Attēlam ir ilustratīva nozīme

Autovadītāju ievērībai: pirmdien jāplāno papildu laiks ceļā un jārēķinās ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem

Ņemot vērā laika prognozi, autovadītājiem, plānojot savus braucienus pirmdien un otrdien ir jāplāno papildu laiks ceļam un jārēķinās, ka satiksme var būt īpaši palēnināta.

Atbilstoši meteorologu prognozēm, 12. un 13. decembrī daudzviet gaidāma ilgstoša un stipra snigšana, tāpēc jau no svētdienas vakara līdz otrdienas vakaram valstī būs spēkā oranžais laika apstākļu brīdinājums.

Valsts ceļu uzturēšanas darbi notiks arī snigšanas laikā, taču ir jārēķinās, ka sniega kārta veidosies atkārtoti, tāpat var veidoties sniega sanesumi, ceļi var būt arī slideni. Pilnībā ceļi no sniega tiek notīrīti 3 līdz 24 stundu laikā pēc snigšanas beigām. Jāatceras, ka apledojums uz ceļiem var veidoties arī pēc tam, kad ceļš ir apstrādāts ar pretslīdes materiāliem. Ziemas uzturēšanas darbu uzdevums ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nav iespējams atcelt ziemu.

Īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi var veidoties uz grants autoceļiem, kuri ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Valsts ceļi ziemā tiek uzturēti atbilstoši uzturēšanas klasēm, kuras tiek piešķirtas vadoties pēc vairākiem kritērijiem, kur galvenais ir satiksmes intensitāte. Jo noslogotāks ir ceļš, jo ātrāk un biežāk to tīra un veic citus uzturēšanas darbus. Vairāk informācijas par valsts ceļu uzturēšanas prasībām šeit: https://lvceli.lv/buj/ziemas-uzturesana/.

Aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *