Ārlietu ministrija par Krievijas iebrukumu Ukrainā

Šorīt, 2022. gada 24. februārī, ir sākta neizprovocēta plaša mēroga Krievijas militāra agresija pret Ukrainu. Tā seko pirmdien izziņotajam Krievijas prezidenta Vladimira Putina lēmumam atzīt Ukrainai piederošo Luhanskas un Donbasa teritoriju neatkarību, un ievedot tajās karaspēku.

Latvijas vēstniecība Kijevā tiek evakuēta, lai izveidotu konsulārās palīdzības punktu Ļvivā. Atkārtoti aicinām Latvijas valstspiederīgos nekavējoties izceļot no Ukrainas pašu spēkiem pa sauszemes maršrutiem, kamēr tas vēl ir iespējams.

Ja nepieciešama palīdzība izceļošanai, aicinām doties uz Ļvivu. [Hostelis Sakura, netālu no pasta iecirkņa Nova Poshta Nr 17 / Shevchenka 323 b // вулиця Шевченка, 323 б]. Ārkārtējā situācijā lūdzam zvanīt Ārlietu ministrijas diennakts palīdzības tālrunim +371 26337711 (pieejams WhatsApp).

Latvijas augstākās amatpersonas stingri nosodījušas Krievijas agresiju, kā arī mudinājušas starptautisko sabiedrību to apturēt. Latvija kopā ar sabiedrotajiem rosina sākt NATO 4. panta konsultācijas, lai lemtu par alianses rīcību.

Demokrātiskās Rietumu valstis un starptautiskās institūcijas, ieskaitot ES un NATO, ir vienotas savā nostāja pret Krievijas agresiju un imperiālismu, kā arī par atbalsta sniegšanu Ukrainai.

Komentāri

  1. Tā jau tie krievi nevienam nepatīk un nekur nav gaidīti,tagad viss paliks vēl sliktāk neskatoties,vai viņš atbalsta karu vai nē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *