām, riska grupu iedzīvotājus aicinām lietot sejas maskas vai respiratorus FFP2. To lietošana ir nepieciešama slēgtajās telpās, kur nav iespējams distancēties no citiem cilvēkiem, īpaši vietās, kur ir liels cilvēku skaits, notiek drūzmēšanās, nav nodrošināta pietiekama ventilācija. Labākais variants ir atturēties no šādu vietu apmeklēšanas, īpaši ar maziem bērniem, vai cilvēkiem ar hroniskām slimībām, senioriem, personām ar imūnsupresiju, cilvēkiem, kuri bieži un smagi slimo ar elpceļu infekcijām.

! Speciālisti aicina seniorus un cilvēkus ar hroniskām slimībām neatlikt vakcināciju pret sezonālo gripu un Covid-19 . Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā manavakcina.lv.

Saraksts ar ārstniecības iestādēm, kurās pieejamas valsts apmaksātas vakcīnas pret gripu.

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Komentāri

  1. nav jau brīnums par šādu rezultātu, ja daudzi savas atvases kurām puņķi, klepus sūta uz dārziņu un skolu!

  2. Un pieaugušie jau ar vazājas puņķaini un klepaini riņķi, šeit cilvēki nesaprot, ka nevar slims iet uz darbu. Daži covidnieki ar nesēž mājā, kad aizrāda, pukojas. Labi ej laukā viens staigā, bet nelien kur cilvēki

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *