Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: jelgava.lv

Būs pieejamas papildu pārtikas pakas

Katrai personai zemu ienākumu mājsaimniecībā laika periodā no 2022. gada 1. novembra līdz 2023. gada 30. aprīlim būs iespēja saņemt papildu pārtikas komplektu par trīs mēnešu periodu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta sniegšanas vietā.

To paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos „Darbības programmas ”Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.-2020. gada plānošanas periodā” īstenošanas noteikumi”, kas otrdien, 18. oktobrī, pieņemti valdības sēdē.

Pārtikas pakas varēs saņemt uzrādot derīgu pašvaldības sociālā dienesta izsniegtu izziņu par atbilstību trūcīgās mājsaimniecības statusam,  maznodrošinātas mājsaimniecības statusam (ar ienākumiem 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamai personai 229 eiro), krīzes situācijā nonākušās mājsaimniecības statusam.

Fonda atbalsta saņēmējiem atjaunota iespēja saņemt visu paredzēto Fonda atbalsta apjomu vienā reizē.

No 2023. gada 1. janvāra Fonda atbalstu (pārtikas, higiēnas un skolas preces) varēs saņemt arī maznodrošinātas mājsaimniecības, kurās ienākumi nepārsniegs 376 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamai personai 264 eiro.

 

Fonda atbalsts sniedzams arī Ukrainas civiliedzīvotājiem Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma izpratnē.

 

Šobrīd 25 partnerorganizācijas (nevalstiskās organizācijas, reliģiskas organizācijas, pašvaldības un pašvaldību sociālie dienesti) visā Latvijā nodrošina Fonda atbalsta paku izdali 446 vietās un izsniedz gatavas maltītes 29 zupas virtuvēs.

 

Komentāri

  1. Nu, nevajag ņirgt par trūcīgiem un maznodrošinātiem cilvēkiem. Tas ir neētiski!
   Bez cieņas, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 1. Nabadzība ir viena no ļaunākajām vardarbības formām. Nabadzība rada problēmas uz tukšas vietas, kādu normālos apstākļos nekad nebūtu.
  Ar cieņu un iejūtību, žēlsirdīgais Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 2. Kur runa par pārtikas paku dalīšanu, tur atkal latentais komunists Skolniekcibiņulis klāt. Nabadzība ir tāds pat netikums kā alkoholisms. Ne jau par velti abi ir nešķirami un, kā likums, šo abu svētajai laulībai pieplusojas klāt vēl viens netikums pīpošana.

   1. Normālā sabiedrībā bada nav. Kur bads, tur priekšlaicīga mirstība un invaliditāte.

  1. Es neesmu komunists. Es esmu pagāns. Man komunisti riebjas. Nepiedēvē man to, kas es neesmu!!!
   Ar cieņu, Skolnieciņš

 3. Varbūt labāk radīt apstākļus valstī ka nebūtu jādala nabagpakas,bet jā valstij tak nav jānodarbojas ar ekonomisko attīstību,bet ir tikai jāpaaugstina un jāiekasē nodokļi-mērgļi ar jv priekšgalā

  1. Padomju okupācija atstāja latviešiem sūdainu dāvanu – sliktu epiģenētiku. Orku asinis ir sajaukušās ar latviešu asinīm. Mordora ledainā elpa pūš pakausī.

 4. Tas ir sausmigi kad 30 gadus pec briesmigaas krievu okupacijas ir laudis kuriem jaapmeklee zupas virtuves un ir vajadzigas partikas pakas lai izdzivotu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *