Brīdina par stipru snigšanu, tostarp Tukuma novadā un piekrastē

Latvijai no rietumiem tuvojas ciklons, līdz ar to šodien, 04. janvārī, pēcpusdienā Latviju sāks šķērsot plaša intensīvu nokrišņu zona, brīdina Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Teritorijas lielākajā daļā ilgstoši snigs un dažviet, galvenokārt piekrastes rajonos, gaidāms arī slapjš sniegs. Naktī uz 05.01. gaidāma stipra snigšana – teritorijas lielākajā daļā izveidosies 5-7 cm bieza sniega sega, bet vietām valsts rietumos ļoti stipra snigšana – izveidosies 10-12 cm bieza sniega sega. Gaidāms arī putenis un brīžiem redzamība pasliktināsies līdz 500-1000 m. Ceļi būs ļoti slideni.

!!!!Jāņem vērā, ka ļoti stipra snigšana plašās teritorijās traucēs transporta kustību uz ceļiem un dzelzceļiem, gaisa satiksmi, kā arī gājēju pārvietošanos, u.c. āra aktivitātes. Pārvietojoties pa ceļiem, jābūt uzmanīgiem un jāplāno ceļā pavadīt ilgāku laiku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri

  1. Kas to būtu domājis, ka 10cm sniega var likt izsludināt turpat ekstrēmus laikapstākļus un ar putainām lūpām kliegt par to visos iespējamos medijos! Kad mēs augām, tad tā nebija.

    1. Pasludinot ārkārtas situāciju, (jebkurā sfērā – vai tā medicīna, izglītība, ceļu uzturēšana), rokās iekrīt bezatbildības kārtis, ar kurām tad var spēlēties pēc sirds patikas.

  2. Jā, esam jau tik tālu, ka šajos platuma grādos janvārī 5-10 cm sniegs ir bīstams, putenis, vējš bīstams. Cilvēki miīlie ir ziema, protans jābūt uzmanīgākiem, bet nevajagjau palikt glupiem.

  3. Bet redz ka vajag brīdināt!Pat par 1cm sniega jābrīdina,jo analfebēti pie stūres savairojušies ka biezs!!!Un visi pēc tam vel nekaunas pīkstēt un ņuņņāt internetā,ka šiem sniegs nav notīrīts pie kājām vai d.rsa noslaucīta viņu vietā!Mīksto laikmets ir sācies kopš katram pamuļķim ir pieejams internets!

  4. Zinot, ka gaidāma stipra snigšana, plānojam, ka no rīta būs jāceļas 0,5-1 stundu ātrāk, jo jātīra būs mašīna, jāiztīra ceļš līdz ceļam, arī ceļā būs jāpavada ilgāks laiks, jo braukšana ir lēnāka.
    Tāpēc ir labi, ka iedzīvotāji tiek brīdināti par nelabvēlīgajiem laika apstākļiem.
    Tādēļ ironija ir pilnīgi nevietā, ja vien neesiet deklasētais, kurš uz savu točku pēc ikdienišķās dziras var aiziet savās caurajās zeķēs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *