Būs dārgākas cigaretes un citi tabakas izstrādājumi

Īstenojot samērīgu un pakāpenisku akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanas politiku, 2023.gada 1.janvārī mainās akcīzes nodokļa likmes tabakas izstrādājumiem un elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamiem šķidrumiem, to sagatavošanas sastāvdaļām (e-šķidrumi) un tabakas aizstājējproduktiem. Tādēļ no 2023. gada 1. janvāra varētu pieaugt minēto produktu mazumtirdzniecības cenas. Līdz ar likmju maiņu šo produktu apritē iesaistītajiem komersantiem jāveic inventarizācija un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajiem tabakas izstrādājumiem un e-šķidrumiem.

Akcīzes nodokļa likmes paaugstināšana tabakas izstrādājumu cenas mazumtirdzniecībā varētu ietekmēt šādi:

 

 • No 2023.gada 1.janvāra:
 • Cigaretes (20 gab. paciņā, cena 4,00 EUR) + 0,18 EUR (ieskaitot PVN);
 • Cigāri un cigarillas (10 gab. paciņā) + 0,14 EUR (ieskaitot PVN);
 • Smēķējamā tabaka (40 grami paciņā) + 0,29 EUR (ieskaitot PVN);
 • Karsējamā tabaka (6,2 grami paciņā) + 0,08 EUR (ieskaitot PVN).

Tabakas izstrādājumu, t.sk. cigarešu inventarizācija

 

2023.gada 1.janvārī jāveic visiem tabakas izstrādājumu apritē iesaistītajiem komersantiem (izņemot mazumtirgotājus), līdz 16.janvārim jāiesniedz Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) akcīzes nodokļa starpības aprēķins un līdz 14.februārim jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajiem tabakas izstrādājumiem.

 

2023.gada 1.februārī jāveic tabakas izstrādājumu mazumtirgotājiem, līdz 15.februārim jāiesniedz Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) akcīzes nodokļa starpības aprēķins (jāiesniedz arī gadījumā, ja krājumā nav tabakas izstrādājumu) un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajiem tabakas izstrādājumiem.

 

Akcīzes nodokļa likmes paaugstināšana e-šķidrumu, to sagatavošanas sastāvdaļu un tabakas aizstājējproduktu cenas mazumtirdzniecībā varētu ietekmēt šādi:

 

 • No gada 1.janvāra:
  • E- šķidrumi:
   • E-šķidrums (1,3 ml) +0,06 EUR (ieskaitot PVN);
   • E-šķidrums (2,0 ml) +0,10 EUR (ieskaitot PVN);
   • E-šķidrums (10,0 ml) +0,48 EUR (ieskaitot PVN).

 

  • Tabakas aizstājējprodukti:
   • Nikotīna spilventiņi (16,8 grami iepakojumā) +0,41 EUR (ieskaitot PVN);
   • Nikotīna spilventiņi (18,0 grami iepakojumā) +0,44 EUR (ieskaitot PVN).

 

 

 

E-šķidrumu un tabakas aizstājējproduktu inventarizācija

 

2023.gada 1.janvārī jāveic visiem e-šķidrumu un tabakas aizstājējproduktu apritē iesaistītajiem komersantiem (izņemot personas, kas saņēmušas speciālo atļauju (licenci) apstiprināta noliktavas turētāja darbībai), līdz 16.janvārim jāiesniedz Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) akcīzes nodokļa starpības aprēķins un līdz 15.februārim jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajiem e-šķidrumiem un tabakas aizstājējproduktiem.

 

Papildu informācija

 

Plašāka informācija, metodiskie un informatīvie materiāli pieejami VID tīmekļvietnes sadaļā “Nodokļi/Akcīzes nodoklis/ Informatīvie un metodiskie materiāli/ Par akcīzes preču inventarizāciju, nodokļa starpības summas aprēķināšanu saistībā ar nodokļa likmju maiņu”.

 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, izvēloties tēmu “Akcīzes nodoklis un akcīzes preču aprite” vai uzdot jautājumus elektroniski Elektroniskās deklarēšanas sistēmā sadaļā “Sarakste ar VID”.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *