Attēlam ir ilustratīva nozīme FOTO: Armīns Janiks, Aizsardzības ministrija

Bruņotie spēki aicina pieteikties rezervistu militārās pamatapmācības kursam  

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus sniegt savu ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, izvēloties kādu no sev piemērotākajiem militārās apmācības un dienesta veidiem.  Viens no veidiem, kā iesaistīties valsts aizsardzībā, ir apgūt rezervistu militāro apmācību.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss dod iespēju rezervistam – Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 50 gadiem, bez militārās sagatavotības, brīvprātīgi apgūt dienestam rezervē noteikto militāro pamatapmācību. Tie Latvijas pilsoņi, kuri būs  sekmīgi apguvuši rezervistu militārās pamatapmācības kursu, dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību, mobilizācijas norīkojumu un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīru pienākumus.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss 2024. gadā tiks organizēts trīs nedēļu garumā no 27. jūlija līdz 17. augustam un tam var pieteikties līdz 1. jūnijam, vienotajā rekrutēšanas platformā “klustikaravirs.lv” tiešsaistē aizpildot pieteikuma anketu.

Rezervistu militāro pamatzināšanu un iemaņu pamatkursā rezervists iegūst militārās pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, apgūstot tādus priekšmetus kā ieroču apmācība, kaujas šaušana, sakaru apmācība, normatīvie akti, lauka kaujas iemaņas, topogrāfija, orientēšanās un medicīna. Savukārt kolektīvās apmācības līmenī – lauka kaujas iemaņas nodaļas līmenī.

Apmācība noritēs klātienē klasē, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot arī teorētiskās un praktiskās ieskaites.

Militārās apmācības laikā rezervisti tiks nodrošināti ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos – teltī, kā arī ar formas tērpu, nepieciešamo ekipējumu un inventāru. Rezervistiem par katru militāro mācību dienu izmaksās kompensāciju 41,75 eiro dienā.  To izmaksās ar pārskaitījumu norādītajā bankas kontā mēneša laikā pēc apmācības kursa beigām. Rezervisti tiks nodrošināti ar ēdināšanu vai saņems karavīra uzturdevu, kas ir 14 eiro dienā.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks Alūksnē, bet pirms kursa sākuma tiks atvērti pulcēšanās punkti Gulbenē, Valmierā, Jēkabpilī, Saldū un Rīgā, no kuriem rezervisti tiks nogādāti uz un no mācību vietas. Kursa laikā – 3. un 4. augustā – tiks plānota brīva nedēļas nogale.

Pieteikties apmācības kursam var Latvijas pilsoņi (vīrieši un sievietes) bez militārās sagatavotības vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri ieguvuši vismaz pamatizglītību un pārvalda valsts valodu vidējā līmenī (B1). Militārajai apmācībai pieņems rezervistus, kuri atbilst dienestam rezervē noteiktajam veselības stāvoklim, ko pārbaudīs medicīniskā komisija.

Informācija par pieteikšanos uz rezervista pamatapmācības kursu pieejama vienotajā rekrutēšanas platformā “klustikaravirs.lv”, Neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt darba dienās no pulksten 09.00 līdz 16.00 uz tālruni 67800270 vai rakstīt uz e-pastu rezervists@mil.lv.

 

Izmanto iespēju brīvprātīgi iesaistīties valsts aizsardzībā! Esi valsts nākotnes sardzē – sagatavojies dienestam rezervē!

 

*Šī kursa apgūšana neatbrīvo 18 un 19 gadus vecus pilsoņus no iesaukšanas valsts aizsardzības dienestā.

 

 

Komentāri

 1. Pilsoņi ar slepkavnieciskām tieksmēm un nepieskaitāmie beigušies, jāsāk tvarstīt normāli ļaudis? Darīt jau to var, tikai risks, ka bieži piesauktajā X stundā ieroču stobri var rādīt ne tajā virzienā, kur iecerēts.

 2. Man iesaukšana aizsardzības dienestā nespīd. Fiziski esmu par švaku priekš armijas. Trūcīgā statuss bērnībā un ģenētiskais defekts – celiakija – nolaupīja manu iespēju izaugt lielam. Auguma ziņā esmu kā vecāko klašu pamatskolēns vai kā vidēja auguma sieviete. Izaugt var pat pēc pubertitātes, bet tā ir smaga ķiruģija, ko taisa ārzemēs. Var izaugt pa 5cm, ja lauž augšstilbu un apakštilbu. Tālāk var riskēt rokas lauzt, roku izpletumam jābūt vienādam ar augumu kā tas ir zeta griezumā. Smaga ķirurģija, kur starp katru operāciju ir jānogaida gads. Ārzemēs bagātie to var veikt. Ir klīnikas, kur to taisa. Latvijā neko tādu neveic. Laikam jo tā ir elitāra un pinķerīga medicīna, kas robežojas starp maksimālo organisma fizioloģisko izturību. Par 400 000€ var par 5cm izaugt pat trīdesmitgadnieks. Turklāt tas būs proporcionāls un estētisks augums. Kad ne tikai kājas simetriski pagarina, bet arī rokas. Mugurkaulu, protams, nedrīkst aiztikt, jo anatomiski tur neko labot nevar. Tā kā pat trūcīgā statusa sekas var izlabot, ja kļūsti miljonārs un ja teicami proti angļu valodu.

  1. Esmu lasījis zinātniskās publikācijas (svaigas), tur bija teikts, ka zobu iedīgļus no paša cilvēka cilmšūnām iemācīsies izaudzēt šūnukultūrā un implantēt cilvēka smaganās. Tālāk zobs izaug pats pat ātrāk nekā dabā iekārtots. Vienīgi šāda zoba cena var variēt ap 40 000 eiro. Padārgi. Bet mikrobiologi būtu ieinteresēti. Tātad arī trūcīgā statusa dēļ jeb finansiāli nepieejamas zobārstniecības dēļ zaudētos zobus varēt atjaunot identiskus dabīgajiem vai pat labākus, bet par lielu naudu. Izrādās kā gēnu metilēšana ir tāda lieta, kasaina gēnu ekspresiju. Var censties no paša ģenētiskā materiāla dzeltenīgi pelēko zobu vietā, kas ir ģenētiski determinēts, uztaisīt ideāli baltus zobus. Signālmolekulas dara brīnumus, vienīgi var iekulties onkoģenēzē. Jo izmaņai gēnu ekspresijā var būt onkoģenēzes triģeris. Kaulu vēzis ir grūti ātstējams. Tur pat bagātie aiziet viņsaulē no diagnozes. Paldies Dieviem, ka par naudu varēs labot nabadzības sekas.

 3. Pagaidām mediķi, mikrobiologi, biotehnologi mokās ar zobu iedīgļu šūnu kultūrās. Tomēr es domāju, ka ar laiku mācēs izaudzēt jaunas rokas un kājas. Tas būs prieks priekš multimiljonāriem. Bet vienalga tas ir super, ja pēc karā norautas rokas vai kājas, tev var pieaudzēt jaunu roku vai kāju. Domāju kā 22. vai 23. gadsimtā tāda tehnoloģija radīsies, kaut gan var gadīties, ka tā ir fizioloģiski neiespējama.
  Warhammer 30k un Warhammer 40k iet runa par genosēklu jeb jaudīgu ģenētiskās modifikācijas tehnoloģiju un papildus orgānu implantēšanu, kas jūtami uzlabo cilvēka fiziskos rādītājus un dzīvildzi. Kaut gan šaubos, par tādas tehnoloģikas realistiskumu. Ja 1,5 miljardu gadu laikā daba uz Zemes nav izveidojusi nevienu superorganismu, tad šādas ieceres ir nereālas. Kaut gan forši būtu, ja būtu tehnoloģika, kas izlabo ģenētiskus defektus pieaugušam īpatnim un pagarina dzīvildzi.

 4. Maximā maksā vairāk nekā armijā iesaucāmajiem. Un ja tu ej fizmatos, tad pēc gada armijā tu ar augstāko matemātiku būsi auzās. Ir studiju kursi, ko uzreiz pēc ģimnāzijas apgūst. Ja ir pārtraukumi, tad studijām vairs nederi. Universitāte vājos netur. Tātad valsts vēlās vairāk humanitārijus. Jo gads armijā eksaktajiem ir kā nāves spriedums. Lūk, tā. Piemēram, vienu augstākās matemātikas kursu vai arī divus RTU inženierzinātņu vidusskolas skolēni apgūst jau vidusskolā. Šo praksi ir jāietver it visās skolās, kuru audzēkņi grib tālāk saistīt savu dzīvi ar eksaktajām zinātnēm. Ja daļa augstskolas kursu tiks docēti skolā, tad šādus eksperimentus ar obligāto dienestu drīkst veikt.

 5. Nu jau Skolniekzellū galīgi nojūdzies, sagrābstījis kaut kādus terminus un nu tik bārsta.
  Pat ja praktiskā zinātne visu to var paveikt, kam vajadzīgs 1,85cm garš un 150 gadus vecs Skolniekzellū ar Tvaika ielas smadzenēm.

  1. 2022 saka: 29.02.2024 11:16 Nu, ja cilvēkam karā ir norauta roka vai kāja sprādzienā un ja cilvēks izdzīvo. Praktiskā zinātne neko nevar paveikt, pat ar neierobežotu naudas resursu. Neko. Tāpēc es arī saku, ka 22. vai 23. gadsimts. Un jautājums. Vai fizioloģiski izaudzēt roku vai kāju ir iespējams un kā to piešūt klāt? Šūnu kūltūras nāk no 60-tajiem gadiem stāv uz vietas. Un progress pa šiem gadiem ir minimāls.
   Tu saki, ka praktiskā zinātne var. Bet es saku, ka nevar. Palasi zinātniskās publikācijas angliski, nevis dzelteno presi.

 6. Es nevar pārdzīvot ka netiek armijā,tad būtu brīnumi ka man stroķi iedotu,dddd

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *