Aizputināti ceļi, tostarp Liepājas šosejas posmā Apšupe-Annenieki/papildināts 17.30/

Daudzviet turpinās snigšana, arī putenis un zemais putenis, kas pūš sniegu no apkārtējām teritorijām uz ceļa un veido aizputinājumus. Braukšanas apstākļi daudzviet ir apgrūtināti.

Uz plkst. 12.30 īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi (sarkanais apzīmējums LVC kartē) ir:

  • Liepājas šosejas (A7) posmā no Apšupes krustojuma līdz Anneniekiem;
  • uz vietējiem un reģionālajiem autoceļiem Cēsu un  Rēzeknes apkārtnē.

 

Papildināts: 

Arī vakarpusē daudzviet turpinās snigšana, putenis un zemais putenis, kas pūš sniegu no apkārtējām teritorijām uz ceļa un veido aizputinājumus. Braukšanas apstākļi daudzviet ir apgrūtināti.

 

Uz plkst. 17.30 īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi (sarkanais apzīmējums LVC kartē) ir:

  • Ventspils šosejas (A10) posmā no Kūdras līdz Usmai;
  • Liepājas šosejas (A9) posmā no Apšupes krustojuma līdz Anneniekiem;
  • uz vietējiem un reģionālajiem autoceļiem Talsu, Tukuma, Limbažu, Cēsu, Valmieras, Preiļu, Krāslavas un Rēzeknes apkārtnē.

 

 

Aicinām plānot papildu laiku braucieniem un izvērtēt nepieciešamību doties ceļā pa tiem ceļu posmiem, kur braukšanas apstākļi ir īpaši apgrūtināti. Uz vietējiem un reģionālajiem autoceļiem arī citviet var veidoties grūti izbraucami aizputinājumi. Lai braukšanas apstākļus uzlabotu, strādā 93 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Atgādinām, ka snigšanas un puteņa laikā sniega kārta un aizputinājumi veidojas atkārtoti, tāpēc aicinām plānot papildu laiku ceļā. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākumā strādājot uz galvenās, tad reģionālās un pēc tam uz vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām.

Atgādinām, ka ceļi ar grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs

 

Komentāri

  1. Vecais Kandavas ceļš pie Vecmokām bija vakar neizbraucams un tas ir nevis tāpēc, ka putināja, bet gan tāpēc, ka kā “apdāvinātais” izdomāja nozāģēt aizsargstādījkumus. Jāatzīst kā vecie ceļu inženieri bija ar smadzenēm apveltīti. Tagadējie laikam tik uz skapjiem gājēji!

    1. O jā pilnīgi piekritu, visur arī egļu dzīvžogus izplēsa, kuri aizturēja sniegu, veidoja sniega barjeru. Visās normālās valstīs, ja nesmuki izskatās autjauno un iestāda jaunas egles, ā nu jā latvietis pārņemts ar kapu tradīcijām tūjas mīl, bezgaumīgi. Jā un daudz valstīs rudenī uzliek sniega barjeras, pavasarī noņem. Brt šeit jau atkal bet, latvju zemnieks taču traks paliks, ja ko tādu liks uz viņa zemes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *