Attēlam ir ilustratīva nozīme

Ārkārtas sēdē Tukumā lemj par bērnudārzu turpmāko darbību/Papildināts 15.42/

Šodien, 12. maijā, Tukuma novada domē tiek plānota ārkārtas sēde, kurā tiks lemts par bērnudārzu darbu pēc 12. maija, ņemot vērā Ministru kabineta doto  atļauju organizēt mācību darbu piecus un sešus gadus veciem bērniem – klātienē vai attālināti, lai sagatavotu viņus 1. klasei.

Kā «NTZ» stāstīja Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Marita Bērziņa, ārkārtas sēdē plānots lemt par to, kādā režīmā strādās novada bērnudārzi: “Mēs esam sagatavojuši lēmuma projektu, kas paredz, ka no 13. maija visi bērnudārzi atsāks darbu. Tas nozīmē, ka tajos tiktu nodrošināta piecus un sešus gadus veco bērnu apmācība, kā arī paralēli tai darbosies dežūrgrupas, turklāt arī tajos bērnudārzos, kuros iepriekš šo grupu nebija. Galvenais nosacījums – grupā nevarēs būt vairāk par 15 bērniem un būs  jāievēro drošības pasākumi. Taču konkrētāk par šo jautājumu deputāti diskutēs ārkārtas domes sēdē.” Vaicāta, kā tiks organizēts bērnudārzu darbs vasarā, jo no vecākiem jau dzirdēts, ka bērnudārzi vasarā būšot atvērti, M. Bērziņa skaidroja, ka ir plānots atcelt iepriekš domē apstiprināto lēmumu par bērnudārzu darbu vasarā, kas paredzēja, ka daļa bērnudārzu būs slēgti un ka strādās tikai dežūrējošie, taču arī par to vēl būšot jālemj deputātiem. Vēl interesējāmies, vai piecus un sešus gadus veco bērnu grupu darbs tiks pagarināts un tās darbu turpinās arī jūnijā, kā to sapratuši vecāki. M. Bērziņa un pārvaldes juriste Kristīne Logina skaidroja – ja vecāki nav iesnieguši bērna dokumentus uzņemšanai 1. klasē, tad bērns var apmeklēt bērnudārzu līdz brīdim, kamēr šie dokumenti tiek iesniegti un līdz ar tiem arī medicīniskā karte, jo bez tās pirmsskolas izglītības iestādi bērns apmeklēt nevar. Ir vecāki, kas jau jūnija sākumā iesniedz dokumentus skolā, bet ir tādi, kas to dara jūnijā otrajā pusē, līdz ar to bērnam ir tiesības līdz tam apmeklēt bērnudārzu.

Papildināts! 

Tukuma novada domes ārkārtas sēdē deputāti nolēma atbalstīt augstākminētos Izglītības pārvaldes  priekšlikumus. Tāpat vienojās – ja bērnu (neatkarīgi no vecuma) , kas plāno apmeklēt bērnudārzu, būs vairāk, nekā noteiktie 15, tad tiks veidotas arī papildu dežūrgrupas.

Komentāri

  1. Stulbos lielveikalus atvērt var ,bet bērni uz bernudārzu iet nevar.Ko lai dara vecāki ar tiem 3 un 4 gadniekiem ir taču jāiet uz darbu

    1. Pilnīgi piekrītu, ko lai dara 3/4 gadnieku vecāki? Es pagaidām esmu bezalgas atvaļinājumā tikai tādēļ ka man nau kur bērnu atstāt. Varēja atvērts vismaz kādu grupiņu lai tiešām vecākiem kuriem nau kur atstāt lai ir bērnudārzs.

      1. Varējāt kopā ar bērnu pamācīties, piemēram, latviešu valodas gramatiku. Jums tas būtu lietderīgi izmantots laiks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *