Attēlam ir ilustratīva nozīme

Bērnu slimnīcā izmaiņas uzņemšanas kārtībā

No 2023. gada 2. janvāra, stājoties Bērnu slimnīcas stacionārā, pacientam un viņa pavadošajai personai būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests. Ir noteikti ierobežojumi apmeklētājiem gripas epidēmijas dēļ.

Covid-19 tests pirms stāšanās stacionārā

 Bērnu slimnīcā ir pieaudzis pacientu, kas ieradušies plānveidā, un viņus pavadošo personu skaits, kuriem slimnīcā veiktais Covid-19 Ag eksprestests ir pozitīvs. Tas būtiski ietekmē slimnīcas darba organizēšanu, kas, savukārt, rada neērtības pacientiem, viņu ģimenēm un veselības aprūpes darbiniekiem. Tāpēc no 2. janvāra tiem, kas ierodas uz plānveida ārstniecības pakalpojumiem Bērnu slimnīcas stacionārā, Dienas stacionārā, Rehabilitācijas un psihiatrijas dienas stacionārā̄ un Rehabilitācijas stacionārā, kā arī pavadošajām personām būs jāuzrāda negatīvs SARS-CoV-2 testa rezultāts (profesionāli veiktais SARS-CoV-2 Ag vai SARS-CoV-2 RNS tests).

 Profesionāli veiktais SARS-CoV-2 Ag (ātrais antigēna tests) tests ir derīgs 24 h, bet SARS-CoV-2 RNS (laboratorijā veikts tests, kura rezultātus jāgaida ilgāk) tests ir derīgs 48 h. Nosūtījums uz operāciju, manipulāciju vai stacionāru ir derīgs arī Covid-19 testa veikšanai pacientam un viņa piederīgajai personai, kura pavadīs bērnu uz slimnīcu. Šos testus, uzrādot nosūtījumu, apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem. Mājās veikts paštests nebūs derīgs.

Dodoties saņemt pakalpojumu vai konsultāciju uz Bērnu slimnīcas Ambulatoro veselības centru jeb poliklīniku, veikt Covid-19 testu nebūs nepieciešams. Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā testēšanas kārtība paliek nemainīga, tā noteikta atbilstoši SPKC algoritmam, ņemot vērā pacienta simptomus.

Sīkāka informācija šeit: https://www.bkus.lv/lv/content/kas-jaievero-dodoties-uz-bernu-slimnicu

 

Apmeklētāju plūsmas ierobežojumi gripas dēļ

 

Sākusies gripas epidēmija un Latvijā strauji izplatās dažādi respiratori vīrusi, tāpēc pacientu drošībai Bērnu slimnīcā noteikti vairāki ierobežojumi pacientu apmeklēšanai.

 • Pacientu apmeklēšana nav atļauta:
  • nodaļā, kurā lielākoties ārstējas infekciju slimību pacienti.
 • Pacientu apmeklēšana iespējama ar papildu ierobežojumiem, par kuriem detalizēti informē nodaļas personāls:
  • nodaļā – Hematoonkoloģijas nodaļa;
  • un 16. nodaļā – nodaļas, kurās ārstējas jaundzimušie.
 • Citās Bērnu slimnīcas stacionāra nodaļās bērnus drīkst apmeklēt tikai vecāki vai likumiskie pārstāvji, šobrīd pārējo ģimenes locekļu vai draugu ciemošanās pie pacientiem nav atļauta (nodaļās netiks ielaisti arī māsas, brāļi un vecvecāki).
 • Apmeklētājiem jābūt veseliem, bez iesnām un klepus.
 • Apmeklējuma laiks – atbilstoši Bērnu slimnīcas iekšējās kārtības noteikumiem.
 • Slimnīcas telpās obligāti jālieto ķirurģiskās maskas vai respiratori (FFP2).

Komentāri

 1. Great site. Plenty of helpful info here. I am sending it to a few pals ans also sharing in delicious. And certainly, thank you on your effort!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *