Attēlam ir ilustratīva nozīme

Aktualizēts Valsts civilās aizsardzības plāns

Otrdien, 9. janvārī, Ministru kabinets apstiprināja Valsts civilās aizsardzības plāna (CA plāns) atjaunoto redakciju.  CA plāns ir plānošanas dokuments, kas ietver  katastrofas pārvaldīšanas pasākumus kara, militāra iebrukuma vai to draudu gadījumā. Atjaunotā  redakcija paredz vairākus būtiskus papildinājumus civilās aizsardzības sistēmas funkcionēšanā.

Ņemot vērā laikapstākļu izraisītos izaicinājumus, ar kuriem Latvija saskaras pēdējo gadu laikā, ir precizēts pielikums par paliem, plūdiem un vējuzplūdiem. Tāpat plāna atjaunotajā redakcijā pārskatīti izpildes termiņi arī citiem CA plānā ietvertajiem katastrofu pārvaldīšanas pasākumiem.

Pēdējo gadu ģeopolitisko notikumu dēļ, īpaši Krievijas izraisītā kara Ukrainā, redakcijā ir atjaunoti pasākumu, kas attiecas uz sabiedrības drošību kara apdraudējuma gadījumā. Piemēram, plānā ir iekļauti pasākumi, kas saistīti ar patvertņu un tām pielāgojamo būvju apzināšanu, remontu, aprīkošanu un pārbaudi, kā  arī mobilizējamajiem civilās aizsardzības formējumiem (to skaita un uzdevumu noteikšana nozarēs un pašvaldībās, materiāltehniskā nodrošinājuma noteikšana, apmācību un mācību organizēšana, iesaiste ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu veikšanā).

Tāpat ir papildināta informācija par kontrolētu masveida iedzīvotāju evakuāciju un pārvietošanu militāra iebrukuma, katastrofas vai to draudu gadījumā, vadlīnijas evakuācijas punkta izveidei un pulcēšanās vietu noteikšanai evakuācijas gadījumā.

Plāns aktualizēts atbilstoši nozaru ministriju un to padotības iestāžu priekšlikumiem, Valsts kontroles atbilstības revīzijas ziņojumā “Valsts civilās aizsardzības sistēmas plānošana un gatavība” norādītajam, kā arī apdraudējumu pārvarēšanas 2022. gada mācībās izdarītajiem secinājumiem.

CA plānā ir arī precizēta  informācija par iedzīvotāju apziņošanas kārtību ar sabiedrisko mediju starpniecību. Iedzīvotāji var saņemt informāciju par katastrofu vai to draudiem, rīcību un veicamajiem pasākumiem šādos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos – Latvijas radio 1, Latvijas radio 2, Latvijas radio 3, Latvijas radio 4, Latvijas radio 5, Latvijas Radio 6 (Radio Naba), Latvijas televīzija LTV1 un LTV7, kā arī “Re:TV” televīzija un ziņu aģentūra LETA.

Komentāri

 1. Laikapsrākļi visu mūžu bija smagi,plūdi bija utt.utj.,bet atzīstiet ka esat pa daudz kvankšķējuši lielajam kaimiņam un nu bikses pilnas,jo iespēja liela kaimiņa iebrukumam,visi pārējie iemesli ir tikai aizsegs

  1. Ha saka: 10.01.2024 11:04 Kas tev kā orkam liedz repatriēties uz Mordoru? Neitralitāte neglāba Baltijas valstis no padomju okupācijas 1940. gada vasarā. Toties NATO ir drošības garants, kas krieviju attur.

  1. Hahaha saka: 10.01.2024 13:39 Es pieļauju, ka ieskaiti civilajā aizsardzībā tu nespētu nokārtot. Ta vietā tu kliegtu uz pasniedzēju un mēģinātu apstrīdēt Latvijas valstiskumu.

  1. To paziņoja titulnācijas renģēdājs ar pliku dir.u un apgarotu skatu geiropas kalnu virzienā..:D

   1. 😀 saka: 10.01.2024 17:19 Orku nodod moskavijas dialekts. Vai neesi domājis repatriēties uz Mordoru? Orkiem tur dzīve laba. Vismaz utaino cars vladimirs putins tā saviem dzimtcilvēkiem stāsta.

 2. Civilā aizsardzība ir Valsts aizsardzība. Te smieties var vien kremļa troļļi un citi Latvijai naidīgi elementi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *