Brīdina par vētru piekrastē

Kā informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, virs Atlantijas okeāna izveidojies aktīvs ciklons, kas, šķērsojot Skandināviju, turpina virzīties uz austrumiem. Šodien, 6. oktobra vakarā ciklons pietuvosies Latvijas teritorijai, un tā ietekme būs novērojama visu brīvdienu garumā. 

No Baltijas jūras pietuvojoties siltajai atmosfēras frontei un pazeminoties atmosfēras spiedienam, šovakar pakāpeniski no rietumiem debesis aizklās mākoņi, kas nesīs arī intensīvus nokrišņus – līs ilgstoši, vietām pat stipri, lielākajā daļā valsts teritorijas lietus mitēsies tikai otrdien. Attīstoties gubu-lietus mākoņiem, sestdien un svētdien lokāli iespējams pērkona negaiss. Stiprais ziemeļrietumu vējš uz Latviju atnesīs arī ievērojami vēsāku gaisa masu, tādēļ svētdien vietām Latvijā sagaidāms arī pirmais sniegs, arī sniega un ledus graudi, tomēr noturīga sniega sega neveidosies.

Piektdien vakara stundās pastiprināsies mērens, mēreni stiprs dienvidu, dienvidrietumu vējš, brāzmās sasniedzot 17-22 m/s, piekrastē pat 25-28 m/s. Sestdien vējš iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem un visā teritorijā saglabāsies stiprs un brāzmains līdzīgi kā naktī uz sestdienu, bet svētdien vēja brāzmas vietām varētu būt vēl spēcīgākas, piekrastes rajonos sasniedzot pat 30 m/s. Vēja pierimšana valsts lielākajā daļā gaidāma svētdien vakarā, vien piekrastes rajonos brāzmains vējš saglabāsies līdz pirmdienas dienas vidum.Līdz ar stipro vēju līča piekrastē gaidāmi arī vējuzplūdi – visvairāk ūdens līmenis paaugstināsies Rīgas līča dienvidos – par 1-1,2 m. Atsevišķos rajonos lietus dēļ var applūst arī zemākās vietas.Naktī uz sestdienu minimālā temperatūra gaidāma nakts sākumā: gaiss atdzisīs tikai līdz +7…+14°, pēc tam nakts gaitā tā paaugstināsies, un maksimālā temperatūra gaidāma rīta stundās, dienas laikā jau Latvijā ieplūdīs vēsāks gaiss un temperatūra pazemināsies. Savukārt gan svētdien, gan pirmdien naktīs termometra stabiņš noslīdēs līdz +1…+6° atzīmei, bet vietām zāles virskārtā veidosies salna 0…-2°, vien jūras piekrastē gaiss būs par dažiem grādiem siltāks. Arī dienā nebūs siltāks par +6…+10°, austrumu rajonos svētdien pat +4…+6°.

Komentāri

  1. Man loti patuk rydens. Rydeni ir tik daudz darba jastada dzerveni javac kurbi purva jamekle zemeni.
    Paari visam rudeni jādzer vodka jaaklausa castuski jacinas pret covudfasiste viss kas jadara istam plakanzemam.

  2. Skolniecin..Es sodien atpusos ar savu miloto…baudam dzervenu likieri pie silta kamina…un klausamies latviesu slagerus..skolniecin ogoosana ir beigusies purvos ir salna..un kirbisi jau saldi dus virtuvee uz pkaukta..tapat ka es sava milotaa apskavienios…lai ari tev jauka svetdiena kopa ar savu miloto virinu.

    1. Man ir apnikusi dumjaa skolniecina sabiedriba .tapec pasedesu citos portaalos…

    1. Skolnieciņš saka: 08.10.2023 18:58 Tu esi garīgi slims cilvēks, ja uzdodies par mani. Aizej pie psihiatra. Islāms nav nav aktuāls.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *