Eiropas dienā – Eiropas eksāmens un pasākumi citviet Latvijā

9. maijā visā Eiropā un Latvijā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena. Rīgā Eiropas dienu svinēsim visas dienas garumā Eiropas Prasmju svētkos Eiropas Savienības (ES) mājā un tās pagalmā, Rīgā, Aspazijas bulvārī 28. Mudinām ikvienu interesentu nākt, pilnveidot prasmes un zināšanas par ES valstīm – piemērotas aktivitātes būs pieejamas ikvienam – gan vecāka gadagājuma ļaudīm, gan skolēniem, gan ģimenēm ar bērniem vai studentiem un draugu apvienībām. Pats svarīgākais – būsim kopā! Kopā audīsim Zāļu paklāju, pīsim maskēšanās tīklu un veidosim savu POP UP izstādi visas dienas garumā, piedalīsimies galda spēļu turnīros un darbnīcās. Plānotā programma ļaus daudzveidīgi iepazīt Eiropu – dejas, dziesmas, spēles, arhitektūra, mode, ēdieni, sporta veidi, piedzīvojumu iespējas un citas šķautnes, kas atklāsies sarunās, radošajās darbnīcās, turnīros, filmās, konkursos, valodas apguvē u.c. aktivitātēs. Esam pārliecināti, ka ikviens šeit atradīs sev piemēroto, lai sajustu īstu Eiropas dienas garšu!

Visas dienas garumā klātesošos priecēs grupa “Audiokvartāls” un draugi ar bagātīgu muzikālu atskatu uz Eirovīzijas dziesmu konkursu. Eiropas Prasmju svētkus vadīs Māra Sleja un Jānis Pētersons.

Eiropas dienas svinības atklāsim ar Latvijai veltītu stundu. No plkst. 11.00. iepazīsim Latvijā radīto un pasaules atzinību ieguvušo galda spēli ICE COOL, sacentīsimies novusa turnīrā, izzināsim Latvijā radītas tehnoloģijas, nobaudīsim ģeogrāfiskās izcelsmes aizsargātos Latvijas ēdienus un ieklausīsimies uzrunās un muzikālos priekšnesumos. Par pasākuma skanējumu Latvijas stundā rūpēsies Aija Vītoliņa. Latvijas stunda tiks pārraidīta tiešsaistē arī ES mājas Facebook profilā un portālā www.lsm.lv.

No plkst.12.00 ES mājas pagalmu ieskandinās bērnu un jauniešu priekšnesumi no Ukrainas kopienas. Savukārt Zviedrijas kā prezidējošās valsts aktivitātes aicinās piedalīties vēlēšanu simulācijas spēlē.

No plkst. 13.00 – 14.00 izgaismosim Beļģijas, Francijas, Itālijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Vācijas lepnuma mirkļus: skatīsimies video par Franciju, baudīsim Rīgas Cirka skolas priekšnesumu un muzikāla Stand-Up uzstāšanos “VĀCIETIS LATVIJĀ, KĀ TIKT GALĀ?” Jöran Steinhauer izpildījumā. Ieklausīsimies Rīgas Vācu kultūras biedrības ansambļa “Morgenrot” priekšnesumā un Latvijas Alpīnistu savienības valdes locekļa un augstkalnu alpīnista Valda Puriņa stāstījumā “Kalni-ceļojums brīvībā”.

Savukārt no 15.00 – 16.00 sajutīsim Dānijas, Īrijas, Grieķijas, Portugāles, Spānijas lepnuma mirkļus – īru dūdas, dūdinieka Vilius Matutis izpildījumā, Aijas Ertas stāstījums “Olimpisko spēļu vēsture un stāsts” un kopā ar TDA “Liesma” laidīsimies sirtaki dejā.

No 16.00 – 17.00 klātesošos sildīs spāņu dejas “Sol Flamenco” izpildījumā  un Zanes Eniņas stāstījums “Santjago ceļš: izstaigāt Spāniju un Portugāli”.

Stundā no 17.00 – 18.00 iepazīsim Austrijas, Somijas, Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Horvātijas, Kipras, Lietuvas, Maltas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Ungārijas lepnuma mirkļus – Vīnes valsis un viduslaiku dejas mācīšana kopā ar Rolandu Šteinbergu un Zani Prokofjevu un polkas deja un soļu apgūšana kopā ar TDA “Liesma”, kā arī video sveicieni no Maltas.

Visiem zinātkārajiem un azartiskajiem – no plkst. 18.00 – 19.00 Prāta spēles par Eiropas valstīm.

Ar pasākuma aktuālāko programmu aicinām iepazīties tiešsaistē www.esmaja.lv.

EIROPAS EKSĀMENS

Šogad jau desmito gadu pēc kārtas: līdz pat 9. maija plkst. 21.00 tīmekļa vietnē www.esmaja.lv notiek tiešsaistes tests Eiropas eksāmens. Līdz 9. maija rītam tajā bija piedalījušies ap 24 000 iedzīvotāju.

Tests ir izzinošs un atraktīvs veids, kā katram pašam pārbaudīt un paplašināt savas zināšanas par Eiropas Savienību. Piedalīties ir aicināti gan skolēni, sākot jau no pirmās klases, gan pieaugušie līdz sirmam vecumam.

PASĀKUMI CITVIET RĪGĀ UN LATVIJĀ

Pasākumu klāsts šogad īpaši bagātīgs – pilsētorientēšanās spēles, kino, izstādes, diskusijas un citas aktivitātes notiek teju ikvienā Latvijas pilsētā. Ar mums zināmo pasākumu afišu var iepazīties šeit: Eiropas diena 2023 (europa.eu)

Ikvienu no sirds sveicam Eiropas dienā, vēlot stiprināt mieru, demokrātiju, un arvien iestāties par savstarpēju cieņu un mūsu brīvībām! Lai stipra Latvija un Eiropa!

Pasākumu un aktivitāšu dalībniekus sociālajos medijos mudinām izmantot tēmturus #EiropasDiena, #prasmjugads un #DemokrātijaDarbībā.

Komentāri

  1. Paldies Dieviem, Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts. Fašistiskajai krievijai te neaizsniegties ar savām pretīgajām, šmucīgajām, zaglīgajām un asiņainajām roķelēm.

  2. Un par cik Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts-beidzot legalizējiet viendzimuma laulības!

    1. Skolnieciņš saka: 09.05.2023 22:01 Krievnacistam viss ir slikti. Tava mīļotā kara noziedzniece marija zaharova pavisam nesen ciemos pie naida kurinātāja un kremļa propagandista vladimira solovjova sāka runāt par karu Ukraina, bet saruna beidzās ar ASV un genderiem (dzimumiem). Pilnīgā beztēmā. Man liekas, ka marija zaharova ir šizofrēniķe. Viņai ir hiperhiksācija uz LGBTQ+ kopienu, ja jau viņa to piemin gan vietā, gaj nevietā. Tev, kremlin, ir līdzīgi. Kremļa bot, tu esi tāds pats zaglis kā vairums krievu.

    2. Skolnieciņš saka: 09.05.2023 22:01 Tava mūldēšana, segvārdu zagli, ir kremlinu stilā. Tik paskaties, kas fašistiskajā krievijā notiekas. Kremlinu bohēmas mākslinieks filips ķirkorovs uz fronti grib doties zeķubiksēs. Bet kremlinu urrā–patriotu iemīļotais dziedonis oļegs gazmanovs taisa videoklipu ar striptīzdejotājiem priekš z-patriotu vajadzībām. Klips izskatās gejists, lai gan tur apdzied fašistiskās krievijas armijas varenību. Krievijas armija petuhi vien sanāk. Tā laikam tu gribēji teikt, segvārdu zagli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *