Blakus “K Senukai” veikaliem varēs nodot jebkāda veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku – elektrisko zobu birsti, matu fēnu, printeri, tosteri, ledusskapi, boileri, veļasmašīnu, televizoru, gludekli, mobilo tālruni u.c.
Nododot sev nevajadzīgo elektrotehniku, iedzīvotāji varēs piedalīties loterijā un iegūt kādu no sešām “K Senukai” dāvanu kartēm 50 eiro vērtībā vai kādu no sešām “Zaļās jostas” speciālajām balvām.
Elektrotehniku no plkst.10.00 līdz 13.00 varēs nodot pie veikala Maskavas ielā 418 a, Rīgā, un Mazajā Rencēnu ielā 13, Rīgā; no plkst.15.00 līdz 18.00 – Priedaines ielā 37, Rīgā, un Lucavsalas ielā 3, Rīgā; no plkst.10.00 līdz 13.00 – Loka Maģistrālē 1b, Jelgavā; no plkst.15.00 līdz 18.00 – Kurzemes ielā 46, Tukumā.
“Ne vienmēr ir laiks un iespēja atrast, kur var nodot videi bīstamos atkritumus – elektrotehniku, tāpēc mēs nākam pretī gan galvaspilsētas, gan Latvijas reģionu iedzīvotājiem, organizējot dažādas akcijas, lai no elektrotehnikas var atbrīvoties ērti, legāli un bez maksas,” saka “Zaļās jostas” pārstāve Signe Jānelsiņa.
Sadzīves atkritumos nedrīkst mest priekšmetus, ko var pieslēgt pie elektrības, kuros ir mikročips vai mikroshēma, un šis nosacījums attiecas arī uz ļoti mazām elektrotehnikas vienībām.
Jebkura elektrotehnika ir bīstamie atkritumi, kas izgatavoti no visdažādākajiem materiāliem – toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, kadmija, svina, dzīvsudraba, vara u.c., dažādas plastmasas, stikla, vielām, kas novērš aizdegšanos, tāpēc tie, nonākot vidē, var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt cilvēka veselību.
Turpretī pārstrādes punktos nodoto elektrotehniku izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, turpmākajos procesos tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.
Par SIA “Zaļā josta”
“Zaļā josta” ir ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums, kas organizē izlietotā iepakojuma, videi kaitīgo preču, elektrisko un elektronisko iekārtu apsaimniekošanu, tādējādi dodot iespēju uzņēmumiem iegūt 100% atbrīvojumu no Dabas resursu nodokļa un parūpēties, lai atkritumi, kas radušies to saimnieciskās darbības rezultātā, tiek savākti, pārstrādāti un nonāktu otrreizējā apritē.
Komentāri
Atbildēt
Līdzīgi raksti
-
Ar kampaņu “Iemācies uzvarēt” jauniešus aicina pieteikties valsts aizsardzības dienesta vasaras iesaukumam
-
Iespēja atbalstīt nākamo sūtījumu uz Ukrainu
-
Sākas pieteikšanās Tukuma novada kultūras projektu konkursam
-
Autovadītāju ievērībai: būvdarbi turpinās 53 valsts autoceļu posmos
-
27. septembra laikrakstā
Kur un kad varēs privātpersona nodot bez malsas 4 autoriepas ,lai nav jāved uz mežu?
Citās pašvaldībū teritorijās vienu reizi var nodot bez maksas.
Var nodot tikai taas lietas par kuraam var dabuut naudinu, redz no Elektronikas var dabuut daudz atpakal jo tajos ir dargmetaali.
Ja tev par komplekta nodošanu 7eur ir par daudz un nāk galvā domas uz mežu vest,tad padomā vai gadijumā neesi stulbs!
Ja nevari atļauties ~2eirox4 par nolietotām riepām reizi 2-4 gados, tad kā vari samaksāt par degvielu, vai arī zodz?
Iegādājoties jaunas riepas utilizācija(ekoloģija)sauciet kā gribat jau ir ierēķināta,bet mūsu leiputrijā ja par kautko nav vismaz 2× paņemts tad tas ir brīnums