Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: woodlandtrust.org.uk/

Aicina ziņot par mirušām meža cūkām

Ņemot vērā augstos Āfrikas cūku mēra izplatības rādītājus meža cūku populācijā, kā arī arvien pieaugošos inficēšanās draudus mājas cūkām, Pārtikas un veterinārais dienests aicina, dodoties dabā, būt vērīgiem un, pamanot beigtu meža cūku, netuvoties tai, bet nekavējoties ziņot dienestam, zvanot pa tālruni – 29394696.

Vīrusa izplatību dabā veicina ne tikai dzīvās, bet arī mirušās meža cūkas, tādēļ, lai sekmīgi apkarotu slimības izplatīšanos, ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk atrast un likvidēt mirušo meža cūku līķus, tādējādi nepieļaujot inficētā materiāla izvazāšanu tālākā apkaimē.

Atgādinām, ka par derīgu informāciju, kas ļauj identificēt precīzu beigtās meža cūkas atrašanās vietu, ziņotājs saņem 50 eiro.

Šogad dienests uz informatīvo tālruni ir saņēmis jau vairāk nekā 130 ziņojumus par atrastām beigtām meža cūkām.

Šajā nedēļā Āfrikas cūku mēris (ĀCM) konstatēts 82 meža cūkām. Visvairāk slimo meža cūku bijis Alūksnes, Madonas, Gulbenes, Jēkabpils un Valmieras novados. Kopumā šogad Latvijā reģistrēti jau 383 saslimšanas gadījumi meža cūkām.

PVD aicina mājas cūku turētājus šobrīd būt īpaši uzmanīgiem un, ievērojot stingru biodrošību, darīt visu, lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas. Tas nozīmē, ka cūkas nedrīkst laist ārā, tām nedrīkst izbarot neko no lauka, dārza vai pašu virtuves, kā arī kūtī drīkst doties tikai pārģērbjoties un nomainot un dezinficējot apavus.

Pēdējo trīs nedēļu laikā ĀCM ir konstatēts jau piecās mājas cūku novietnēs – Gulbenes, Madonas un Krāslavas novados.

 

 

 

 

 

 

Komentāri

 1. Skolnieciņ, pie cūku trakumsērgas tēmas ir īstā vieta taviem jēlajiem spamiem no sērijas ”falliem.lv”.

  1. Lieliska falliem.lv rekomendācija Teņa dienas šamaņrituālam.
   Gan jau noderēs arī Vecgada naktij, kad Skolnieciņreliģijas pārstāvjiem zirgi runā un tu ieraudzīsi nākamo līgavu no blakuspalātas.

   1. 2023 saka: 26.07.2023 09:45 Un? 2023 tu esi palātas klients, nevis es. Kāda tev Teņa diena? Ak, jā. Tava māte ir cūku mātīte. Tāpēc tu komentāros naidpilni rukšķinies, tad arī rukšķi aizgaldā, vientiesi.

   2. 2023 saka: 26.07.2023 09:45 Par asatru ticību tu neesi neko dzirdējis. Tu esi ne tikai stulbs, bet arī aptaurēts un ietiepīgs. Stulbenis neplatās ar stulbumu, bet tu plāties ar aptaurētību un ietiepību.

 2. Kad teju pirms desmit gadiem sākās krīze sakarā ar cūku mēri, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas ceļa bija uzlikts beigts, slimas mežacūkas līķis. Ja cūkai ir drudzis, tā ir slima, tad tā cenšas noslēpties, nevis dodas mirt uz ceļa, klajā vietā.

 3. Skan applausi- Skolnieciņš lamājas kā no 30.gadu KPSS propagandista rokasgrāmatas.
  Uzreiz var just ar tēva pienu uzņemto proletāriešu mantojumu.

  1. 2023 saka: 26.07.2023 11:32 Tu pagānus apsaukā par komunistiem, tātad tu esi kristīgs sektants, kurš apmelo visa veida politeisma jeb daudzdievības piekritējus. Tu pats sevi atmasko. Tikai kristieši un citi ābramisko reliģiju pārstāvji tik agresīvi brauc augumā pagāniem. Un Latvijā kristīgo sektu ir pa pilnam.

 4. Wonderful work! This is the kind of info that are supposed to be shared around the internet. Shame on Google for not positioning this post higher! Come on over and talk over with my website . Thank you =)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *